REZULTATET PËRFSHIJNË "aplikimi per universitet"

Studioni Art, Fashion, Media dhe Design me bursë n...

Akademia më e madhe private e artit në Itali - Nuova Accademia di Belle Arti (NABA) do të japë një bursë deri në 7000 euro për kandidatët më të...
08.02.2024 Lexo me shume

5 arsye për t'u regjistruar në një program master...

Keni mbaruar studimet bachelor dhe po mendoni për hapin e rradhës? A duhet të kërkoni për një punë të mirë dhe të filloni një karrierë, apo...
29.04.2022 Lexo me shume

Si të aplikoni me sukses në një universitet jashtë...

Aplikimi në universitete jashtë vendit është një vendim shumë i rendësishëm për jetën dhe që merr një planifikim të jashtëzakonsh&...
14.07.2020 Lexo me shume

Bursat e studimit në Hollandë

Si të financoni studimet tuaja në Hollandë si një student internacional dhe për ata që ende nuk kanë vendosur nëse do të studiojnë jashtë vendit....
04.07.2020 Lexo me shume

10 universitetet më të mira në Hollandë

Studimi në Hollandë është duke u bërë gjithnjë e më i popullarizuar në mesin e studentëve ndërkombëtarë, pjesërisht për shkak...
26.06.2020 Lexo me shume

Si ka ndikuar COVID-19 tek aplikimet për universit...

Situata me të cilën e gjithë bota po perballet nuk është aspak e lehtë dhe ishte e paparashikueshme. COVID-19 ka ndikuar në cdo aspekt jetësor dhe patjetër...
06.04.2020 Lexo me shume

Study in Italy - Një eksperiencë unike !

Jeni të interesuar për studime jashte vendi? Integral ju jep mundesine të aplikoni dhe të pranoheni në universitete jashte vendit. Italia është një nga vendet m...
06.02.2020 Lexo me shume

Tilburg University - Studime ne Hollande

Tilburg University është themeluar në vitin 1927. Ai është një universitet i bazuar në kërkimet shkencore dhe në vite eksperience dhe tradita, duke i inkur...
01.04.2019 Lexo me shume

Rotterdam Business School - Studio ne Hollande

Rotterdam Business School ofron një sistem të arsimit të lartë në gjuhën angleze, për një karrierë të suksesshme profesionale në zemër t&eum...
27.03.2019 Lexo me shume

Open days për "Foundation Programmes" në Integral!

Dëshironi të studioni jashtë Shqipërisë? Por nuk dini nëse keni kualifikimet dhe njohuritë e duhura?   Atëhere mund të studioni në “Found...
10.08.2017 Lexo me shume

Interviste me Dr Liam Hughes dhe Erind Maho ne Viz...

Nxenesi me i mire i kolegjit “Cardiff Sixth Form College” per vitin 2014, ka fituar bursen e plote ne Univeristetin e Cambidge per degen e inxhinerise!   Erind, student shqiptar i c...
10.08.2017 Lexo me shume

Ditë e hapur me Universitetin Coventry dhe takime...

Mos humbisni shansin që mund t’ju ndryshojë rrjedhën e jetës tuaj! Të studiuarit jashtë është një eksperiencë unike. Investoni për një...
10.08.2017 Lexo me shume

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message