Studioni Design, Fashion & Visual Arts me bursë të plotë

02.04.2024

Zbuloni krijimtarinë tuaj dhe fitoni një bursë nga Istituto Europeo di Design (ID)


Istituto Europeo di Design (IED) ju ofron mundësinë për ta kthyer pasionin tuaj në realitet me 140 bursa deri në 100% të tarifave të shkollimit, të disponueshme për programet universitare në dizajn, modë, arte pamore dhe komunikim!

Ky konkurs i bursave është shansi juaj për të financuar studimet tuaja. Mos e humbisni këtë mundësi:

  • Ju ushqeni kreativitetin tuaj: Përmirësoni aftësitë tuaja në një mjedis dinamik dhe ndërkombëtar në IED.
  • Ulja e barrës financiare: Bursat mbulojnë deri në 100% të tarifave të shkollimit.
  • Bëni një ndryshim: Tema e konkursit, "Kreativiteti juaj për planetin", inkurajon zgjidhjet e projektimit për një botë më të mirë.

Aplikimet mbyllen me 22 Prill, ndaj mos prisni!

Rreth Istituto Europeo di Design (IED)

Me 11 kampuse në 3 vende dhe mbi 150 kurse universitare dhe master në dizajn, modë, arte pamore ose komunikim, IED është rrjeti më i madh i akademive dhe një nga më të rëndësishmet në fushën krijuese. Instituti, i njohur si një nga akademitë më të mira të dizajnit në Milano, ka shtatë kampuse në Itali, dy në Spanjë dhe dy në Brazil.


Ndër specialitetet më tërheqëse janë:  Interior design, Fashion design, Graphic design, Jewelery design, Product design, Transport design, Marketing and advertising in fashion, PR and event management and Brand management, Animation, Video i Audio design.


Gjatë shkollimit, studentët punojnë në projekte reale të organizatave kryesore të biznesit në fushën e dizajnit, gjë që lehtëson ndjeshëm përfshirjen e tyre në jetën profesionale. Çdo vit, afro 100 kompani, përfshirë Canon, Swatch, Hewlett Packard, Whirlpool, Hitachi, AliItalia, Fendi, Max Mara, Armani, Pupa, Ferre, IBM, BMW, Fiat, Philips etj., marrin pjesë në aktivitete të ndryshme akademike. 

Kjo është një mundësi shumë e mirë për të financuar studimet tuaja dhe për të bërë një ndikim pozitiv në planet. Mos e humbisni mundësinë për të aplikuar!

Ne e kuptojmë se aplikimet për bursa mund të jenë shumë konkurruese.

Mos lejoni që kjo t'ju shqetësojë! Paraqisni aplikacionin tuaj përmes Integral dhe fitoni mundësinë për t'u kualifikuar për një ulje të tarifave të shkollimit, pavarësisht nga miratimi i bursës.

Për më shumë informacion 👇
☎️: +355 69 40 40 415
📧: sidorela@integral.al

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message