REZULTATET PËRFSHIJNË "kampe verore"

"Vizita ime në World Education Fair: Një Perspekti...

Panairi “World Education Fair” është një event shumë i rëndësishëm dhe mbushur me shumë mundësi për studentët e maturantët. Kur...
28.02.2024 Lexo me shume

Si kampet verore i bejnë femijët më të aftë?

Pavarësisht se cilat janë planet tuaja për të ardhmen, të flasësh më shumë se një gjuhë është gjithmonë një aftësi tepër...
27.02.2024 Lexo me shume

Europa - vendi ideal për një kamp veror për fëmijë...

Në Europë ndodhen shkollat më elitare dhe universitetet më prestigjoze të cilat ofrojnë mundësi të pafundme nga ana akademike. Për më të vegjlit,...
26.02.2024 Lexo me shume

Si është të jesh nxënës në Zvicër?

Nga 29 Janari deri më 2 shkurt, Integral organizon “Swiss Week”, e cila u dedikohet familjeve të interesuara për t’u dhënë fëmijëve të tyre mu...
19.01.2024 Lexo me shume

Kampe verore për orientim profesional

Kampet verore ndihmojnë në zhvillimin e aftësive ndërpersonale dhe i ndihmojnë fëmijët të kuptojnë se si të bashkëpunojnë me të tjer&eu...
15.01.2024 Lexo me shume

Zbuloni ofertën nga Integral per kampet e verës në...

Gjatë verës ju mund të dergoni fëmijen tuaj në një shkollë verore jashtë Shqipërisë, pikërisht në Evropë ku ata pervec argetimit,...
08.01.2024 Lexo me shume

Eksperienca ime si Group Leader në shkollën verore...

2 jave ne Angli – Eksperience e pa besueshme ne zemer te Londres. "Qe ne janar te vitit 2023, kur vendosem se do te isha shoqeruesja e grupit te shkolles verore ne Angli, mendova se do t...
08.01.2024 Lexo me shume

Përse një kamp veror jashtë vendit?

Pse ndodh që çdo vit gjithnjë e më shumë fëmijë, të rinj dhe studentë të rritur zgjedhin të mësojnë një gjuhë të huaj...
29.12.2023 Lexo me shume

Gjithcka që duhet të dini para se të zgjidhni një...

Padyshim që vera është periudha e preferuar dhe e shumëpritur, veçanërisht për fëmijët dhe të rinjtë që bëjnë një pushim t&...
29.12.2023 Lexo me shume

Prapa skenave - Kampe verore në grup jashtë vendit...

Pavarësisht se cilin lloj kampi veror zgjidhni, përfitimet e fituara nga një përvojë e tillë janë të mëdha dhe disa prej tyre janë përshkrua...
14.12.2023 Lexo me shume

Rregullat e vecanta të kalimit në kufi të fëmijëve...

Integral Educational Programs ofron kampe verore individuale dhe në grup në destinacione të ndryshme në varesi te kërkesave. Fëmijët që zgjedhin kampet verore i...
29.03.2023 Lexo me shume

Kampet verore më "cool" për verën 2023!

Kampet verore ndihmojnë në zhvillimin e aftësive ndërpersonale dhe i ndihmojnë fëmijët të kuptojnë se si të bashkëpunojnë me të tjer&eu...
07.03.2023 Lexo me shume

Studioni biznes dhe kaloni një verë të paharrueshm...

Tek Business Boot Camp do të takoni profesionistë të fushës, do mësoni sesi ata po i zhvillojnë kompanitë e tyre, do të keni mundesine te krijoni lidhje dhe kon...
20.02.2023 Lexo me shume

Kampet dhe shkollat verore më të mira në Europë

Europa padyshim është një vend magjik dhe ka shumë për të zbuluar dhe eksploruar në të gjitha destinacionet. Europa ka vende piktoreske me arkitekturë t&eu...
25.10.2022 Lexo me shume

6 këshilla për të gjetur një kamp veror

Vera është magjike apo jo! Shkolla ka përfunduar, dita është më e gjatë dhe koha e lirë me bollëk. Mënyra ideale për të shfrytëzuar ko...
05.07.2022 Lexo me shume

FITONI NJË KAMP VEROR NJËJAVOR FALAS NË ANGLI

  Nëse jeni midis moshës 13 dhe 17 vjeç, atëherë ne kemi një sugjerim për ju – shpalosni aftësitë dhe kreativitetin tuaj dhe na d&e...
30.05.2022 Lexo me shume

11 arsye për të çuar fëmijën në kampe verore në An...

Europa është një kontinent relativisht i vogël, ajo ka një diversitet mahnitës historik, kulturor, natyror dhe artistik. Europa tërheq më shumë turistë...
11.05.2022 Lexo me shume

Rëndësia e një kampi veror ose kursi gjuhe jashtë...

Që të gjithë ne duam që fëmijët tanë të jenë të mirë informuar në çdo aspekt, të jenë me horizonte të hapura dhe t&eum...
04.04.2022 Lexo me shume

Koha për një kamp veror jashtë vendit është tani!

Kur ka qënë hera e fundit që fëmija juaj ka berë shokë të rinj apo ka provuar një aktivitet të ri? Kur ka qënë hera e fundit që fëmija...
23.02.2022 Lexo me shume

Përfitimet e një kampi veror në Gjermani!

Kampet verore jashtë vendit kanë shumë përfitime për fëmijët dhe të rinjtë në arritjen e qëllimeve personale dhe akademike. Aq më tepër...
26.06.2021 Lexo me shume

5 destinacionet më të preferuara për kampe verore

Të mësuarit, eksperimentimet, pavarësia, miqësia, zhvillimi, krijimtaria, edukimi, gëzimi, përqafimi i një bote të madhe – këto janë fjalët...
12.05.2021 Lexo me shume

Kampe verore - LINES Languages ​​Valbonne

LINES Valbonne ndodhet në Provence-Alpes-Côte d’Azur. Është afër disa prej qyteteve më të mahnitshme të Francës: Nice, St Tropez, Grasse, Monako, et...
26.04.2021 Lexo me shume

Zbritje deri 20% për kampet verore në Zvicër

Disa nga institucionet arsimore më prestigjioze në Zvicër do të rifillojnë organizimin e kampeve verore për fëmijë këtë verë. Këto kampe jan...
18.03.2021 Lexo me shume

6 këshilla si të planifikoni kursin e gjuhës jasht...

Nëse doni të mësoni një gjuhë të re ose të përmirësoni një gjuhë që tashmë e dini, nuk ka vend më të mirë për ta b&...
16.07.2020 Lexo me shume

6 kampet verore përgatitore më të mirë jashtë vend...

Gjatë fëmijërisë, ne mendojmë për kaq shumë profesione interesante. Disa nga ne donin të ishin profesorë, disa te tjere këngëtarë, pjese e n...
09.07.2020 Lexo me shume

Kampet verore në Gjermani !

Kampet verore jashtë vendit kanë një sere përfitimesh për fëmijët dhe të rinjtë dhe mund të çojnë në arritjen e qëllimeve person...
22.05.2020 Lexo me shume

Eksperienca në një kamp veror në grup për fëmijë!

“Ku ka më bukur sesa të ndihesh pjesë e një grupi?” (M.T., babai i një njëmbëdhjetë vjeçari) Një grup me ëndrra dhe interesa t&eum...
27.04.2020 Lexo me shume

Kurset verore akademike erdhën!

Academic Summer uron që si cdo verë, të mirëpresë studentët në kampet Academic Summer UK , Zvicër dhe Kanada. Pas gjithë kesaj periudhe të mbyllur n&e...
10.04.2020 Lexo me shume

Gjithcka që duhet të dini para se të zgjidhni një...

Padyshim që vera është periudha e preferuar dhe e shumëpritur, veçanërisht për fëmijët dhe të rinjtë që bëjnë një pushim t&...
24.03.2020 Lexo me shume

Kurse gjuhësh për të rritur!

Një nga mënyrat më të mira për të mësuar një gjuhë shpejt është përmes kurseve tona gjuhësore jashtë vendit. Kur bëhet fjal&e...
18.03.2020 Lexo me shume

Kurset e gjuhës për të rritur

Eshtë shumë mirë të mësosh teorinë e një gjuhe dhe të studiosh fjalorin nga një libër shkollor në shtëpi, por është një gj&eu...
09.08.2019 Lexo me shume

Sportet më emocionuse në kampet verore jashtë vend...

Në një mjedis miqësor, siç janë kampet verore , studimi i një gjuhe të huaj nuk perceptohet më si një proces i mërzitshëm, sidomos kur gjë...
09.07.2019 Lexo me shume

Përfitimet e një kampi verore!

Jo, nuk po i referohemi faktit që në një periudhë kaq të shkurtër fëmijët zgjaten pa u ndalur, dhe se nuk do ti bëjnë me veshjet e tyre, por se kampi...
04.03.2019 Lexo me shume

Cfarë ndodh pas kampeve verore në grup?

⋖Çfarë është më e bukur se ndjenja e përkatësisë në një grup?⋗ (M. T., babai i një 11-vjeçari) Një grup ëndrrash dhe interesa...
28.02.2019 Lexo me shume

Javë falas në kampin veror të Kanadasë - Bëhuni pj...

Ndoshta po planifikoni të përgatiteni për në universitet ose thjesht jeni duke kërkuar për një eksperiencë te paharrueshme ndërkohë që mëson...
17.05.2018 Lexo me shume

Super ofertë në Javën e Arsimimit Zvicerian në dat...

Super ofertë në Javën e Arsimimit Zvicerian në datat 15 – 19 janar! 20 % zbritje në 11 programe verore në shkollat më të mira zviceriane !   Në...
08.01.2018 Lexo me shume

Shpallet fituesi i konkursit "Fitoni një kamp vero...

Të dashur miq të Integral! Më në fund erdhi momenti i shumëpritur i shpalljes së fituesit të konkursit “Fitoni një kamp veror FALAS në Angli”!...
11.08.2017 Lexo me shume

JAVA E ARSIMIMIT ZVICERIAN

Vetëm në datat 16 deri 20 Janar, Integral ofron 20% zbritje ekskluzive për 6 programe të ndryshme gjuhësore në Zvicër. Zvicra ka dhënë gjithnjë vlera...
10.08.2017 Lexo me shume

Ofertat e fundit nga The Language Gallery!!!

Nxitoni të përfitoni nga ofertat e fundit nga The Language Gallery deri në fund të shtatorit! The Language Gallery ofron ulje çmimi për kurset e gjuhëve...
10.08.2017 Lexo me shume

Minutat e fundit per rezervime!

Minutat e fundit per rezervimet ne kampet verore!   LAST MINUTE BOOKINGS!   Jeni akoma duke menduar per nje kamp veror per femijen tuaj? Keni edhe nje mundesi te fundit ne destinacione...
10.08.2017 Lexo me shume

Prezantojme oferten per grupe per kete vere ne UK

Gjatë verës së nxehtë Integral ju fton të dergoni fëmijen tuaj në një kamp veror në UK aty ata mesojnë gjuhën angleze dhe argëtohe...
10.08.2017 Lexo me shume

Rregjistrimet e para perfitojne 5% ulje - Kampe Ve...

Në Integral kanë filluar rregjistrimet për kampet verore për verën që po vjen. Dhe këtë vit Integral vjen përsëri me një ulje për rregjistri...
10.08.2017 Lexo me shume

Programi i prezantimeve per daten 27-28 Mars, 2015...

Programi i prezantimeve per daten 27 Mars, 2015 ne hotel Rogner Gjate panairit do te zhvillohen prezantime te ndryshme nga perfaqesues te shkollave. Programi per daten 27 Mars do te jete si me poshte:...
10.08.2017 Lexo me shume

Panairi i "Edukimit Jashte Vendit" 2015

Në datat 27 – 28 Mars në Hotel Rogner, Tiranë do të zhvillohet panairi i katërt “Edukimi Jashtë Shqipërisë”. Shkolla të me...
10.08.2017 Lexo me shume

Vazhdojne te zyrat tona SUPEROFERTAT per kampet ve...

Uljet per kampet verore jashte vendit vazhdojne edhe per pak kohe. Disa nga shkollat e veres nepermjet zyres sone bejne ulje sipas te dhenave te poshteshenuara: Farringtons School – 5% ul...
10.08.2017 Lexo me shume

Broshura e re Summer Programs

Te dashur miq! Tashme ne website-n e Integralit mund te gjeni broshuren e perditesuar me kampet e reja si dhe cmimet perkatese per 2016.   Ketu do te gjeni linkun per te shkarkuar broshuren:...
10.08.2017 Lexo me shume

WORLD EDUCATION FAIR 2016

Te dashur miq! WORLD EDUCATION FAIR përsëri në Tiranë dhe Prishtinë! Në datat 4-5 Mars në Hotel Rogner, Tiranë do të zhvillohet panairi i pestë &ldq...
10.08.2017 Lexo me shume

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message