Abbey DLD Colleges - vjen në Tiranë!

05.02.2019


Pak histori:
Kolegji më i vjetër, Davies Laing dhe Dick College (DLD) u themelua në vitin 1931. Pas 10 vjetësh të vendosura në Marylebone, Kolegji u bashkua me motrën e saj të vogël Abbey College dhe u zhvendos në vitin 2015 në një objekt të ri në Lambeth. DLD College London ka objektet e mësimdhënies të shekullit të 21 dhe një konviktin më të sigurt në vend. Në vitin 2018, DLD College London u bë institucioni i parë arsimor në Britani të Madhe që realizoi një ceremoni diplomimi në Houses of Parlament. Disa nga figurat e njohura që kanë studiuar ne kolegjet Abbey janë aktorët Phoebe Waller-Bridge dhe Daisy Lewis.
Si një ofrues i një niveli dhe edukimi GCSE që nga viti 1990, Abbey College Manchester gjithashtu ofron Foundation Program në Biznes, Shkencë, Inxhinieri dhe Arte Kreative. Ekzistojnë tre fakultete të mëdha brenda Kolegjit – Shkenca dhe Matematika, Arte , dhe Gjuhët dhe Studimet Ndërkombëtare.

Kolegjet:
Abbey DLD London – operon nga një kampus i ndërtuar në planin në zemër të Londrës me pamje nga Westminster dhe lumi Thames.
Si pjesë e grupit Alpha Plus, Kolegji DLD synon të mbajë një ‘standard ari’ të cilësisë së arsimit. Klasat janë të vogla, duke u mundësuar nxënësve dhe mësuesve të përqendrohen në mënyrat më efektive të të nxënit.
Abbey DLD Cambridge – 400 studentë nga 40 vende studiojnë në këtë kampus. Ata janë të bashkuar nga një ambicie: të hyjnë në një nga universitetet më të mira në Britaninë e Madhe. Nxënësit duke punuar së bashku me stafin e tyre të kualifikuar dhe profesional, formojnë një komunitet që I është dedikuar arritjeve të jashtëzakonshme për të gjithë.
Në kampus ata bëjnë miq të rinj dhe lulëzojnë në një mjedis ndërkombëtar me të vërtetë gjithëpërfshirës.
Abbey DLD Manchester – ndodhet në Cheapside në qendër të qytetit të Mançesterit.
Shumica e studentëve tanë studiojnë nivele A, GCSEs ose Foundation Program. Një alternativë unike për nxënësit qëstudiojnë A Level është Programi i Studimeve të Kombinuara. Një tjetër program emocionues studimi do të filloj këtë shtator – Studime Akademike me Trajnimin e Futbollit- i cili u ofron studentëve mundësinë për të kombinuar studimet A-Level ose Foundation Program me pasionin e tyre për futboll. Programet e tyre fleksibël ,të kombinuara me etikën e fortë akademike, ofrojnë një alternativë unike për shkollat tradicionale.

<<< Është e qartë, ne besojmë se ne kemi diçka shumë të veçantë këtu, diçka që mund të përjetosh vetëm duke na vizituar. Mezi pres të të takoj. >>>
Irfan Latif, Drejtor

Detaje te tjera rreth kampusit ose programeve te tyre arsimore mund ti merrni ne zyren tone, ne dt 6 Shkurt, ku është I ftuar z. Mike Corbett
Kush eshte Mike Corbett?
Mike kaloi mbi 20 vjet në industrinë e botimeve të softuerit përpara se të bashkohej me Abbey College Cambridge si Shef i Financave dhe Pranimeve në Kolegj. Ai ishte një nga themeluesit e një kompanie të vogël që vazhdoi të ishte një nga botuesit më të mëdhenj të softuerëve të pavarur në Britani të Madhe, duke punuar me partnerë të licencës kryesore si Disney, Sega, BBC, Canon, Nestle dhe shumë emra të tjerë të familjes në rolin e tij si Drejtor i Zhvillimit të Biznesit.
Ejani në dt 6 Shkurt në orën 15:00 – në zyrën e Integral dhe takoni drejtorin e pranimeve.
Për informacione ose detaje te tjera rreth viziteës se tij, ju lutem na kontaktoni :
Email: krysia@integral.al • Cel: +355 69 40 40 801
Ju presim!

Etiketa:

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message