REZULTATET PËRFSHIJNË "Work and Travel USA"

Gjithcka rreth programit Work and Travel USA!

Ky është programi më i njohur për studentë. Qëllimi i këtij programi është t’ju mundësojë studentëve të huaj, që gjatë...
06.02.2024 Lexo me shume

5 benefite të Programit Work and Travel USA

5 benefite të Programit Work and Travel Programi Work and Travel USA është një aventurë mahnitëse për këdo që guxon të dalë nga zona e komf...
03.01.2024 Lexo me shume

Pse studentët në mbarë botën zgjedhin programin Wo...

USA: Land of the Free, Home of the Brave  Amerika është e famshme për gjithcka:për shfaqjet televizive, vendet e mahnitshme, ushqimin dhe njerëzit - dhe mbi të...
24.11.2023 Lexo me shume

Një eksperiencë krejt ndryshe!

Nese jeni student, me siguri keni degjuar shpesh te flitet per programin “Work and Travel”. Work and Travel është një koncept përmes të cilit ju udhëtoni n&eu...
18.10.2023 Lexo me shume

5 reasons to apply now for Work and Travel USA

If you have heard from many friends that it is too early to enroll in the Work and Travel program, we have prepared for you 5 reasons that contradict this “student myth”. You may...
20.10.2022 Lexo me shume

Programi për Zhvillimin e Lidershipit BridgeUSA (B...

Në partneritet me Departamentin e Shtetit të SHBA-së, Byronë e Çështjeve Arsimore dhe Kulturore, CIEE partneri jonë për programin Work and Travel USA&nbs...
05.05.2022 Lexo me shume

Këshilla për një intervistë të suksesshme për prog...

Një intervistë me një punëdhënës amerikan për programin Work and Travel mund të duket e frikshme, por nuk është! Me shumë mundësi do të...
08.12.2021 Lexo me shume

Përditësim mbi udhëtimin e studentëve drejt SHBA

Qeveria e SHBA ka konfirmuar se nga data 8 Nëntor do të hiqen kufizimet e udhëtimit për të gjitha vendet, duke përfshirë këtu Brazilin, Kinën dhe të g...
28.10.2021 Lexo me shume

Work and Travel USA 2022 - Regjistrimet filluan!

Regjistrimet do të jenë të mundura që javën e ardhshme, dhe ky sponsor amerikan është i njohur për përzgjedhjen e tij të madhe të punëdh&eum...
10.10.2021 Lexo me shume

Work and Travel 2021 Enrollment Update

The Presidential Proclamation 10052 (PP 10052), which took effect on June 22, 2020, has not been extended and expired on March 31, 2021. Enrollment in InterExchange programs r...
02.04.2021 Lexo me shume

Work in the U.S. Guideline - Work & Travel USA

Work in the U.S. Guideline – Work & Travel USA The jobs InterExchange Work & Travel USA participants accept are seasonal and workloads depend greatly upon the weather. Do not be alarmed...
30.03.2021 Lexo me shume

Punët më të mira për programin Work and Travel

Dunkin ‘Donuts është një ndër franchiset kryesore të ëmbëlsirave dhe kafeve në botë që u shërben më shumë se 3 milion klientë...
12.02.2021 Lexo me shume

Kostot dhe Buxheti i Vlerësuar për programin Work...

Shumica e studentëve pjesëmarrës në programin Work and Travel shpenzojnë midis $ 1500 dhe $ 2000 gjatë qëndrimit të tyre në Shtetet e Bashkuara. Ne sugjero...
27.01.2021 Lexo me shume

Punët më të mira për programin Work and Travel - C...

Programi Work & Travel është hartuar nga Departamenti i Shteteve të Bashkuara në vitin 1961. Që atëherë, ky program është njohur si mënyra më...
13.01.2021 Lexo me shume

Punët më të mira për programin Work and Travel - J...

Themeluar në vitin 1976, Dyqanet JiLLy’s janë vendi kryesor në Ocean City, NJ Boardwalk për shopping, ngrënë dhe argëtuar. JiLLy’s është unike...
18.12.2020 Lexo me shume

8 arsye për të vizituar Bostonin gjatë Programit W...

Boston, i themeluar në 1630, është kryeqyteti Massachusetts dhe gjithashtu qyteti i tij më i madh. Programi Work and Travel ofron mundësi të shumta punësimi në...
11.12.2020 Lexo me shume

Si të zgjidhni destinacionin më të mirë në SHBA

Të jetosh në SHBA për disa muaj është një vendim tepër i rëndësishëm! Sapo keni zgjedhur të kaloni një verë ndryshe dhe të paharr...
04.12.2020 Lexo me shume

Work & Travel USA - sezoni 2020/2021

“Ka qenë një vit sfidues. Ka shumë paqartësi përpara, por një gjë është e sigurt: Ekipi InterExchange Work & Travel USA mezi pret t’ ju mir...
17.11.2020 Lexo me shume

7 vendet më interesante në New Jersey

New Jersey është i njohur për plazhet e tij të bukura, rrugët e ngjeshura, ushqimin e shkëlqyeshëm, politikën intensive dhe kulturën e larmishme. Edhe pse...
31.08.2020 Lexo me shume

10 kuriozitete rreth kulturës Amerikane

Të jetosh në Sh.B.A për pjesëmarrësit e ardhshëm në programin Work and Travel USA do të jetë argëtuese dhe emocionuese. Sidoqoftë, për tu p&...
21.07.2020 Lexo me shume

7 arsye të forta pse duhet të ndiqni një program W...

Nuk ka asgjë më të bukur se të udhëtoni për të eskploruar vende të reja dhe njëkohësisht të fitoni eksperincë pune në një shtet tj...
10.07.2020 Lexo me shume

Përditësim mbi situatën aktuale në Shtetet e Bashk...

Coronavirus Novel  (COVID-19) ka ndikuar dhe prishur ndjeshëm jetesën e amerikanëve. Që nga marsi i vitit 2020, bizneset e Shteteve të Bashkuara dhe punëtorët e...
01.07.2020 Lexo me shume

Si do të ndikojë programi Work & Travel USA në jet...

Këto janë pyetjet që ne shtrojmë për t’u përgjigjur çdo vit. Në fund të çdo sezoni, InterExchange vlerëson feedbackun e pjesëmarr&...
22.04.2020 Lexo me shume

Përjetoni eksperienca të paharrueshme në festivale...

Nëse tashmë jeni pjesë e programit Work and Travel USA per këtë verë përgatituni të kaloni një verë të paharrueshme dhe plotë aktivitete. Nd...
13.04.2020 Lexo me shume

Dhjetë pikat e interesit që duhet të vizitoni në L...

Ja cilat janë dhjetë gjërat që duhet të bëni në Las Vegas mbas programit Work and Travel në San Francisco. Nëse jeni duke menduar dhe nuk keni bër&eum...
02.04.2020 Lexo me shume

10 vendet më atraktive që mund të vizitoni në New...

Koha kalon shpejt dhe ju duhet të mendoni se cilat vende doni te vizitoni pas përfundimit të programit work & travel usa, kështu që ne ju sugjerojme një seri artikujs...
25.03.2020 Lexo me shume

NJOFTIM për Work and Travel

Përditësim nga organizatat tona sponsorizuese CIEE dhe Interexchange. Njoftimi i bërë nga Departamenti i Shtetit javën e kaluar NUK do të prekë të gji...
16.03.2020 Lexo me shume

Njoftim për pjesëmarrësit e programit Work&Travel...

Të nderuar pjesëmarrës të programit Work and Travel USA, Ne po ju shkruajmë informacionin më të përditësuar në lidhje me programet e shkëmbimit:...
13.03.2020 Lexo me shume

“WAT”?

Programi Work and Travel USA është një program shkëmbimi kulturor që u jep mundësinë studentëve nga e gjithë bota të njihen me kulturën amerikane...
21.02.2020 Lexo me shume

Work and Travel USA - Vendet e fundit te lira !

Ndjeni ritmin e New-York-ut, udhetoni rreth bregut lindor, pushtoni Alasken, shijoni aromen e perendimit, provoni fatin tuaj ne Las Vegas ose thjesht jetoni #AmericanDrea...
30.01.2020 Lexo me shume

Përse duhet të Aplikosh tani në Work and Travel

Ju mund të keni dëgjuar te thuhet “Jam duke pritur që të paraqiten vendet e punës” ose “Keni kohë të regjistroheni në semestrin e dytë pa...
24.12.2019 Lexo me shume

Hapat që duhet të ndiqni për programin Work and Tr...

Nese doni te perjetoni Work and Travel ketu jane hapat qe duhet te ndermerrni:   FORMULARI I REGJISTRIMIT – Pjesëmarrja në programin Work and Travel fillon me plotës...
17.12.2019 Lexo me shume

Work and Study 2014

Në datat 3 – 4 – 5 Tetor 2014 për të pestën herë rradhasi në ambjentet e MUZEUT HISTORIK KOMBETAR do të zhvillohet panairi “Work & Study 2...
10.08.2017 Lexo me shume

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message