REZULTATET PËRFSHIJNË "shkolla te mesme"

Bursë Akademike në Zvicër: Zbuloni Potencialin tua...

Zbuloni Potencialin tuaj në "La Garenne" me Programin tonë të Bursave Filloni udhëtimin tuaj akademik në Zvicër me një bursë në La Garenne Inter...
10.07.2024 Lexo me shume

Si ti bindni prindërit të studioni në kolegj priva...

Zgjedhja për të studiuar në një shkollë të mesme jashtë vendit është një vendim i rëndësishëm për të ardhmen tuaj akademike d...
07.05.2024 Lexo me shume

"Vizita ime në World Education Fair: Një Perspekti...

Panairi “World Education Fair” është një event shumë i rëndësishëm dhe mbushur me shumë mundësi për studentët e maturantët. Kur...
28.02.2024 Lexo me shume

Bursat për shkolla te mesme jashte vendit për viti...

Shumica e shkollave të pavarura ofrojnë bursa për kandidatët me aftësi të veçanta, në varësi të buxhetit të vendosur çdo vit nga institu...
12.01.2024 Lexo me shume

World-class Education: Shkollat e mesme pjesë e To...

Cardiff Sixth Form College, United Kingdom Kolegji Cardiff Sixth Form është shkolla e mesme më e mirë në MB për rezultatet e provimeve A-levels. Duke pranuar nx&e...
16.08.2023 Lexo me shume

Bursë deri në 10,000 GBP - David Game College

Kolegji David Game është në kërkim të studentëve ndërkombëtarë më të mirë nga e gjithë bota për të marrë pjesë n&eu...
29.05.2023 Lexo me shume

Bursa studimi jashtë vendit deri në 10,000 GBP

Oxford International Pathway Colleges në Londër dhe Oxford tani po ofrojnë bursa studimi jashtë vendit deri në 10,000 £ për studentët nga Shqipëria q...
12.07.2022 Lexo me shume

Destinacionet më të mira të studimit të shkollave...

Shkolla e mesme jashtë vendit është një periudhë reflektimi dhe zhvillimi. Është gjithashtu një kohë e shkëlqyer për të filluar të zgje...
21.06.2022 Lexo me shume

Bursa në grupin e kolegjeve elitare në Angli Abbey...

Grupi i Kolegjeve Elitare në Angli Abbey DLD(me disa nga shkollat e mesme më të mira në Angli) – Ofron një mundësi unike për studentët më të mir...
18.06.2022 Lexo me shume

Programe IB dhe A-levels jashtë vendit!

Nuk dini se cilin nga programet e gjimnazit të ndiqni! Dëshironi të aplikoni në një shkollë të mesme jashtë vendit, por nuk dini se ku! Programet IB vs Progra...
26.05.2022 Lexo me shume

Bursë për shkollë të mesme - David Game College

Kolegji David Game është në kërkim të studentëve ndërkombëtarë më të zgjuar dhe më të mirë nga e gjithë bota për të...
18.05.2022 Lexo me shume

Një ditë nga jeta në një shkollë me konvikt

Një element shumë i rëndësishëm i studimeve jashtë vendit është sigurisht edhe ambjenti i akomodimit, për më tepër kur bëhet fjalë p&eu...
21.06.2021 Lexo me shume

Bursa në Taunton School International

Shkolla Taunton për të festuar 25 vjetorin e saj ofron dhjetë bursa ‘Foxcombe’ për studentë ndërkombëtarë me rezultate të shkëlqyera nga e...
10.05.2021 Lexo me shume

King's College Online - 6,000 GBP viti

Shkolla e parë online në botë që kushton 6,000 £ në vit – është një lloj i ri i shkollës ndërkombëtare, ndryshe nga çdo shkoll...
31.03.2021 Lexo me shume

Provimet GCSE dhe A-levels do të zhvillohen!

Studentët të cilëve u janë anuluar provimet GCSE dhe A-levels këtë vit tani do të marrin teste të shënuara nga mësuesit e tyre, pritet njoftimi zyrtar...
11.01.2021 Lexo me shume

Përditësim në lidhje me provimet GCSE dhe A-levels...

Shpejtësia me të cilën Coronavirus po përhapet në Britaninë e Madhe, kushtëzoj qeverinë britanike që të njoftojë në mbrëmjen e 4 janari...
07.01.2021 Lexo me shume

Si të zgjidhni shkollën e mesme më të mirë në Evro...

Të zgjidhni vendin ku dëshironi të vazhdoni studimet tuaja në një shkollë të mesme, me perspektivën që një ditë ai të jetë dhe vendi ku...
28.12.2020 Lexo me shume

Kolegjet elitare në Mbretërinë e Bashkuar!

Të dhënat tregojnë se tani ka gjithmonë e më shumë nxënës të regjistruar në shkollat private. Sipas një studimi të Këshillit të Sh...
21.12.2020 Lexo me shume

Arsimim jashtë vendit – Ja çfarë ju nevojitet për...

Ideja rreth studimeve jashtë vendit mund të fillojë të formësohet në mendjen tuaj që në moshë të vogël dhe sigurisht nxitet nga shumë fatkto...
04.09.2020 Lexo me shume

Dëshironi të studioni në USA? Zgjedhje e shkëlqyer...

USA numëron mbi 65,000 institucione akademike gjimnaze, kolegje dhe universitete, publike dhe private. Më shumë se 4 000 institucione ofrojnë programe Bachelor, Master dhe Dok...
07.08.2020 Lexo me shume

6 arsyet përse të studioni në një shkollë të mesme...

Shkolla e mesme është sigurisht mundësia për të shfaqur të gjithë potencialin tuaj dhe të eksploroni mbi mundësitë e edukimit tuaj në të ard...
15.07.2020 Lexo me shume

7 kolegjet elitare më të mirë në Britani të Madhe

Mbretëria e Bashkuar ofron ekseklencë në edukim duke bërë që të jetë edhe zgjedhja e parë e shumë familjeve shqiptare për të dërguar f&...
08.07.2020 Lexo me shume

Programi A-levels online

“Harrow School Online” është një shkollë e vendosur në veri-perëndim të Londrës e cila ofron programin e studimit A-levels online në kurrikul&e...
02.07.2020 Lexo me shume

Rëndësia e programit IB për shkollën e mesme !

Duke inkurajuar nxënësit të zhvillojnë anën e tyre intelektuale, emocionale, etike si dhe atë akademike, Programi i Diplomës së Maturës Ndërkombë...
27.05.2020 Lexo me shume

Arsimi i Mesëm Elitar në Zvicër - Collège et Lycée...

Mos e humbni mundësinë për të marrë pjesë në një prezantim online me Z. Mark Silverstein, i cili do t’ju njohë virtualisht me kampusin e Collè...
05.05.2020 Lexo me shume

Shkolla të mesme elitare në Angli!

Përfshin tre kolegje elitare të vendosura në tre qytetet kryesore të Mbretërisë së Bashkuar, Londër, Cambridge dhe Manchester. Kolegjet ofrojnë programe c...
04.05.2020 Lexo me shume

Bursë studimi në një shkollë të mesme jashtë vendi...

Zgjidh të ardhmen që ti do! Dëshironi të studioni në një shkollë të mesme jashtë vendit por jeni të shqetësuar lidhur me shpenzimet që mund...
28.04.2020 Lexo me shume

Arsimi i mesëm në “mesin e pandemisë”!

Tashmë është e qartë se, ajo që nisi si një “situatë në kufijtë aziatikë”, është kthyer edhe në një “realitet t&...
07.04.2020 Lexo me shume

NJOFTIM, për provimet në sistemin IB.

Të dashur prindër, Dëshirojmë t’ju njoftojmë për situatën në lidhje me provimet në sistemin IB për fëmijët tuaj. Disa prej jush mund...
23.03.2020 Lexo me shume

Prioritetet e nje shkolle te mesme private ne Mbre...

Mbretëria e Bashkuar është një lider botëror në shumë fusha të arsimit përfshirë inxhinieri, shkenca, art dhe dizajn, menaxhim biznes, ligj dhe financ...
11.03.2020 Lexo me shume

10 arsye pse duhet të zgjidhni një shkollë të mesm...

Vendimi për të zgjedhur një shkollë të mesme jashtë vendit mund të jetë një nga vendimet më me perspektivë që dikush mund të bëj&e...
17.02.2020 Lexo me shume

ST Clare's - Ekspertet e IB vijnë në Tiranë !

Kolegji St. Clare’s, i vendosur në një zonë mjaft të bukur në veri të qytetit të Oxford, ofron prej 40 vitesh programin e diplomës ndërkombëtare...
08.11.2019 Lexo me shume

Saint-Charles bursë 10.000 CHF për regjistrimin e...

Kolegji Saint Charles ndodhet në një mjedis të jashtëzakonshëm në qytetin e vogel Ajoie, në kantonin Jura. Kampusi është ndertuar rreth ndërteses krye...
22.08.2019 Lexo me shume

Bursa deri ne 100% - takohuni perfaqesuesin e D’Ov...

D’overbroeck’s, një nga shkollat më të mira në Britaninë e Madhe, është themeluar në vitin 1978 dhe ndodhet në qendër të Oxfordit, pr...
16.05.2019 Lexo me shume

Abbey Manchester - vjen në zyrën e Integral!

Që nga themelimi i saj Abbey College Manchester është bërë një nga ofruesit kryesorë të arsimit në Manchester. Mbajtës i një rekordi të jash...
19.03.2019 Lexo me shume

Abbey DLD Colleges - vjen në Tiranë!

Pak histori: Kolegji më i vjetër, Davies Laing dhe Dick College (DLD) u themelua në vitin 1931. Pas 10 vjetësh të vendosura në Marylebone, Kolegji u bashkua me motrë...
05.02.2019 Lexo me shume

BURSA për nxënësit që regjistrohen për klasat 8-9

Shkolla Ndërkombëtare e Brillantmont ofron bursa për një numër të kufizuar studentësh që dëshirojnë të hyjnë në klasën e 8-të...
28.01.2019 Lexo me shume

Arsimi dhe shkollat në Zvicër

Në artikujt e mëparshëm kemi paraqitur disa arsye pse Zvicra është një zgjedhje e shkëlqyer për kampet verore dhe këtë herë ne do të paraqes...
22.01.2019 Lexo me shume

Përse diploma IB është mënyra ideale për përgatitj...

Programi i Diplomës IB është një kurs para-universitar sfidues dhe gjithëpërfshirës. Ai përbëhet nga një program shumë i sofistikuar dyvjeç...
11.12.2018 Lexo me shume

ST CLARE'S OXFORD vjen në Tiranë!

  ST CLARE’S ka reputacionin botëror si një ofrues ekspert i Diplomës IB. Asnjë shkollë ose kolegj tjetër në Angli nuk i ka eksperience në IB më...
05.12.2018 Lexo me shume

JAVA E ARSIMIMIT ZVICERIAN

Vetëm në datat 16 deri 20 Janar, Integral ofron 20% zbritje ekskluzive për 6 programe të ndryshme gjuhësore në Zvicër. Zvicra ka dhënë gjithnjë vlera...
10.08.2017 Lexo me shume

Programi i prezantimeve per daten 27-28 Mars, 2015...

Programi i prezantimeve per daten 27 Mars, 2015 ne hotel Rogner Gjate panairit do te zhvillohen prezantime te ndryshme nga perfaqesues te shkollave. Programi per daten 27 Mars do te jete si me poshte:...
10.08.2017 Lexo me shume

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message