REZULTATET PËRFSHIJNË "Kampe verore jashtë vendit"

Europa - vendi ideal për një kamp veror për fëmijë...

Nga ana tjetër, në Europë ndodhen shkollat më elitare dhe Universitetet më prestigjoze të cilat ofrojnë mundësi të pafundme nga ana akademike. Për m&e...
08.06.2023 Lexo me shume

Përse një kamp veror është i rëndësishëm?

Aktivitetet jashtëshkollore ndihmojnë në zhvillimin e aftësive ndërpersonale dhe i ndihmojnë fëmijët të kuptojnë se si të bashkëpunojnë...
05.05.2023 Lexo me shume

Rregullat e vecanta të kalimit në kufi të fëmijëve...

Integral Educational Programs ofron kampe verore individuale dhe në grup në destinacione të ndryshme në varesi te kërkesave. Fëmijët që zgjedhin kampet verore i...
29.03.2023 Lexo me shume

Kampet verore më "cool" për verën 2023!

Kampet verore ndihmojnë në zhvillimin e aftësive ndërpersonale dhe i ndihmojnë fëmijët të kuptojnë se si të bashkëpunojnë me të tjer&eu...
07.03.2023 Lexo me shume

Si kampet verore i bejnë femijët më të aftë?

Pavarësisht se cilat janë planet tuaja për të ardhmen, të flasësh më shumë se një gjuhë është gjithmonë një aftësi tepër...
24.02.2023 Lexo me shume

Zbuloni ofertën nga Integral per kampet e verës në...

Zbuloni ofertën nga Integral per kampet e verës në Europë!  Gjatë verës ju mund të dergoni fëmijen tuaj në një kamp veror në Europë ku...
14.02.2023 Lexo me shume

Kampet dhe shkollat verore më të mira në Europë

Europa padyshim është një vend magjik dhe ka shumë për të zbuluar dhe eksploruar në të gjitha destinacionet. Europa ka vende piktoreske me arkitekturë t&eu...
25.10.2022 Lexo me shume

6 këshilla për të gjetur një kamp veror

Vera është magjike apo jo! Shkolla ka përfunduar, dita është më e gjatë dhe koha e lirë me bollëk. Mënyra ideale për të shfrytëzuar ko...
05.07.2022 Lexo me shume

FITONI NJË KAMP VEROR NJËJAVOR FALAS NË ANGLI

  Nëse jeni midis moshës 13 dhe 17 vjeç, atëherë ne kemi një sugjerim për ju – shpalosni aftësitë dhe kreativitetin tuaj dhe na d&e...
30.05.2022 Lexo me shume

11 arsye për të çuar fëmijën në kampe verore në An...

Europa është një kontinent relativisht i vogël, ajo ka një diversitet mahnitës historik, kulturor, natyror dhe artistik. Europa tërheq më shumë turistë...
11.05.2022 Lexo me shume

Kampe verore dhe kurse gjuhe në Gjermani

Dëshironi të merrni pjesë në një kamp veror apo të ndiqni një kurs gjuhe! Ende jeni në dilem se në cilin shtet të kaloni disa javë argëtues...
28.04.2022 Lexo me shume

Rëndësia e një kampi veror ose kursi gjuhe jashtë...

Që të gjithë ne duam që fëmijët tanë të jenë të mirë informuar në çdo aspekt, të jenë me horizonte të hapura dhe t&eum...
04.04.2022 Lexo me shume

Koha për një kamp veror jashtë vendit është tani!

Kur ka qënë hera e fundit që fëmija juaj ka berë shokë të rinj apo ka provuar një aktivitet të ri? Kur ka qënë hera e fundit që fëmija...
23.02.2022 Lexo me shume

Përfitimet e një kampi veror në Gjermani!

Kampet verore jashtë vendit kanë shumë përfitime për fëmijët dhe të rinjtë në arritjen e qëllimeve personale dhe akademike. Aq më tepër...
26.06.2021 Lexo me shume

Përfitimet e një kampi veror jashtë vendit

Bazuar në përvojën dhe hulumtimin tonë, ne kemi bërë një listë me 10 avantazhet e një kampi veror: Miqësia dhe aftësitë sociale zhvillohe...
18.05.2021 Lexo me shume

5 destinacionet më të preferuara për kampe verore

Të mësuarit, eksperimentimet, pavarësia, miqësia, zhvillimi, krijimtaria, edukimi, gëzimi, përqafimi i një bote të madhe – këto janë fjalët...
12.05.2021 Lexo me shume

Njoftim mbi udhëtimin drejt UK

Nga data 17 Maj Mbretëria e Bashkuar shton edhe 12 shtete të tjera në “listën e gjelbër” të vendeve që mund të udhëtojnë drejt UK. Britan...
11.05.2021 Lexo me shume

Kampe verore - LINES Languages ​​Valbonne

LINES Valbonne ndodhet në Provence-Alpes-Côte d’Azur. Është afër disa prej qyteteve më të mahnitshme të Francës: Nice, St Tropez, Grasse, Monako, et...
26.04.2021 Lexo me shume

Zbritje deri 20% për kampet verore në Zvicër

Disa nga institucionet arsimore më prestigjioze në Zvicër do të rifillojnë organizimin e kampeve verore për fëmijë këtë verë. Këto kampe jan...
18.03.2021 Lexo me shume

Universitetet Gjermane dhe rëndësia e kampeve vero...

Gjermania është destinacioni më tërheqës i studimit për studentët ndërkombëtarë, pas vendeve kryesore anglisht-folëse. Përveç faktit...
17.07.2020 Lexo me shume

6 këshilla si të planifikoni kursin e gjuhës jasht...

Nëse doni të mësoni një gjuhë të re ose të përmirësoni një gjuhë që tashmë e dini, nuk ka vend më të mirë për ta b&...
16.07.2020 Lexo me shume

6 kampet verore përgatitore më të mirë jashtë vend...

Gjatë fëmijërisë, ne mendojmë për kaq shumë profesione interesante. Disa nga ne donin të ishin profesorë, disa te tjere këngëtarë, pjese e n...
09.07.2020 Lexo me shume

Kampet verore në Gjermani !

Kampet verore jashtë vendit kanë një sere përfitimesh për fëmijët dhe të rinjtë dhe mund të çojnë në arritjen e qëllimeve person...
22.05.2020 Lexo me shume

Eksperienca në një kamp veror në grup për fëmijë!

“Ku ka më bukur sesa të ndihesh pjesë e një grupi?” (M.T., babai i një njëmbëdhjetë vjeçari) Një grup me ëndrra dhe interesa t&eum...
27.04.2020 Lexo me shume

Përse një kamp veror jashtë vendit?

Ne jemi të vetëdijshëm se po kalojmë një periudhë pasigurie dhe hezitimi për të udhëtuar dhe studiuar jashtë vendit, veçanërisht kur b&eum...
17.04.2020 Lexo me shume

Kurset verore akademike erdhën!

Academic Summer uron që si cdo verë, të mirëpresë studentët në kampet Academic Summer UK , Zvicër dhe Kanada. Pas gjithë kesaj periudhe të mbyllur n&e...
10.04.2020 Lexo me shume

Gjithcka që duhet të dini para se të zgjidhni një...

Padyshim që vera është periudha e preferuar dhe e shumëpritur, veçanërisht për fëmijët dhe të rinjtë që bëjnë një pushim t&...
24.03.2020 Lexo me shume

Kurse gjuhësh për të rritur!

Një nga mënyrat më të mira për të mësuar një gjuhë shpejt është përmes kurseve tona gjuhësore jashtë vendit. Kur bëhet fjal&e...
18.03.2020 Lexo me shume

20 % zbritje për kampet verore në Zvicër

Zgjedhja e një shkolle verore është një sfidë këto ditë, pasi opsionet janë të shumta. Megjithatë, Zvicra ka ofruar diçka unike kur u hapë...
21.11.2019 Lexo me shume

Kurset e gjuhës për të rritur

Eshtë shumë mirë të mësosh teorinë e një gjuhe dhe të studiosh fjalorin nga një libër shkollor në shtëpi, por është një gj&eu...
09.08.2019 Lexo me shume

Sportet më emocionuse në kampet verore jashtë vend...

Në një mjedis miqësor, siç janë kampet verore , studimi i një gjuhe të huaj nuk perceptohet më si një proces i mërzitshëm, sidomos kur gjë...
09.07.2019 Lexo me shume

Rezervoni kampin tuaj veror në "Kopshtin e Anglisë...

Earlscliffe ofron programe përgatitore akademike për djem dhe vajza të moshës nga 8 deri në 17 vjeç. Shkolla ndodhet në Folkestone, në qarkun Kent, në &l...
14.05.2019 Lexo me shume

Fitoni një kamp veror falas në Londër!

Dëshironi të kaloni 1 javë të paharrueshme në një kamp veror në Londër? “Integral” dhe Academic Summer ju japin këtë mundësi unike&nb...
30.04.2019 Lexo me shume

Përfitimet e një kampi verore!

Jo, nuk po i referohemi faktit që në një periudhë kaq të shkurtër fëmijët zgjaten pa u ndalur, dhe se nuk do ti bëjnë me veshjet e tyre, por se kampi...
04.03.2019 Lexo me shume

Cfarë ndodh pas kampeve verore në grup?

⋖Çfarë është më e bukur se ndjenja e përkatësisë në një grup?⋗ (M. T., babai i një 11-vjeçari) Një grup ëndrrash dhe interesa...
28.02.2019 Lexo me shume

Javë falas në kampin veror të Kanadasë - Bëhuni pj...

Ndoshta po planifikoni të përgatiteni për në universitet ose thjesht jeni duke kërkuar për një eksperiencë te paharrueshme ndërkohë që mëson...
17.05.2018 Lexo me shume

Mundësi unike për t’u bërë pjesë e një kampi veror...

Po! Integral ofron këtë mundësi unike për të gjithë ata të cilët dëshirojnë një eksperiencë amerikane në Europë. Kampi veror Gold...
14.02.2018 Lexo me shume

Super ofertë në Javën e Arsimimit Zvicerian në dat...

Super ofertë në Javën e Arsimimit Zvicerian në datat 15 – 19 janar! 20 % zbritje në 11 programe verore në shkollat më të mira zviceriane !   Në...
08.01.2018 Lexo me shume

Shpallet fituesi i konkursit "Fitoni një kamp vero...

Të dashur miq të Integral! Më në fund erdhi momenti i shumëpritur i shpalljes së fituesit të konkursit “Fitoni një kamp veror FALAS në Angli”!...
11.08.2017 Lexo me shume

Oferta në grup nga Bradfield College - edhe pak ve...

Ofertë në grup nga Bradfield College!   Vendet e lira janë duke u ezauruar! Nxitoni të regjistroheni për tu bërë pjesë e Ofertës në grup nga B...
10.08.2017 Lexo me shume

Grupi i parë i nxënësve është kompletuar, ndaj ofr...

OFERTË NË GRUP! Academic Summer në Sidcot   Përjetoni eksperiencën më të bukur të jetës tuaj! Argëtohuni duke mësuar! Grupi udhëton...
10.08.2017 Lexo me shume

Njihuni me fituesen e Konkursit “Fitoni një kamp v...

“Njihuni me fituesen e Konkursit “Fitoni një kamp veror FALAS ne Angli”! Ajo quhet Oriola Biba, nxënëse e vitit të dytë në Shkollën “Lezha A...
10.08.2017 Lexo me shume

Ofertat e fundit nga The Language Gallery!!!

Nxitoni të përfitoni nga ofertat e fundit nga The Language Gallery deri në fund të shtatorit! The Language Gallery ofron ulje çmimi për kurset e gjuhëve...
10.08.2017 Lexo me shume

Mundësia e fundit për aplikime në shkolla të mesme...

Takim me përfaqësues të zyrës së Integralit. Të martën, më datë 18.07.2017, ju mirëpresim në zyrën tonë, nga ora 9:00 deri në or&e...
10.08.2017 Lexo me shume

Minutat e fundit per rezervime!

Minutat e fundit per rezervimet ne kampet verore!   LAST MINUTE BOOKINGS!   Jeni akoma duke menduar per nje kamp veror per femijen tuaj? Keni edhe nje mundesi te fundit ne destinacione...
10.08.2017 Lexo me shume

Prezantojme oferten per grupe per kete vere ne UK

Gjatë verës së nxehtë Integral ju fton të dergoni fëmijen tuaj në një kamp veror në UK aty ata mesojnë gjuhën angleze dhe argëtohe...
10.08.2017 Lexo me shume

Rregjistrimet e para perfitojne 5% ulje

Në Integral kanë filluar rregjistrimet për kampet verore për verën që po vjen. Dhe këtë vit Integral vjen përsëri me një ulje për rregjistri...
10.08.2017 Lexo me shume

Vazhdojne te zyrat tona SUPEROFERTAT per kampet ve...

Uljet per kampet verore jashte vendit vazhdojne edhe per pak kohe. Disa nga shkollat e veres nepermjet zyres sone bejne ulje sipas te dhenave te poshteshenuara: Farringtons School – 5% ul...
10.08.2017 Lexo me shume

Broshura e re Summer Programs

Te dashur miq! Tashme ne website-n e Integralit mund te gjeni broshuren e perditesuar me kampet e reja si dhe cmimet perkatese per 2016.   Ketu do te gjeni linkun per te shkarkuar broshuren:...
10.08.2017 Lexo me shume

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message