REZULTATET PËRFSHIJNË "Universitete jashtë vendit"

€5,000 Bursë për studentët ne programet MBA ne NIT...

Northern Institute of Technology Management dhe Integral së bashku ofrojnë bursa prej €5,000 për studentët MBA! Integral me krenari njofton partneritetin e ri me Northern Ins...
05.06.2024 Lexo me shume

Lajm i shkëlqyeshëm për studentët ndërkombëtarë ne...

Duke u bërë thirrje të gjithë studentëve ndërkombëtarë aktualë dhe të ardhshëm në UK- gëzohuni! Graduate Route është kët...
04.06.2024 Lexo me shume

Zhbllokoni potencialin tuaj: Një udhëzues për të s...

Mbretëria e Bashkuar ka një histori të gjatë dhe prestigjioze në arsim, duke u mburrur me universitete me famë botërore që renditen vazhdimisht ndër më...
13.05.2024 Lexo me shume

Hapi drejt suksesit: Një Udhëzues për Programet Pr...

Jeni duke menduar për studime master, por jeni të shqetësuar se diploma juaj e mëparshme mund të mos jetë e përshtatshme? Programet pre master janë përgjig...
05.04.2024 Lexo me shume

Studioni Design, Fashion & Visual Arts me bursë të...

Istituto Europeo di Design (IED) ju ofron mundësinë për ta kthyer pasionin tuaj në realitet me 140 bursa deri në 100% të tarifave të shkollimit, të disponueshme...
02.04.2024 Lexo me shume

Studioni Art, Fashion, Media dhe Design me bursë n...

Akademia më e madhe private e artit në Itali - Nuova Accademia di Belle Arti (NABA) do të japë një bursë deri në 7000 euro për kandidatët më të...
08.02.2024 Lexo me shume

Te studiosh ne Austri- Nje experience emocionuese!

“Në shtator 2016, disi papritur, u gjenda në Austri në fillim të një eksperience 2 vjeçare duke ndjekur një program Master. E them disi papritur, sepse...
16.11.2023 Lexo me shume

Përse UK është destinacion i preferuar për studime...

Studente nga e gjithe bota kane preferuar UK si nje nga destinacionet e preferuara nder vite. Kjo ndodh per shume arsye- UK njihet per edukimin e larte, universitete dhe shkolla te mesme eli...
03.11.2023 Lexo me shume

APLIKIMET E HERSHME NË UNIVERSITETET JASHTË VENDIT

Aplikimi në një universitet jashtë vendit është një vendim shumë i rëndësishëm i cili kërkon kohë dhe informacionin e duhur. Disa nga hapat...
07.08.2023 Lexo me shume

Partneri më i ri i Integral: Ducere Global Busines...

Kemi kënaqësinë të njoftojmë se së fundmi jemi bërë përfaqësues zyrtar të Ducere Global Business School – një shkollë globale biz...
07.07.2023 Lexo me shume

Ndërto të ardhmen në Information Technology!

Constructor University (Jacobs University) është bashkuar me JetBrains, një kompani Çeke që merret me  zhvillimin e softuerëve, për të krijuar...
02.03.2023 Lexo me shume

Arsyet përse Europa është destinacion perfekt për...

A keni ëndërruar ndonjëherë të vizitoni Europën, të udhëtoni në vende të bukura dhe të përjetoni kultura të ndryshme? Ju mund t’i...
21.02.2023 Lexo me shume

AUBG OPEN HOUSE

American University in Bulgaria, është një universitet privat në Blagoevgrad, Bullgari. AUBG është shpallur universiteti më i mirë Bullgar në Administrim B...
06.02.2023 Lexo me shume

Swiss Education Group, lider në sektorin e turizmi...

Swiss Education Group (SEG) është institucioni më I madh arsimor privat në Zvicër. SEG aktualisht operon 4 nga shkollat më të mira të mikpritjes në bot&eum...
21.01.2023 Lexo me shume

Përjetoni ekpersiencën e Swiss Education Group – n...

Dëshironi që përvec studimeve të jeni pjesë e shkollave më në zë të hoteleri turizmit ! Keni pasion gatimin apo kateringun? Jeni të interesuar pë...
19.01.2023 Lexo me shume

Merrni një diplomë Master ose MBA në Budapest me b...

Dëshironi të vazhdoni studimet master jashtë vendit , por ende keni pikëpyetjet tuaja! Dëshironi bursë të plotë, por ende nuk dini cili universitet e ofron at&e...
19.12.2022 Lexo me shume

Përse duhet të studioni në Mbretërinë e Bashkuar?

Mbretëria e Bashkuar mbetet gjithmonë një nga vendet më të lakmuara nga studentët te cilët kërkojne të ndjekin studimet e larta Bachelor ose...
14.11.2022 Lexo me shume

Pse është i rëndësishëm orientimi profesional për...

Çfarë programi të studiosh? Kjo pyetje po bëhet gjithnjë e më shumë në fazat e para të arsimit të shkollës së mesme. Dhe përgjigja e...
06.09.2022 Lexo me shume

ONCAMPUS - Pranim i garantuar në Universitetet më...

ONCAMPUS ofron një partneritet midis shumë universiteteve lider në botë dhe Cambridge Education Group. Qendrat e ONCAMPUS ndodhen në kampuset universitare në të gjit...
19.07.2022 Lexo me shume

Gjithçka rreth universiteteve në Londër

Kur bëhet fjalë për studime jashtë vendit, shumë prej nesh janë në mëdyshje, se cilat janë universitet më të mira për programin që d&eu...
10.07.2022 Lexo me shume

BURSA STUDIMI JASHTË VENDIT - GJITHCKA QË DUHET TË...

Cfarë janë bursat e programeve master jashtë vendit dhe si ti përfitoni ato? Më poshtë do të gjeni të gjithë informacionin që ju nevojtet. Qëlli...
06.07.2022 Lexo me shume

Studioni në Gjermani në gjuhën angleze për vetëm 3...

Aplikoni deri më 23 qershor dhe përfitoni 50% ulje nga tarifa e shkollimit. Jeni të interesuar për studime jashtë vendit në universitete të ndryshme në Europ&e...
15.06.2022 Lexo me shume

Studime jashtë vendit për sipërmarrje!

“KUR E SHIKOJ KËTË DEGRADIM TË MJEDISIT DHE E KUPTOJ QË ËSHTË SHTËPIA JONË, E MARRË PERSONALISHT”. Nina Euler Vestey, e cila filloi rrugë...
14.06.2022 Lexo me shume

6 arsye për të studiuar mjekësi jashtë vendit

Pavarësisht nëse kjo degë është zgjedhja e parë ose jo, të studiosh mjekësi në universitetet më të mira jashtë vendit është nj&eum...
13.06.2022 Lexo me shume

Si të zgjidhni universitetin e duhur jashtë vendit...

Çfarë mbulohet në program? Gjeni disa kurse që ju interesojnë dhe shikoni se cilat klasa ose module janë të përfshira në kurrikul. Kontrolloni se &ccedi...
02.06.2022 Lexo me shume

Studime jashtë vendit për programe më të mira STEM

Të zgjedhësh të studiosh në një universitet jashtë vendit është një vendim shumë i rëndësishëm! Është veçanërisht...
20.05.2022 Lexo me shume

Studime Master në Danimarkë!

The University of Southern Denmark ka më shumë se 27,000 studentë dhe më shumë se 3,200 punonjës. Universiteti ofron mësimdhënie dhe kërkime në 6 kamp...
09.05.2022 Lexo me shume

7 arsye përse duhet të studioni në Europë

Europa është vendi për të qenë kur bëhet fjalë për studime jashtë vendit! Studioni në Europë: katapultoni karrierën tuaj Eksperienca nd...
04.05.2022 Lexo me shume

5 arsye për t'u regjistruar në një program master...

Keni mbaruar studimet bachelor dhe po mendoni për hapin e rradhës? A duhet të kërkoni për një punë të mirë dhe të filloni një karrierë, apo...
29.04.2022 Lexo me shume

Gjithçka rreth studimeve në Gjermani!

Webinar falas: Gjithçka rreth studimeve në Gjermani – Mësoni gjermanisht në ishullin e bukur të Konstancës Gjermania! Një ndër destinacionet më t&...
17.04.2022 Lexo me shume

Studioni kimi në Britaninë e Madhe - Bursë deri në...

University of Hull ofron bursa për studimet në Angli për të inkurajuar studentët ndërkombëtarë të studiojnë kimi. Bursat për të studiuar ja...
11.04.2022 Lexo me shume

Universitetet më të mira në Angli për vitin 2022

Universitetet e rankuara nuk janë vetëm universitete në Angli, por edhe në Skoci – Universiteti i Edinburgh, Universiteti i Glasgow dhe Universiteti i Aberdeen; Wells –...
25.02.2022 Lexo me shume

5 programet master më të njohura në Holandë

Ndryshe nga disa vende evropiane, Holanda ofron ekzaktësisht të njëjtën skemë financimi të studentëve për studentët e masterit si për studentët b...
04.02.2022 Lexo me shume

Zgjatet mundësia e qëndrimit për studentët Shqipta...

Home Office ka konfirmuar aplikime të mëtejshme për vizat Covid-19 për studentët që nuk janë në gjendje të udhëtojnë në Mbretërinë...
02.02.2022 Lexo me shume

Tjetër lajm i mirë vjen nga Mbretëria e Bashkuar

Situata prej pandemisë në Angli po i kthehet normalitetit! Testimi i COVID-19 për studentët nën 18 moshën vjeç që mbërrijnë në Mbretërin&...
01.02.2022 Lexo me shume

Shtohen mundësitë e qëndrimit në SHBA pas studimev...

Këtë janar universitetet në Amerikë, kanë përfshirë 22 programe të reja studimi në programin STEM OPT (Optional Professional Training) përmes programi...
31.01.2022 Lexo me shume

Përditësim rreth studimeve në Amerikë

Nëse po planifikoni të vazhdoni studimet në një universitet në Amerikë, merrni parasysh marrjen e testit SAT. SAT është një test i standardizuar i për...
28.01.2022 Lexo me shume

Destinacionet kryesore për studime master në Evrop...

Studime Master në Gjermani Pavarësisht cili është destinacioni juaj i studimeve: Berlini, Mynihu, Kolni, Frankfurti, apo ndonjë qytet tjetër gjerman, ofrojnë...
25.01.2022 Lexo me shume

Përditësim mbi situatën e vizave në SH.B.A

Departamenti Amerikan i Shtetit ka konfirmuar se oficerët konsullorë do të udhëzohen  të heqin dorë nga intervistat personale për disa aplikime për viza jo...
10.01.2022 Lexo me shume

Gjithcka që duhet të dini rreth studimeve në Itali...

 Italia është një nga vendet më të përparuara europiane, me studentë nga e gjithë bota që vijnë për të studiuar dhe hulumtuar. Sot n&eu...
07.01.2022 Lexo me shume

Përditësim rreth udhëtimit drejtë UK

Ndryshimet e reja në rregullat e udhëtimit në Mbretërinë e Bashkuar e bëjnë më të lehtë për më shumë studentë të udhëtoj...
13.10.2021 Lexo me shume

University of Greenwich - Vjen në qytetin tuaj!

Integral Educational Programs së bashku me University of Greenwich zhvillon Top Education Tour në Vlorë, Durrës dhe Tiranë. Mos nguroni të merrni pjesë dhe të i...
14.09.2021 Lexo me shume

Studime të larta cilësore në Zvicër!

Zvicra është shtëpia e shoqatës së parë të hotelerisë dhe për më shumë se një shekull, shkollat private zvicerane ofrojnë edukim të...
28.08.2021 Lexo me shume

Studime të larta në Irlandë!

Irlanda Irlanda është një nga destinacionet më të njohura për studime jashtë vendit në Evropë. Universitetet e saj ofrojnë arsim të nivelit t&eu...
18.08.2021 Lexo me shume

Studime të larta në Spanjë!

Spanja është një nga destinacionet më të njohura turistike në Evropë, dhe për një arsye të mirë. E vendosur në gadishullin Iberik ajo kufizo...
17.08.2021 Lexo me shume

Diferenca mes të studiuarit në Kanada dhe në SHBA

Vetë procesi i vendimmarrjes për të ndjekur studimet jashtë vendit është kompleks dhe deri në një farë pike i ndërlikuar, prandaj është shum...
07.08.2021 Lexo me shume

7 arsye përse të studiuarit jashtë vendit është zg...

Vendimi për të ndjekur studimet jashtë vendit varet nga shumë faktorë, por gjëja më e rëndësishme është të dini se çfarë dë...
21.07.2021 Lexo me shume

Ditët e pranimit 2021 në Jacobs University

Ditët e Pranimit janë mënyra më e shpejtë e aplikimit për të filluar studimet në universitetin më ndërkombëtar të Gjermanisë në se...
08.07.2021 Lexo me shume

Përfitimet e aplikimit të hershëm në një universit...

Gjithçka rreth afateve: Shumica e institucioneve kanë dy sezone pranimi në vit, një herë në pranverë dhe një herë në vjeshtë; disa institucion...
09.06.2021 Lexo me shume

Si të rrisni shanset për t'u regjistruar në Oxford...

Nëse po aplikoni në Universitete si Oxford ose Cambridge, pa dyshim që jeni të vetëdijshëm se sa konkurrues është regjistrimi, por jeni gjithashtu mjaft i zgjua...
26.05.2021 Lexo me shume

Punësohu në Gjermani!

EU Business School është një nga universitetet më të mira të biznesit në botë. Në historinë e tij të shkurtër, ai ka zhvilluar një...
26.05.2021 Lexo me shume

Njoftim mbi aplikimet për vjeshtën 2021 në USA!

Procesi i vaksinimit në shkolla dhe kolegje në SHBA po vijon. Shkollat ​​do të jenë të hapura dhe pritet të funksionojnë në vjeshtë 2021 dhe ende po ofrohe...
25.05.2021 Lexo me shume

Njoftim mbi udhëtimin drejt UK

Nga data 17 Maj Mbretëria e Bashkuar shton edhe 12 shtete të tjera në “listën e gjelbër” të vendeve që mund të udhëtojnë drejt UK. Britan...
11.05.2021 Lexo me shume

Aplikimet në Itali vazhdojnë deri më datë 1 maj!

Universitetin Cattolica del Sacro Cuore dhe Ca’ Foscari University of Venice ofrojnë programe bachelor dhe master në gjuhën angleze. Universita Cattolica del Sacro Cuore  (...
19.04.2021 Lexo me shume

Lehtesohen kufizimet e hyrjes ne UK

Mbretëria e Bashkuar konfirmon sistemin e hyrjes së “traffic light” dhe lehtësimin e kufizimeve të udhëtimit të brendshëm. Qeveria e Mbretërisë...
12.04.2021 Lexo me shume

Destinacionet kryesore të studimit në Europë

Për shumë vite, Evropa po ofron programe për studentë ndërkombëtarë që dëshirojnë të ndjekin studimet jashtë vendit në universitete t&e...
07.04.2021 Lexo me shume

Vizë pune për studentët ndërkombëtarë në UK

Strategjia Ndërkombëtare e Arsimit në Mbretërinë e Bashkuar e azhurnuar angazhohet për qëllimet e tyre të vendosura më parë për rritjen e regjist...
07.04.2021 Lexo me shume

MBA - Diploma më e kërkuar në botë për menaxhim bi...

Shpesh dëgjojmë se si një diplomë MBA ka të ngjarë të jetë një nga investimet më fitimprurëse që do të bëni në jetën tua...
06.04.2021 Lexo me shume

10 universitetet më të mira në botë

Artikulli ne vijim do tju njohe me renditjen boterore te 10 universiteteve me te mira ne bote. Renditja e Universiteteve Botërore me te per vitin  2020 përfshin pothuajse 1,400 univers...
30.03.2021 Lexo me shume

Panairi Virtual “Study in Itali” dhe “Study Art &...

Një tjetër event online rreth studimeve jashtë vendit, “Study in Italy” dhe “Study Art & Design” do të zhvillohet më 18 Shkurt për të gji...
27.01.2021 Lexo me shume

Studio në Irlandë, The University of Limerick (UL)

The University of Limerick (UL), është i vendosur në bregun perëndimor të Irlandës përgjatë lumit piktoresk Shannon dhe gëzon një mjedis natyror t&eum...
13.01.2021 Lexo me shume

Panairi Virtual rreth universiteteve në Suedi

Janë të shumtë ata që mendojnë të ndjekin studimet bachelor apo master në Suedi, që nga studentët që sapo kanë përfunduar studimet e shkoll&...
08.01.2021 Lexo me shume

8 arsye për të vizituar Bostonin gjatë Programit W...

Boston, i themeluar në 1630, është kryeqyteti Massachusetts dhe gjithashtu qyteti i tij më i madh. Programi Work and Travel ofron mundësi të shumta punësimi në...
11.12.2020 Lexo me shume

10 hapa si të aplikoni në një universitet në UK

Mbretëria e Bashkuar ka qenë gjithmonë një ndër destinacionet më popullore për studime, kjo për shkak të reputacionit që gëzojnë universitet...
27.11.2020 Lexo me shume

Bëj zgjedhjen e duhur për studime jashtë vendit -...

Si të zgjidhni se cili universitet është i duhuri për ju dhe si të bëni zgjedhjen e duhur për studime jashtë vendit?   Së bashku me institucionet e r...
25.11.2020 Lexo me shume

10 programet më popullore të studimit në Mbretërin...

Integral Educational Programs ka më shumë se 28 vjet që mbështet student nga i gjthë Ballkani në pranimin e tyre në disa nga universitetet më të mira...
23.11.2020 Lexo me shume

Studio turizëm dhe hoteleri në Breda University of...

Nëse jeni të interesuar të studioni turizëm dhe mikpritje, ky është artikulli I duhur, pasi do ju njohë me Breda University of Applied Sciences! Breda University of...
12.11.2020 Lexo me shume

10 universitetet më të mira në SHBA

USA numëron mbi 65,000 institucione akademike gjimnaze, kolegje dhe universitete, publike dhe private. Më shumë se 4 000 institucione ofrojnë programe Bachelor, Master dhe Doktorat...
21.09.2020 Lexo me shume

Fakte interesante rreth universiteteve të shkencav...

Shumica prej nesh e lidhin arsimin cilësor me studimet jashtë vendit dhe kjo është veçanërisht e vërtetë kur bëhet fjalë për të studiuarit...
16.09.2020 Lexo me shume

5 qytetet që do t'ju bëjnë të dashuroheni me Holla...

Kur zgjidhni të studioni jashtë vendit, një pjesë e rëndësishme e vendimit është zgjedhja e qytetit në të cilin do të jetoni për tre vitet e...
19.08.2020 Lexo me shume

Studio në Irlandë, Dundalk Institute of Technology...

Irlanda shpesh njihet për krijesa mitike, peisazhe të gjelbërta pa fund dhe njerëz të qeshur, por a e dini se ajo gjithashtu ofron mundësi mbresëlënëse stu...
14.08.2020 Lexo me shume

Dëshironi të studioni në USA? Zgjedhje e shkëlqyer...

USA numëron mbi 65,000 institucione akademike gjimnaze, kolegje dhe universitete, publike dhe private. Më shumë se 4 000 institucione ofrojnë programe Bachelor, Master dhe Dok...
07.08.2020 Lexo me shume

Të studiosh në Itali, universitet privat apo publi...

Italia, një vend miqësor dhe mikpritës ndaj të gjitha kulturave, është destinacioni i preferuar për shumë studentë shqiptarë të cilët zgjedh...
23.07.2020 Lexo me shume

10 qytetet më të famshme studentore

Vendndodhja e universitetit tuaj do të ndikojë shumë në eksperiencen tuaj gjate studimit jashtë vendit. Nuk do te ishte e habitshme ne qoftese do të dëshironit t&eum...
22.07.2020 Lexo me shume

Universitetet Gjermane dhe rëndësia e kampeve vero...

Gjermania është destinacioni më tërheqës i studimit për studentët ndërkombëtarë, pas vendeve kryesore anglisht-folëse. Përveç faktit...
17.07.2020 Lexo me shume

Si të aplikoni me sukses në një universitet jashtë...

Aplikimi në universitete jashtë vendit është një vendim shumë i rendësishëm për jetën dhe që merr një planifikim të jashtëzakonsh&...
14.07.2020 Lexo me shume

5 programet Bachelor më të preferuara në Hollandë

Dëshironi të vazhdoni studimet jashtë vendit? Për të gjithë studentët që duan të vazhdojnë programin Bachelor ne Europe, Hollanda është nj&e...
06.07.2020 Lexo me shume

Bursat e studimit në Hollandë

Si të financoni studimet tuaja në Hollandë si një student internacional dhe për ata që ende nuk kanë vendosur nëse do të studiojnë jashtë vendit....
04.07.2020 Lexo me shume

Si është të studiosh në Kanada, Thompson Rivers Un...

Kanadaja është një vend me larmi të madhe, si kulturore ashtu edhe mjedisore, për studime jashtë vendit. Ky diversitet është i dukshëm edhe në kampusi...
30.06.2020 Lexo me shume

10 universitetet më të mira në Hollandë

Studimi në Hollandë është duke u bërë gjithnjë e më i popullarizuar në mesin e studentëve ndërkombëtarë, pjesërisht për shkak...
26.06.2020 Lexo me shume

Studio në Danimarkë pa IELTS

Dëshiron të studiosh në universitete jashtë vendit? Danimarka është një vend shumë produktiv dhe i qetë, me një reputacion të shkëlqyer n&e...
24.06.2020 Lexo me shume

Studioni në EU Business School

Zvicra dhe Gjermania janë vendet 1 dhe 2 në këtë studim të ri, për shkak të qëndrueshmërisë ekonomike dhe masave të kujdesshme me të cilat p...
23.06.2020 Lexo me shume

Si të përfitoni një bursë studimi në SHBA ose Kana...

Dëshironi të studioni në universitetet jashtë vendit? Kanadaja dhe Sh.B.A kanë disa nga universitetet më të mirë në botë, megjithëse ato janë...
22.06.2020 Lexo me shume

Përditësim mbi vizat studentore në Mbretërinë e Ba...

Lajme mjaft optimiste lidhur me zhvillimet e kësaj jave. Të gjithë ne kemi ende pasiguri kur bëhet fjalë për planifikimin e gjysmës së dytë të kë...
18.06.2020 Lexo me shume

Prezantim online nga University of Greenwich - Bur...

University of Greenwich Ky univeristet krenohet me traditën mbi 100 vjecare në arsim, universitet i cili daton që në vitin 1890. Të tre kampuset e universitetit në Lond...
01.06.2020 Lexo me shume

10 universitetet më të mirë në Europë

Po planifikoni studimet jashtë vendit? Dëshironi të studioni në universitetet më të mira në Evropë, por nuk dini si ta filloni kërkimin tuaj? Po kërk...
29.05.2020 Lexo me shume

Projekto të ardhmen në University of East London!

University of East London zhvillon një sesion informues për të gjithë studentët të cilët janë të interesuar në programet bachelor dhe master. Më...
20.05.2020 Lexo me shume

Përditësim nga Universitetet mbi situatën aktuale!

Situata në aplikimet për universitetet jashtë vendit ka ndryshuar ne disa aspekte dhe një nga aspektet kryesore eshte afati i dorëzimit të diplomës të shkoll&eu...
20.05.2020 Lexo me shume

Webinar informues nga The Hague University of Appl...

The Hague University of Applied Sciences zhvillon një sesion informues për të gjithë studentët të cilët janë të interesuar në programet bachelor dhe m...
30.04.2020 Lexo me shume

Prezantim online nga Coventry University!

Coventry University është një universitet modern, me një traditë krenare në ofrimin e arsimit të lartë cilësor dhe fokusin në kërkimet shkencore....
29.04.2020 Lexo me shume

Studio në American College of Thessaloniki!

ACT, stadi i tretë i Kolegjit Anatolia, është i akredituar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga NEASC (Shoqata e Shkollave dhe Kolegjeve në New England) përme...
23.04.2020 Lexo me shume

Përse duhet të studioni në Kanada?

Një nga vendet me sistemin arsimor më tëzhvilluar në botë, Kanadaja, po tërheq gjithnjë e më shumë studentë ndërkombëtarë për stud...
23.04.2020 Lexo me shume

Studio në Gjermani, Jeto në Gjermani, Puno në Gjer...

Jeni i interesuar të studioni arkitekturë, design, marketing ose administrim biznes në Berlin? Dëshironi të filloni nje karrierë ndërkombëtare në Gjer...
10.04.2020 Lexo me shume

Si ka ndikuar COVID-19 tek aplikimet për universit...

Situata me të cilën e gjithë bota po perballet nuk është aspak e lehtë dhe ishte e paparashikueshme. COVID-19 ka ndikuar në cdo aspekt jetësor dhe patjetër...
06.04.2020 Lexo me shume

Bursa studimi jashtë vendit!

Procesi i ndjekjes së studimeve universitare ose pas universitare patjetër që ndikohet shumë nga gjendja financiare e studentëve. Eshtë një nga aspektet më t&eu...
27.03.2020 Lexo me shume

Të mësuarit në mënyrë interaktive tani bëhet më e...

Dëshiron të mësosh nga shtëpia? Kjo gjë tani është e mundur me Integral! Disa prej universiteteve më të mira në Britaninë e Madhe ofrojnë...
26.03.2020 Lexo me shume

Pse duhet të studioni jashtë vendit?

Është shumë i lartë numri i të rinjve shqiptarë që duan të studiojnë jashtë Shqiperisë dhe me mundësitë e pafundme që ofrohen, pad...
20.03.2020 Lexo me shume

London South Bank University vjen në Tiranë !

Përfaqësuesi i LSBU vjen sërisht në zyren e INTEGRAL në datën 11 Mars ora: 15:00 – 18:00  Ju ftojmë të bëheni pjesë e këtij...
02.03.2020 Lexo me shume

Study in Italy - Një eksperiencë unike !

Jeni të interesuar për studime jashte vendi? Integral ju jep mundesine të aplikoni dhe të pranoheni në universitete jashte vendit. Italia është një nga vendet m...
06.02.2020 Lexo me shume

Study in Holland - Apliko Tani !

Hollanda, e vendosur në zemër të saj dhe me një mjedis të larmishëm e të gjallë ,tërheq çdo vit studentë nga e gjithë bota. Hollanda ë...
18.11.2019 Lexo me shume

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message