REZULTATET PËRFSHIJNË "kolegje elitare"

Përse ju duhet një konsulent arsimor në aplikimin...

Shkollat e mesme jashtë vendit janë zgjedhja më e mirë që mund të bëni për edukimin e fëmijës tuaj dhe për të ardhmen e tyre. Duke studiuar...
15.04.2024 Lexo me shume

King’s College School - Hap dyert në Cascais, Port...

King's College School, një nga institucionet arsimore më prestigjioze në botë, hapi dyert e saj në Cascais, Portugali. Shkolla vjen me një trashëgimi 50-vje&cced...
22.02.2024 Lexo me shume

Bursat për shkolla te mesme jashte vendit për viti...

Shumica e shkollave të pavarura ofrojnë bursa për kandidatët me aftësi të veçanta, në varësi të buxhetit të vendosur çdo vit nga institu...
12.01.2024 Lexo me shume

Shkollat ​​e mesme elitare në Zvicër: Dera e mundë...

Shkollat ​​e mesme në Zvicër prej kohësh janë konsideruar si një biletë për në botën e mundësive të pafundme për nxënësit nga e gj...
23.11.2023 Lexo me shume

Pse familjet Shqiptare zgjedhin shkollat ​​e mesme...

Vitet e fundit, një numër në rritje i familjeve Shqiptare marrin vendimin për t'i dërguar fëmijët e tyre në shkolla të mesme elitare në Angli. Ars...
13.11.2023 Lexo me shume

World-class Education: Shkollat e mesme pjesë e To...

Cardiff Sixth Form College, United Kingdom Kolegji Cardiff Sixth Form është shkolla e mesme më e mirë në MB për rezultatet e provimeve A-levels. Duke pranuar nx&e...
16.08.2023 Lexo me shume

Shkollë e mesme Zvicerane me bursë ekskluzive Deri...

Regjistrimi Shtator 2023 / Janar 2024 Kolegji është i njohur për shkallën e tij 100% të suksesit në provimet e diplomës zvicerane dhe programet e forta dygjuhë...
13.06.2023 Lexo me shume

Bursë deri në 10,000 GBP - David Game College

Kolegji David Game është në kërkim të studentëve ndërkombëtarë më të mirë nga e gjithë bota për të marrë pjesë n&eu...
29.05.2023 Lexo me shume

Bursa deri në 75% për Abbey College in Malvern

Abbey College u themelua në vitin 1874 në një sipërfaqe prej 70 hektarësh në Malvern, dhe ofron arsimimin me cilësi të lartë dhe konvikt me një atmosf...
11.05.2023 Lexo me shume

15 shkollat e mesme më të mira jashtë vendit

Sot do t’ju japim një përmbledhje të shkollave të mesme më të mira ndërkombëtare. Më poshtë do të gjeni të gjithë informacionin e...
28.08.2022 Lexo me shume

Bursa studimi jashtë vendit deri në 10,000 GBP

Oxford International Pathway Colleges në Londër dhe Oxford tani po ofrojnë bursa studimi jashtë vendit deri në 10,000 £ për studentët nga Shqipëria q...
12.07.2022 Lexo me shume

Destinacionet më të mira të studimit të shkollave...

Shkolla e mesme jashtë vendit është një periudhë reflektimi dhe zhvillimi. Është gjithashtu një kohë e shkëlqyer për të filluar të zgje...
21.06.2022 Lexo me shume

Bursa në grupin e kolegjeve elitare në Angli Abbey...

Grupi i Kolegjeve Elitare në Angli Abbey DLD (me disa nga shkollat e mesme më të mira në Angli) – Ofron një mundësi unike për studentët më...
18.06.2022 Lexo me shume

Programe IB dhe A-levels jashtë vendit!

Nuk dini se cilin nga programet e gjimnazit të ndiqni! Dëshironi të aplikoni në një shkollë të mesme jashtë vendit, por nuk dini se ku! Programet IB vs Progra...
26.05.2022 Lexo me shume

Bursë për shkollë të mesme - David Game College

Kolegji David Game është në kërkim të studentëve ndërkombëtarë më të zgjuar dhe më të mirë nga e gjithë bota për të...
18.05.2022 Lexo me shume

Një ditë nga jeta në një shkollë me konvikt

Një element shumë i rëndësishëm i studimeve jashtë vendit është sigurisht edhe ambjenti i akomodimit, për më tepër kur bëhet fjalë p&eu...
21.06.2021 Lexo me shume

Bursa në Taunton School International

Shkolla Taunton për të festuar 25 vjetorin e saj ofron dhjetë bursa ‘Foxcombe’ për studentë ndërkombëtarë me rezultate të shkëlqyera nga e...
10.05.2021 Lexo me shume

King's College Online - 6,000 GBP viti

Shkolla e parë online në botë që kushton 6,000 £ në vit – është një lloj i ri i shkollës ndërkombëtare, ndryshe nga çdo shkoll...
31.03.2021 Lexo me shume

Bursë deri në 8,000 GBP - ACS Cobham

Bursa “Premier International” synon tu sigurojë shumë fëmijëve mundësinë për të vazhduar studimet në ACS Cobham. IB World School ësht&eum...
24.03.2021 Lexo me shume

Provimet GCSE dhe A-levels do të zhvillohen!

Studentët të cilëve u janë anuluar provimet GCSE dhe A-levels këtë vit tani do të marrin teste të shënuara nga mësuesit e tyre, pritet njoftimi zyrtar...
11.01.2021 Lexo me shume

Përditësim në lidhje me provimet GCSE dhe A-levels...

Shpejtësia me të cilën Coronavirus po përhapet në Britaninë e Madhe, kushtëzoj qeverinë britanike që të njoftojë në mbrëmjen e 4 janari...
07.01.2021 Lexo me shume

Si të zgjidhni shkollën e mesme më të mirë në Evro...

Të zgjidhni vendin ku dëshironi të vazhdoni studimet tuaja në një shkollë të mesme, me perspektivën që një ditë ai të jetë dhe vendi ku...
28.12.2020 Lexo me shume

Kolegjet elitare në Mbretërinë e Bashkuar!

Të dhënat tregojnë se tani ka gjithmonë e më shumë nxënës të regjistruar në shkollat private. Sipas një studimi të Këshillit të Sh...
21.12.2020 Lexo me shume

Bursa - Shkolla të Mesme

Shumica e shkollave te mesme jashte vendit ofrojne bursa akademike per nxenesit te talentuar. Bursat ofrohet ne formen e tarifes se reduktuar per programin akademik. Vendimin per perqindjen e burses m...
24.09.2020 Lexo me shume

Arsimim jashtë vendit – Ja çfarë ju nevojitet për...

Ideja rreth studimeve jashtë vendit mund të fillojë të formësohet në mendjen tuaj që në moshë të vogël dhe sigurisht nxitet nga shumë fatkto...
04.09.2020 Lexo me shume

Ja përse duhet të zgjidhni një shkollë të mesme në...

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, arsimi është i detyrueshëm me ligj duke filluar nga mosha 5 ose 8 vjeç deri në moshën 16 dhe 18 vjeç, në...
04.08.2020 Lexo me shume

6 arsyet përse të studioni në një shkollë të mesme...

Shkolla e mesme është sigurisht mundësia për të shfaqur të gjithë potencialin tuaj dhe të eksploroni mbi mundësitë e edukimit tuaj në të ard...
15.07.2020 Lexo me shume

7 kolegjet elitare më të mirë në Britani të Madhe

Mbretëria e Bashkuar ofron ekseklencë në edukim duke bërë që të jetë edhe zgjedhja e parë e shumë familjeve shqiptare për të dërguar f&...
08.07.2020 Lexo me shume

Programi A-levels online

“Harrow School Online” është një shkollë e vendosur në veri-perëndim të Londrës e cila ofron programin e studimit A-levels online në kurrikul&e...
02.07.2020 Lexo me shume

Bursat Oxbridge deri në 100% nga CATS Colleges

CATS Colleges UK Me kolegje në Londër, Cambridge, Canterbury në Mbretërinë e Bashkuar dhe Boston në ShBA, ka si mision të ofrojë ekselencë arsimore në...
11.06.2020 Lexo me shume

Rëndësia e programit IB për shkollën e mesme !

Duke inkurajuar nxënësit të zhvillojnë anën e tyre intelektuale, emocionale, etike si dhe atë akademike, Programi i Diplomës së Maturës Ndërkombë...
27.05.2020 Lexo me shume

Arsimi i Mesëm Elitar në Zvicër - Collège et Lycée...

Mos e humbni mundësinë për të marrë pjesë në një prezantim online me Z. Mark Silverstein, i cili do t’ju njohë virtualisht me kampusin e Collè...
05.05.2020 Lexo me shume

Shkolla të mesme elitare në Angli!

Përfshin tre kolegje elitare të vendosura në tre qytetet kryesore të Mbretërisë së Bashkuar, Londër, Cambridge dhe Manchester. Kolegjet ofrojnë programe c...
04.05.2020 Lexo me shume

Bursë studimi në një shkollë të mesme jashtë vendi...

Zgjidh të ardhmen që ti do! Dëshironi të studioni në një shkollë të mesme jashtë vendit por jeni të shqetësuar lidhur me shpenzimet që mund...
28.04.2020 Lexo me shume

Arsimi i mesëm në “mesin e pandemisë”!

Tashmë është e qartë se, ajo që nisi si një “situatë në kufijtë aziatikë”, është kthyer edhe në një “realitet t&...
07.04.2020 Lexo me shume

Ja cilat janë 5 ndryshimet mes A – levels dhe IB!

Si dy sistemet arsimore kryesore në përfundimin e dy viteve të fundit të gjimnazit, Programi i diplomimit në A-levels dhe Programi i Diplomimit IB, kanë pi...
31.03.2020 Lexo me shume

Një shkollë e mesme jashtë vendit? – Ja si të zgji...

Arsimimi jashtë vendit vazhdon të jetë për shumë familje shqiptare kryefjalë e planeve për arsimimin dhe edukimin e fëmijëve të tyre. Natyrisht që...
23.03.2020 Lexo me shume

Njoftim për shkollat e mesme në UK ( GCSE , A-leve...

Të dashur studentë dhe prindër, Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka njoftuar se provimet publike (niveli A dhe GSCE) nuk do të zhvillohen në muajt e planifikua...
19.03.2020 Lexo me shume

Brillantmont School Lausane - Zvicer

Shkolla u themelua në vitin 1882 dhe është një nga shkollat ​​më të vjetra në Zvicër, duke qenë anëtare e Shoqatës Zvicerane të Shkolla...
08.10.2019 Lexo me shume

Abbey DLD Colleges - vjen në Tiranë!

Pak histori: Kolegji më i vjetër, Davies Laing dhe Dick College (DLD) u themelua në vitin 1931. Pas 10 vjetësh të vendosura në Marylebone, Kolegji u bashkua me motrë...
05.02.2019 Lexo me shume

CATS ACADEMY BOSTON vjen në Tiranë

Boston është një nga qytetet më historike dhe dinamike në Amerikë dhe është i njohur në mbarë botën si një qendër ndërkombëta...
12.11.2018 Lexo me shume

Super ofertë në Javën e Arsimimit Zvicerian në dat...

Super ofertë në Javën e Arsimimit Zvicerian në datat 15 – 19 janar! 20 % zbritje në 11 programe verore në shkollat më të mira zviceriane !   Në...
08.01.2018 Lexo me shume

Mundësia e fundit për aplikime në shkolla të mesme...

Takim me përfaqësues të zyrës së Integralit. Të martën, më datë 18.07.2017, ju mirëpresim në zyrën tonë, nga ora 9:00 deri në or&e...
10.08.2017 Lexo me shume

Perfaqesuese e CATS Colleges, Meghan Wright ne zyr...

Ju njoftojme, se diten e Hene (28.04.2014) ne zyren e Integralit do te jete e pranishme perfaqesuese e CATS Colleges, Meghan Wright! Te gjithe te interesuarit per mundesite qe ofron Ca...
10.08.2017 Lexo me shume

Mundesi studimi ne kolegjet elitare angleze Abbey...

Ne ditet 9-10 Maj ne zyren e Integralit do te jete e pranishme Znj. Caroline Marshall per t’ju informuar rreth programeve qe ofrohen ne kampuset e grupit Abbey DLD, kerkesave per prani...
10.08.2017 Lexo me shume

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message