RRJETI UNIVERSITETEVE WORLD EDUCATION

Lista e universiteteve partnere të Integral

UNIVERSITETE NE ANGLI

Aberystwyth University
Anglia Ruskin University
Arts University Bournemouth
Bangor University
Bath Spa University
BIMM Institute
Birmingham City University
Bournemouth University
BPP University
Brunel University London
Buckinghamshire New University
Cambridge School of Visual and Performing Arts
Canterbury Christ Church University
Cardiff University
City, University of London
Coventry University
Cranfield University
De Montfort University
Falmouth University
Goldsmith, University of London​
​Keele University
Lancaster University
Liverpool Hope University
London South Bank University
Middlesex University

Newcastle University London
Northumbria University
Nottingham Trent University
Oxford Brookes University
​Plymouth University
Regent's University
Richmond, The American International University in London
Royal Holloway, University of London
Sheffield Hallam University
​Solent University
St. Mary's University, Twickenham
Staffordshire University 
The University of Huddersfield
The University of Hull
The University of Liverpool
The University of Salford
The University of West London
Ulster Business School
​The University of Aberdeen
The University of Essex
University for the Creative Arts
University of Suffolk
University of Bedfordshire
University of Bolton
University of Bradford

University of Central Lancashire (UCLan)
University of Chester
University of Chichester
University of East London
University of Exeter
University of Hertfordshire
University of Gloucestershire
University of Greenwich
University of Law
University of Leicester
University of Lincoln
University of Northampton
University of Portsmouth
University of Reading
University of South Wales
University of Southampton
University of Strathclyde
University of Sunderland
University of the Arts London
University of Westminster
University of West of England,Bristol
University of Worcester
University of Wolverhampton
 

UNIVERSITETE NE HOLLAND

Amsterdam UAS, Amsterdam School of International Business
AVANS University
Fontys University of Applied Sciences
HAN University of Applied Sciences
Hanze University of Applied Sciences, Groningen
HU University of Applied Sciences Utrecht
Haarlem Campus 
Hotelschool The Hague
HAS Green Academy
Institute of Engineering, Hanze University of Applied Sciences Groningen

Breda University of Applied Sciences
Radboud University
Rotterdam Business School
Saxion University of Applied Sciences
NHL Stenden University of Applied Sciences
The Hague University of Applied Sciences
Tilburg University
Van Hall Larenstein University of Applied Sciences
Webster Leiden Campus
Zuyd University of Applied Sciences

UNIVERSITETE NE SUEDI

Jonkoping University

University West

UNIVERSITETE NE DANIMARK

Absalon University College
DANIA
International Business Academy
Lillebaelt Academy of Professional Higher Education

TEKO Design and Business
University College of Northern Denmark - UCN
University of Southern Denmark - Faculty of Engineering
 

UNIVERSITETE NE ITALI

Domus Academy
Istituto Europeo di Design
Istituto Marangoni
Istituto Superiore di Design
John Cabot University

MIP Politecnico di Milano Graduate School of Business
​NABA Nuova Accademia di Belle Arti Milano
TIAC Academy of Fine Arts
Università Cattolica del Sacro Cuore​

UNIVERSITETE NE FRANC

American University of Paris
La Rochelle Business School

SKEMA Business School France
Vatel International Business School Bordeaux

UNIVERSITETE NE BELGJIK

Vrije University Brussels

Thomas More University of Applied Sciences

UNIVERSITETE NE SPANJ

EU Business School
INSA International Business, Marketing and Communication School

Universidad Europea de Madrid

UNIVERSITETE NE AUSTRI

University of Applied Sciences Upper Austria

Webster University - Vienna

UNIVERSITETE NE GJERMANI

IUBH School of Business and Management 
New European College Gmbh

SRH Berlin University of Applied Sciences

UNIVERSITETE NE KOREN E JUGUT

Solbridge International School of Business
 

UNIVERSITETE NE ZVICER

Cesar Ritz Colleges Switzerland
Culinary Arts Academy Switzerland (CAA)
Hotel Institute Montreux
HTMi Hotel and Tourism Management Institute Switzerland

HTW Chur / University of Applied Sciences
IMI University Centre, International Hotel Management Institute
SHMS Swiss Hotel Management School
International University of Geneva
 

UNIVERSITETE NE AMERIKE

Edmonds Community College
Fulton-Montgomery Community College
Green River Community College
Hawaii Pacific University
HULT International Business School
INTO University Centre
Colorado State University
Drew University
George Mason University
Illinois State University 
Oregon State University
Saint Louis University

Suffolk University
The University of Alabama at Birmingham
Washington State University
Johnson & Wales University
Kaplan Business School
Marshall University
Navitas Pre-university and Pathway Programs
Navitas USA
New York Film Academy
Schiller International University
Webster University

UNIVERSITETE NE BULGARI DHE GREQI

American University in Bulgaria
The American College of Greece

The American College of Thessaloniki
AMC Metropolitan College  

UNIVERSITETE NE KINE

Xi’an Jiaotong-Liverpool University (XJTLU)
 

REZERVO NJË KONSULENCË

KONTAKTONI KONSULENTËT TANË

Plotësoni formularin dhe rezervoni takimin tuaj për një konsultë me përfaqësuesin tonë.
 

Rezervoni

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message