Si është të jesh nxënës në Zvicër?

19.01.2024

Zbritje ekskluzive deri në 20% - e vlefshme për rezervimet për kampet verore në Zvicër nga 29 Janari deri më 2 Shkurt 2024


Nga 29 Janari deri më 2 shkurt, Integral organizon “Swiss Week”, e cila u dedikohet familjeve të interesuara për t’u dhënë fëmijëve të tyre mundësinë të mësojnë dhe të fitojnë përvoja të reja gjatë verës në disa nga shkollat verore më prestigjioze në Zvicër. Kjo është një periudhë promocionale që do të ofrohet për të gjithë vizitorët e Integral gjatë javës së ardhshme, ku do të mund të marrin informacion të detajuar për kampet verore në Zvicër, të planifikojnë konsulenca dhe të rezervojnë shkolla me zbritje deri në 20% mbi cmimin e kampeve të organizuara nga shkollat verore per femije zvicerane.

Shkollat Verore ​​Zvicerane me zbritje ekskluzive deri ne 20%:

TASIS eshte një shkollë verore per femije në Zvicër. Institucioni ndodhet në jug të Zvicrës, në një shpat piktoresk Mali. Nga dritaret e rezidencave dhe godinës se kampit femijet mund të shijojne një pamje mahnitëse. Nga ana veriore duket pylli dhe majat malore ndersa ne jug , liqenet zvicerane. Vendndodhja e shkollës verore u lejon femijeve të kombinojnë në mënyrë efektive përvetësimin e njohurive akademike me udhëtimet. 

Shkolla "Le Chateau des Enfants" është një kamp veror ndërkombëtar i vendosur në Villa Belvedere dhe Tasis. Pjesmarresit përdorin ndërtesën Focolare, e cila është 5 minuta larg, në këmbë nga ndërtesa kryesore e kampit. Të gjitha klasat dhe aktivitetet drejtohen nga profesionistë me përvojë, ku një mësues është përgjegjës për 3 nxënës.

Shkolla e mesme private Aiglon u themelua nga John Corlette në 1949. Ndodhet në qytetin e vogël Chesières-Villars në kantonin Vaud, në pjesën franceze të Zvicrës, tipari kryesor i të cilit është pamja spektakolare e Mont Blanc dhe luginës së lumit Rhône. Liqeni i Gjenevës është vetëm 20 minuta larg me makinë. Shkolla ndodhet në 1,170 metra mbi nivelin e detit dhe shtrihet në një sipërfaqe prej 44,000 metrash katrorë, me 18 godina tradicionale zvicerane, ku ndodhen klasat, laboratoret, sallat e kompjuterave, dhomat e ndenjes dhe  ngrënies.

Shkolla verore LAS  në Zvicër,  i lejon studentët të personalizojnë verën e ëndrrave të tyre - një përshtatje e përsosur për interesat dhe qëllimet e tyre. Për programin e  mëngjesit, femijet  zgjedhin një nga katër opsionet (Përvetësimi i gjuhës, kurse lidershipi, atletikë ose Enrichment). Kursi I gjuhes  është një kurs intensiv që zhyt studentët në gjuhën e tyre të zgjedhur (anglisht ose frëngjisht) në mënyrë që të rrisë aftësitë, besimin dhe aftësinë e tyre ne ate gjuhe. Nxënësit ndahen sipas moshës dhe aftësive brenda secilit grup. Ky program do të kërkojë gjithashtu që studentët të bëjnë një klub pasdite duke u fokusuar në ndërtimin e aftësive të tyre gjuhësore.

SEA Languages është një kamp veror që ofron mësime në anglisht, frëngjisht ose gjermanisht. Ai u jep të rinjve mundësinë të eksplorojnë interesat e tyre, të zbulojne pasione të reja dhe të bëjnë miq të rinj në një nga vendet më të bukura në botë.
Ky program dinamik veror ka një qasje gjithëpërfshirëse. Kalimi i veres ne kete kamp i pajis pjesmarresit  për një të ardhme premtuese.

Programet dinamike të verës marrin një qasje holistike– duke përzier te mesuarin teorik me ate praktik. Një verë e kaluar ne kete shkolle do t'ju ndihmojë të përgatiteni për një të ardhme të shkëlqyer.
Mjediset mësimore janë krijuar për të qenë të sigurta, gjithëpërfshirëse dhe argëtuese. Ju do të jetoni dhe mësoni së bashku me shokë nga e gjithë bota, duke zbuluar kultura të ndryshme dhe duke bërë miq të rinj. Do të keni mbikëqyrje dhe udhëzime nga profesionistë entuziastë dhe plotësisht të kualifikuar.

Ky program u jep të rinjve mundësinë të eksplorojnë interesat e tyre, të eksplorojne pasione të reja dhe të bëjnë miq të rinj në një nga vendet më të bukura në botë.
Programi dinamik I shkolles verore kombinon mësimin dhe praktik me teorik. SEA Culinary është i hapur për të rinjtë e moshës 16-20 vjeç dhe zgjat mbi 6 javë, me ekskursione dhe aktivitete të reja çdo javë.

Zvicra si destinacion studimi:

Zvicra ka qenë gjithmonë interesante si destinacion arsimor sepse është i sigurt për fëmijët, është një vend shumëgjuhësh me katër gjuhë zyrtare, karakterizohet nga natyra e bukur dhe tradicionalisht investimet e larta në zhvillimin e arsimit e bëjnë Zvicrën një vend me një nga sistemet më moderne arsimore.

Kampet do të mbahen në vende ekskluzive, kampuse universitare dhe të shkollave të mesme ose në hotele luksoze. Fokusi është në mësimin e anglishtes dhe frëngjishtes duke përvetësuar njohuri në fusha të tilla si menaxhimi i hoteleve dhe hotelieria, sipërmarrja, arkitektura dhe dizajni, fotografia, industria e muzikës, prodhimi ose gatimi i çokollatës. E duke qenë se çdo gjë kërkon një ekuilibër të mirë, nuk neglizhohen as aktivitetet sportive, ndaj pjesëmarrësit do të kenë mundësinë të provojnë sportet klasike, si dhe golf, kalërim, ngjitje malore, apo rafting.

Pavarësisht se në cilën gjuhë në cilën pjesë të vendit zgjidhni, Zvicra është një destinacion që i ofron fëmijës tuaj një përvojë superiore të mësimit të gjuhës.

Konsulentet tanë do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë të zgjidhni të duhurin në mesin e kurseve të ofruara nga shkollat verore ​​pjesëmarrëse në "Swiss Week", një fushatë speciale për kampe verore per femije në Zvicër me çmimet më të mira, dhe gjithçka sipas dëshirës tuaj.
Zbritje ekskluzive deri në 20% - e vlefshme nga 29 Janari deri më 2 Shkurt 2024! 

Për më shumë informacion na kontaktoni: 
 +355 69 40 40 801
xhesika@integral.al

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message