REZULTATET PËRFSHIJNË "kolegj privat"

Përse ju duhet një konsulent arsimor në aplikimin...

Shkollat e mesme jashtë vendit janë zgjedhja më e mirë që mund të bëni për edukimin e fëmijës tuaj dhe për të ardhmen e tyre. Duke studiuar...
15.04.2024 Lexo me shume

World-class Education: Shkollat e mesme pjesë e To...

Cardiff Sixth Form College, United Kingdom Kolegji Cardiff Sixth Form është shkolla e mesme më e mirë në MB për rezultatet e provimeve A-levels. Duke pranuar nx&e...
16.08.2023 Lexo me shume

Si të zgjidhni shkollën e mesme më të mirë në Evro...

Të zgjidhni vendin ku dëshironi të vazhdoni studimet tuaja në një shkollë të mesme, me perspektivën që një ditë ai të jetë dhe vendi ku...
28.12.2020 Lexo me shume

Kolegjet elitare në Mbretërinë e Bashkuar!

Të dhënat tregojnë se tani ka gjithmonë e më shumë nxënës të regjistruar në shkollat private. Sipas një studimi të Këshillit të Sh...
21.12.2020 Lexo me shume

Bursë studimi në një shkollë të mesme jashtë vendi...

Zgjidh të ardhmen që ti do! Dëshironi të studioni në një shkollë të mesme jashtë vendit por jeni të shqetësuar lidhur me shpenzimet që mund...
28.04.2020 Lexo me shume

Roli i një shkolle të mesme në UK në përgatitjen p...

Me siguri shumë prej jush pyesin veten se si mund të rrisni shanset për tu pranuar në universitetet më të mira në UK dhe jo vetëm, ku konkurenca për tu pra...
21.04.2020 Lexo me shume

Një shkollë e mesme në Amerikë? – Përse jo?!

Të zgjidhni sot një shkollë të mesme jashtë vendit për fëmijën tuaj, është një vendim aspak i lehtë. Sistemet arsimore janë të ndr...
16.04.2020 Lexo me shume

Ulje deri në 75% për nxënësit që aplikojnë për A-l...

St. Bees School, e vendosur në zonën piktoreske të St. Bees në Anglinë perëndimore që prej vitit 1583, është një shkollë e stilit tipik britanik....
10.04.2020 Lexo me shume

Ja cilat janë 5 ndryshimet mes A – levels dhe IB!

Si dy sistemet arsimore kryesore në përfundimin e dy viteve të fundit të gjimnazit, Programi i diplomimit në A-levels dhe Programi i Diplomimit IB, kanë pi...
31.03.2020 Lexo me shume

Një shkollë e mesme jashtë vendit? – Ja si të zgji...

Arsimimi jashtë vendit vazhdon të jetë për shumë familje shqiptare kryefjalë e planeve për arsimimin dhe edukimin e fëmijëve të tyre. Natyrisht që...
23.03.2020 Lexo me shume

NJOFTIM, për provimet në sistemin IB.

Të dashur prindër, Dëshirojmë t’ju njoftojmë për situatën në lidhje me provimet në sistemin IB për fëmijët tuaj. Disa prej jush mund...
23.03.2020 Lexo me shume

Prioritetet e nje shkolle te mesme private ne Mbre...

Mbretëria e Bashkuar është një lider botëror në shumë fusha të arsimit përfshirë inxhinieri, shkenca, art dhe dizajn, menaxhim biznes, ligj dhe financ...
11.03.2020 Lexo me shume

10 arsye pse duhet të zgjidhni një shkollë të mesm...

Vendimi për të zgjedhur një shkollë të mesme jashtë vendit mund të jetë një nga vendimet më me perspektivë që dikush mund të bëj&e...
17.02.2020 Lexo me shume

ST Clare's - Ekspertet e IB vijnë në Tiranë !

Kolegji St. Clare’s, i vendosur në një zonë mjaft të bukur në veri të qytetit të Oxford, ofron prej 40 vitesh programin e diplomës ndërkombëtare...
08.11.2019 Lexo me shume

Brillantmont School Lausane - Zvicer

Shkolla u themelua në vitin 1882 dhe është një nga shkollat ​​më të vjetra në Zvicër, duke qenë anëtare e Shoqatës Zvicerane të Shkolla...
08.10.2019 Lexo me shume

Saint-Charles bursë 10.000 CHF për regjistrimin e...

Kolegji Saint Charles ndodhet në një mjedis të jashtëzakonshëm në qytetin e vogel Ajoie, në kantonin Jura. Kampusi është ndertuar rreth ndërteses krye...
22.08.2019 Lexo me shume

Bursa deri ne 100% - takohuni perfaqesuesin e D’Ov...

D’overbroeck’s, një nga shkollat më të mira në Britaninë e Madhe, është themeluar në vitin 1978 dhe ndodhet në qendër të Oxfordit, pr...
16.05.2019 Lexo me shume

D'Overbroeck's College - Përgatitni fëmijën tuaj p...

D’overbroeck’s, një nga shkollat më të mira në Britaninë e madhe, është themeluar në vitin 1978 dhe ndodhet në qendër të qytetit t&eu...
22.04.2019 Lexo me shume

Studime jashtë vendit? Më mirë A-Levels apo IB?

Një nga vendimet më të rëndësishme që duhet merrni nëse dëshironi të studioni jashtë vendit si përshembull në Angli, është zgjedhj...
08.04.2019 Lexo me shume

Abbey Manchester - vjen në zyrën e Integral!

Që nga themelimi i saj Abbey College Manchester është bërë një nga ofruesit kryesorë të arsimit në Manchester. Mbajtës i një rekordi të jash...
19.03.2019 Lexo me shume

Abbey DLD Colleges - vjen në Tiranë!

Pak histori: Kolegji më i vjetër, Davies Laing dhe Dick College (DLD) u themelua në vitin 1931. Pas 10 vjetësh të vendosura në Marylebone, Kolegji u bashkua me motrë...
05.02.2019 Lexo me shume

Arsimi dhe shkollat në Zvicër

Në artikujt e mëparshëm kemi paraqitur disa arsye pse Zvicra është një zgjedhje e shkëlqyer për kampet verore dhe këtë herë ne do të paraqes...
22.01.2019 Lexo me shume

OXFORD International Education Group vjen në Tiran...

Kolegjet elitare britanike, D’Overbroeck’s dhe Oxford Tutorial vijne ne zyren e Integralit per te ofruar bursa deri ne 40 % per nxenesit e talentuar. Pervec programeve standarte si GCSE ,...
06.11.2018 Lexo me shume

Interviste me Dr Liam Hughes dhe Erind Maho ne Viz...

Nxenesi me i mire i kolegjit “Cardiff Sixth Form College” per vitin 2014, ka fituar bursen e plote ne Univeristetin e Cambidge per degen e inxhinerise!   Erind, student shqiptar i c...
10.08.2017 Lexo me shume

Super ofertë për kampet verore ne UK

Për të gjitha rregjistrimet në Earlcliffe, shkolla ofron 20 % ulje.   Për të gjithë ata që kanë vendosur tani për një kamp veror Shkolla ka dy...
10.08.2017 Lexo me shume

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message