REZULTATET PËRFSHIJNË "bursa per shkolla te mesme"

Ja cilat janë 5 ndryshimet mes A – levels dhe IB!

Si dy sistemet arsimore kryesore në përfundimin e dy viteve të fundit të gjimnazit, Programi i diplomimit në A-levels dhe Programi i Diplomimit IB, kanë pi...
31.03.2020 Lexo me shume

Bursa deri ne 100% - takohuni perfaqesuesin e D’Ov...

D’overbroeck’s, një nga shkollat më të mira në Britaninë e Madhe, është themeluar në vitin 1978 dhe ndodhet në qendër të Oxfordit, pr...
16.05.2019 Lexo me shume

BURSA për nxënësit që regjistrohen për klasat 8-9

Shkolla Ndërkombëtare e Brillantmont ofron bursa për një numër të kufizuar studentësh që dëshirojnë të hyjnë në klasën e 8-të...
28.01.2019 Lexo me shume

Bromsgrove School

Eshte e vendosur ne afersi te qytezes se mrekullueshme Bromsgrove te qarkut te Worcestershire. Shkolla ka nje histori te vjeter, informacionet e para duke filluar nga shekulli i XVI, i kohes se dinast...
10.08.2017 Lexo me shume

Cardiff Sixth Form College ne zyren e Integral-it

Ju njoftojme me kenaqesi qe diten e hene ne daten 22 Shtator ne zyren tone do te zhvillohen prezantime e Cardiff Sixth Form College. Ju ftojme te takoheni personalisht me stafin drejtues te kolegjit,...
10.08.2017 Lexo me shume

Interviste me Dr Liam Hughes dhe Erind Maho ne Viz...

Nxenesi me i mire i kolegjit “Cardiff Sixth Form College” per vitin 2014, ka fituar bursen e plote ne Univeristetin e Cambidge per degen e inxhinerise!   Erind, student shqiptar i c...
10.08.2017 Lexo me shume

Mundesi studimi ne kolegjet elitare angleze Abbey...

Ne ditet 9-10 Maj ne zyren e Integralit do te jete e pranishme Znj. Caroline Marshall per t’ju informuar rreth programeve qe ofrohen ne kampuset e grupit Abbey DLD, kerkesave per prani...
10.08.2017 Lexo me shume

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message