WORK AND TRAVEL USA

Eksploroni Amerikën me Integral - Agjencia kryesore shqiptare për programet e shkëmbimit në Amerikë

Programi Work and Travel USA lejon studentët nga e gjithë bota të punojnë dhe të jetojnë në Amerikë gjatë pushimeve të tyre verore. Programi u krijua nga Departamenti Amerikan i Shtetit në vitin 1961. Që atëherë dhe deri më sot, programi njihet si mënyra më e lehtë dhe më e sigurt për të shkuar dhe punuar ligjërisht në Amerike.

 

Përse? Nën vizën J-1, programi ofron në mënyrë unike një leje pune që i lejon studentët të jenë më shumë se thjesht turistë në vend.

 

Studentët në këtë program punojnë, udhëtojnë, eksplorojnë, fitojnë përvoja të reja, krijojnë miq të rinj dhe përjetojnë aventura fantastike! 

Dëshironi të mësoni më shumë rreth programit?

PËRSE TË BËHENI PJESË E WORK AND TRAVEL?

PËRSE TË BËHENI PJESË E WORK AND TRAVEL?

EKSPERIENCA

Pjesëmarrja në program është përvojë e vlefshme si dhe një referencë e shkëlqyer në CV-në tuaj. Punëdhënësit amerikanë janë të gatshem kur bëhet fjalë për rekomandime dhe ju mund të mbështeteni në ndihmën dhe mbështetjen e tyre sapo të bëheni pjesë e tregut të punës.
 

PAGESA

Programi ju ofron mundësinë për të punuar në pozicione që paguhen shumë më mirë se çdo punë verore në Shqipëri. Mjafton të thuhet se disa studentë, përveçse nuk e kanë problem të mbulojnë të gjitha shpenzimet pas kthimit nga programi, kanë udhëtuar në të gjithë Ameriken dhe më pas kanë vizituar disa qytete të mëdha evropiane.
 

PAVARËSIA

Sfida më e madhe për të gjithë pjesëmarrësit është distanca nga miqtë, familja dhe të dashurit mijëra milje larg për muaj të tërë. Por është gjithashtu një mundësi për të dalë nga zona juaj e rehatisë dhe në të ardhmen për të marrë të gjitha sfidat në hapin tuaj!
 

NJOHJE DHE MIQ TË RINJ

Gjatë disa muajve të verës, ju do të punoni krah për krah me amerikanë nga e gjithë Amerika, si dhe studentë nga pjesë të tjera të Evropës dhe botës. Si rezultat, do të takoni shumë fytyra të reja dhe mundesisht të beni miq. 

UDHËTONI

Work and Travel USA ju ofron një mundësi unike për të parë disa nga vendet më të famshme në botë, për të shijuar natyrën mahnitëse, për të qenë pjesë e festave dhe festivaleve amerikane - e gjithë kjo dhe më shumë janë pjesë e përvojës Work&Travel USA!

INFORMACION I DOBISHEM

Opsionet dhe cmimet e programit

Procesi i aplikimit

Ofertat e punës

PSE TË ZGJIDHNI INTEGRAL?

Ne bashkëpunojme me dy sponsorët më të medhenj dhe të besueshëm për programin Work and Travel USA Albania: InterExchange dhe CIEE

CMIMI ME I MIRE
CMIMI ME I MIRE

Ne kemi çmimin më të mirë për Work and Travel si per opsionet e sigurimit te punës nga Integral "pre-arranged" dhe për sigurimin e punes personalisht "self-arranged".

SHUMLLOJSHMERI OFERTASH PUNE
SHUMLLOJSHMERI OFERTASH PUNE

Ne kemi oferta të shumta për punë, si në pozicione dhe ne vendndodhje. Përveç kësaj, ne përpiqemi ta bëjmë më të lehtë për ju gjetjen e punëdhënësit më të mirë.
 

MËNYRA MË LEHTË DHE MË SHPEJTË PËR TU REGJISTRUAR NE WAT
MËNYRA MË LEHTË DHE MË SHPEJTË PËR TU REGJISTRUAR NE WAT

Konsulentët tanë jua lehtësojne të gjithë procesin e aplikimit.

WORK AND TRAVEL USA

LAJMET E FUNDIT

Gjithcka rreth programit Work and Travel USA!

Ky është programi më i njohur për studentë. Qëllimi i këtij programi është t’ju mundësojë studentëve të huaj, që gjatë...
06.02.2024 Lexo me shume

5 benefite të Programit Work and Travel USA

5 benefite të Programit Work and Travel Programi Work and Travel USA është një aventurë mahnitëse për këdo që guxon të dalë nga zona e komf...
03.01.2024 Lexo me shume

Pse studentët në mbarë botën zgjedhin programin Wo...

USA: Land of the Free, Home of the Brave  Amerika është e famshme për gjithcka:për shfaqjet televizive, vendet e mahnitshme, ushqimin dhe njerëzit - dhe mbi të...
24.11.2023 Lexo me shume

Një eksperiencë krejt ndryshe!

Nese jeni student, me siguri keni degjuar shpesh te flitet per programin “Work and Travel”. Work and Travel është një koncept përmes të cilit ju udhëtoni n&eu...
18.10.2023 Lexo me shume

5 reasons to apply now for Work and Travel USA

If you have heard from many friends that it is too early to enroll in the Work and Travel program, we have prepared for you 5 reasons that contradict this “student myth”. You may...
20.10.2022 Lexo me shume

Programi për Zhvillimin e Lidershipit BridgeUSA (B...

Në partneritet me Departamentin e Shtetit të SHBA-së, Byronë e Çështjeve Arsimore dhe Kulturore, CIEE partneri jonë për programin Work and Travel USA&nbs...
05.05.2022 Lexo me shume

Këshilla për një intervistë të suksesshme për prog...

Një intervistë me një punëdhënës amerikan për programin Work and Travel mund të duket e frikshme, por nuk është! Me shumë mundësi do të...
08.12.2021 Lexo me shume

REZERVO NJË KONSULENCË

KONTAKTONI KONSULENTËT TANË

Plotësoni formularin dhe rezervoni takimin tuaj për një konsultë me përfaqësuesin tonë.

Rezervoni

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message