REZULTATET PËRFSHIJNË "integral"

€5,000 Bursë për studentët ne programet MBA ne NIT...

Northern Institute of Technology Management dhe Integral së bashku ofrojnë bursa prej €5,000 për studentët MBA! Integral me krenari njofton partneritetin e ri me Northern Ins...
05.06.2024 Lexo me shume

Lajm i shkëlqyeshëm për studentët ndërkombëtarë ne...

Duke u bërë thirrje të gjithë studentëve ndërkombëtarë aktualë dhe të ardhshëm në UK- gëzohuni! Graduate Route është kët...
04.06.2024 Lexo me shume

Zhbllokoni potencialin tuaj: Një udhëzues për të s...

Mbretëria e Bashkuar ka një histori të gjatë dhe prestigjioze në arsim, duke u mburrur me universitete me famë botërore që renditen vazhdimisht ndër më...
13.05.2024 Lexo me shume

Si ti bindni prindërit të studioni në kolegj priva...

Zgjedhja për të studiuar në një shkollë të mesme jashtë vendit është një vendim i rëndësishëm për të ardhmen tuaj akademike d...
07.05.2024 Lexo me shume

"Vizita ime në World Education Fair: Një Perspekti...

Panairi “World Education Fair” është një event shumë i rëndësishëm dhe mbushur me shumë mundësi për studentët e maturantët. Kur...
28.02.2024 Lexo me shume

Përse UK është destinacion i preferuar për studime...

Studente nga e gjithe bota kane preferuar UK si nje nga destinacionet e preferuara nder vite. Kjo ndodh per shume arsye- UK njihet per edukimin e larte, universitete dhe shkolla te mesme eli...
03.11.2023 Lexo me shume

Edukimi jashtë Shqipërisë, vjen panairi më i madh...

  Studimet jashtë vendit mundësojnë formimin tuaj profesional, por edhe njiheni me kultura të reja. World Education Fair (WEF), panairi më i madh për studime jasht&...
16.10.2023 Lexo me shume

Si të shkruani një letër të suksesshme motivimi?

Aplikimi në universitete jashtë vendit kalon në disa faza, duke filluar nga pyetjet e shumta për takimin e parë me një konsulent arsimor dhe duke përfunduar me prani...
22.07.2022 Lexo me shume

Çfarë duhet të studioni pas shkollës së mesme?

Janë tepër të rëndësishëm kur bëhet fjala për studime jashtë vendit pasi ndihmojnë studentët të zgjedhin universitetet më të mira...
15.07.2022 Lexo me shume

Studime jashtë vendit për programe më të mira STEM

Të zgjedhësh të studiosh në një universitet jashtë vendit është një vendim shumë i rëndësishëm! Është veçanërisht...
20.05.2022 Lexo me shume

Testi më i mirë për orientimin e karrierës

Cilat janë pikat e forta që ju keni ? Si lidhen ato me interesat tuaja ? Të njiheni me aftësitë tuaja më të mira është një avantazh. Zbulo më shu...
21.04.2021 Lexo me shume

10 Vite Integral Educational Programs në Shqipëri

Integral Group tashmë i afirmuar në 7 vende të Europës në dhënien e konsulencave akademike për studentët që kërkojnë më të mirën n...
09.04.2021 Lexo me shume

Si ka ndikuar pandemia në trendet në arsim dhe tre...

Tiranë, 1 mars 2021 – Pandemia Covid-19 ka sjellë shumë ndryshime në një nivel global. Midis të cilave veçanërisht vihet re në tregun e punës,...
01.03.2021 Lexo me shume

Përjetoni eksperienca të paharrueshme në festivale...

Nëse tashmë jeni pjesë e programit Work and Travel USA per këtë verë përgatituni të kaloni një verë të paharrueshme dhe plotë aktivitete. Nd...
13.04.2020 Lexo me shume

Të mësuarit në mënyrë interaktive tani bëhet më e...

Dëshiron të mësosh nga shtëpia? Kjo gjë tani është e mundur me Integral! Disa prej universiteteve më të mira në Britaninë e Madhe ofrojnë...
26.03.2020 Lexo me shume

Njoftim për shkollat e mesme në UK ( GCSE , A-leve...

Të dashur studentë dhe prindër, Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka njoftuar se provimet publike (niveli A dhe GSCE) nuk do të zhvillohen në muajt e planifikua...
19.03.2020 Lexo me shume

World Education Fair 2020

Tashmë është kthyer në traditë, që cdo vit Integral Programe Edukimi organizon eventin më të madh rreth arsimit . Prej 2012, në Tiranë organizohet Pan...
08.01.2020 Lexo me shume

The Hague University of Applied Sciences

The Hague University of Applied Sciences është një universitet i shkencave të aplikuara me filozofinë e kombinimit të teorisë dhe praktikës. Mësimdhën...
25.03.2019 Lexo me shume

Universiteti Coventry - WEF2019

Le të prezantojmë shkurtimisht këtë universitet dhe të flasim më gjerë për të. Që nga viti 1843, Universiteti Coventry, është përpjekur...
13.02.2019 Lexo me shume

Centigrade - testi i orientimit profesional

➤ Preview (Për nxënësit e moshës: 14-17 vjec) Testi Preview i ndihmon studentët të identifikojnë fushat dhe programet e përshtatshme për ta, të zbulo...
06.02.2019 Lexo me shume

Panairi i Edukimit Jashtë Shqipërisë - WEF 2019

Të gjithë nxënësit, studentët apo ata që janë të interesuar për studime jashtë Shqipërisë kanë një mundësi të mirë...
17.01.2019 Lexo me shume

TOP EDUCATION TOUR 2018 - Eventi i mundesive!

INTEGRAL ALBANIA vjen per te disatin vit rradhazi me TOP EDUCATION TOUR – Eventin e mundesive! Kete vit do jemi ne Korçë, Sarandë , Vlorë dhe për ta finalizuar në...
07.09.2018 Lexo me shume

Takim I hapur me përfaqesuesen e Universitetit Nor...

Ndoshta ju doni të studioni për një diplomë për të nisur karrierën tuaj ose për ta marrë atë në nivelin e ardhshëm? Ndoshta ju jeni të...
15.05.2018 Lexo me shume

Bromsgrove Foundation Program

Programet Foundation jane programe pergatitore  qe ndihmojme studentet e e viteve te 2 ose te 3 te gjimnazit te permiresojme rezultatet e tyre dhe njohurite perpara se te aplikojne ne Universitet...
09.05.2018 Lexo me shume

Coventry University - Open day in Tirana!

Ditë takimesh me përfaqësues të Coventry University dhe intervista për pranim direkt! Integral Albania deshiron tju informoje se me dt. 26 Prill, ora 15:00 organizon nje taki...
19.04.2018 Lexo me shume

Vizitoni dy nga universitetet më të njohura në Gre...

Vizitoni dy nga universitetet më të njohura në Greqi me INTEGRAL. INTEGRAL ALBANIA ju fton të bëheni pjesë e udhëtimit që do të zhvillohet në qytetin...
04.04.2018 Lexo me shume

Pergatuni per universitetet me te mira ne Britanin...

Pergatuni per universitetet me te mira ne Britanine e Madhe Nese deshironi te studioni ne Britanine e Madhe , si edhe te njiheni me të gjitha programet dhe universitetet me te mir...
26.03.2018 Lexo me shume

Panairi i Edukimit Jashtë Shqipërisë - Regjistrohu...

Panairi i Edukimit Jashtë Shqipërisë – Regjistrohuni online dhe kurseni kohë! Hyrja falas për të gjithë vizitorët në Panairin e Edukimit Jashtë...
07.02.2018 Lexo me shume

Centigrade nga Cambridge Occupational Analysts- te...

Centigrade iu ndihmon të zbuloni fushën e duhur të studimit! Për herë të parë në Shqipëri ju mund të testoni nëpërmjet testit Centigrade n&...
24.01.2018 Lexo me shume

Udhëtoni me Integral në "AUBG Open House" në 18 Në...

“AUBG Open House ” Event – 18 Nentor – Bullgari Integral organizon udhëtimin në Bullgari për të gjithë aplikantët për eventin e “ ...
08.11.2017 Lexo me shume

Nxitoni për t’u regjistruar në shkolla të mesme ja...

Aplikimet për shkollat e mesme janë ende të hapura! Për të gjithe nxënësit që akoma nuk kanë aplikuar ose nuk arritën të përfundojnë a...
10.08.2017 Lexo me shume

Dite takimesh me perfaqesuesin e EU Business Schoo...

Tirane me date 10 Tetor 2016 Takim i hapur me perfaqesuesin e EU Business School. Te Henen me date 10 Tetor ne zyren e Integralit do te jete i pranishem Z. Pau Valverdu, Menaxheri Rajonal per Shqiper...
10.08.2017 Lexo me shume

TOP EDUCATION TOUR përsëri në qytetin tuaj!

ntegral Educational Programs ka kënaqësinë t’ju ftojë në prezantimet që do të zhvillohen për pranimin në kolegjet dhe universitetet elitare në B...
10.08.2017 Lexo me shume

Ditë takimesh me përfaqësuesin e Swiss Education G...

Jeni duke planifikuar studimet tuaja në një nga degët e Mikpritjes, Turizmit, Hotelerisë, Menaxhimit të Biznesit etj., dhe njëkohësisht dëshironi të merrni...
10.08.2017 Lexo me shume

Muaji Hollandez i Arsimimit tek Integral

Marsi nuk është veç muaji i parë i Pranverës, por edhe Muaji Hollandez i Arsimimit tek Integral! Nëse dëshironi të studioni në vendin e tulipanëve,...
10.08.2017 Lexo me shume

Open days për "Foundation Programmes" në Integral!

Dëshironi të studioni jashtë Shqipërisë? Por nuk dini nëse keni kualifikimet dhe njohuritë e duhura?   Atëhere mund të studioni në “Found...
10.08.2017 Lexo me shume

Panairi i Edukimit Jashtë Shqipërisë 2017

Integral Educational Programs, organizoi në datat 3-4 Mars në Hotel Rogner, Tiranë dhe 6 Mars në Grand Hotel Palace, Korçë, Panairin e Edukimit Jashtë Sh...
10.08.2017 Lexo me shume

Përse duhet të zgjidhni Universitetin Coventry !

Universiteti Coventry është një vend fantastik për të studiuar. Ai renditet i 12-ti ndër Universitetet e Britanisë së Madhe dhe krenohet me cilësinë e...
10.08.2017 Lexo me shume

Filluan rregjistrimet per fillimin e vitit shkollo...

Filluan rregjistrimet per fillimin e vitit shkollor ne BRITANIKA!!!   Viti i ri fillon dhe me cmime me OFERTA !!! Per femije cmimet fillojne nga 13 000 lek per nivel deri ne 16 000 lek per niv...
10.08.2017 Lexo me shume

Perfaqesuese e University of Ulster ne zyren e Int...

Ne daten 24 Prill ne zyrat e Integral Educational Programs do te jete e pranishme Daniela Kanisova, Perfaqesuese e University of ULSTER.  Te gjithe te interesuarit per mundesite qe ofron Uni...
10.08.2017 Lexo me shume

Coventry-Jaguar Partership

Mundesi te shkelqyeshme kariere ne Coventry! Edhe ju mund te punoni per Jaguar Land Rover ne Coventry! Kompania Jaguar Land Rover do te ofroje me mijera vende pune te reja brenda pak vitesh! Keto...
10.08.2017 Lexo me shume

Happy Hour ne Britanika

Happy Hour Oferta me e re e kurseve per gjuhen angleze!!! Kurset me 50 % off ose me shume per te gjitha nivelet nga A1 ne B2. Happy Hour ne Britanika eshte ne orarin e paradites 10:30 – 12:00...
10.08.2017 Lexo me shume

Te apasionuar pas letersise britanike 2013

Nga Britania e Madhe ky artist vjen ne kete ekspozite me disa nga librat me karakter artistik dhe ne dizajn dhe do te jene me te prekshem se asnjehere me pare per publikun shqiptar duke krijuar ndikim...
10.08.2017 Lexo me shume

Vizita e nje miku te mire ne BRITANIKA!!

Profesori i nderuar, Vincent Smidowicz, me nje pervoje prej 30 vitesh ne mesimdhenien e gjuhes angleze do te jete ne Britanika nga datat 19- 21 Janar. Profesori eshte me nje eksperience te gjate ne m...
10.08.2017 Lexo me shume

Programi i prezantimeve per daten 27-28 Mars, 2015...

Programi i prezantimeve per daten 27 Mars, 2015 ne hotel Rogner Gjate panairit do te zhvillohen prezantime te ndryshme nga perfaqesues te shkollave. Programi per daten 27 Mars do te jete si me poshte:...
10.08.2017 Lexo me shume

WORLD EDUCATION FAIR 2016

Te dashur miq! WORLD EDUCATION FAIR përsëri në Tiranë dhe Prishtinë! Në datat 4-5 Mars në Hotel Rogner, Tiranë do të zhvillohet panairi i pestë &ldq...
10.08.2017 Lexo me shume

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message