REZULTATET PËRFSHIJNË "studime ne angli"

Lajm i shkëlqyeshëm për studentët ndërkombëtarë ne...

Duke u bërë thirrje të gjithë studentëve ndërkombëtarë aktualë dhe të ardhshëm në UK- gëzohuni! Graduate Route është kët...
04.06.2024 Lexo me shume

Zhbllokoni potencialin tuaj: Një udhëzues për të s...

Mbretëria e Bashkuar ka një histori të gjatë dhe prestigjioze në arsim, duke u mburrur me universitete me famë botërore që renditen vazhdimisht ndër më...
13.05.2024 Lexo me shume

Studioni kimi në Britaninë e Madhe - Bursë deri në...

University of Hull ofron bursa për studimet në Angli për të inkurajuar studentët ndërkombëtarë të studiojnë kimi. Bursat për të studiuar ja...
11.04.2022 Lexo me shume

Zgjatet mundësia e qëndrimit për studentët Shqipta...

Home Office ka konfirmuar aplikime të mëtejshme për vizat Covid-19 për studentët që nuk janë në gjendje të udhëtojnë në Mbretërinë...
02.02.2022 Lexo me shume

Përditësim rreth udhëtimit drejtë UK

Ndryshimet e reja në rregullat e udhëtimit në Mbretërinë e Bashkuar e bëjnë më të lehtë për më shumë studentë të udhëtoj...
13.10.2021 Lexo me shume

Si të rrisni shanset për t'u regjistruar në Oxford...

Nëse po aplikoni në Universitete si Oxford ose Cambridge, pa dyshim që jeni të vetëdijshëm se sa konkurrues është regjistrimi, por jeni gjithashtu mjaft i zgjua...
26.05.2021 Lexo me shume

Lehtesohen kufizimet e hyrjes ne UK

Mbretëria e Bashkuar konfirmon sistemin e hyrjes së “traffic light” dhe lehtësimin e kufizimeve të udhëtimit të brendshëm. Qeveria e Mbretërisë...
12.04.2021 Lexo me shume

Vizë pune për studentët ndërkombëtarë në UK

Strategjia Ndërkombëtare e Arsimit në Mbretërinë e Bashkuar e azhurnuar angazhohet për qëllimet e tyre të vendosura më parë për rritjen e regjist...
07.04.2021 Lexo me shume

10 hapa si të aplikoni në një universitet në UK

Mbretëria e Bashkuar ka qenë gjithmonë një ndër destinacionet më popullore për studime, kjo për shkak të reputacionit që gëzojnë universitet...
27.11.2020 Lexo me shume

Bëj zgjedhjen e duhur për studime jashtë vendit -...

Si të zgjidhni se cili universitet është i duhuri për ju dhe si të bëni zgjedhjen e duhur për studime jashtë vendit?   Së bashku me institucionet e r...
25.11.2020 Lexo me shume

10 programet më popullore të studimit në Mbretërin...

Integral Educational Programs ka më shumë se 28 vjet që mbështet student nga i gjthë Ballkani në pranimin e tyre në disa nga universitetet më të mira...
23.11.2020 Lexo me shume

Projekto të ardhmen në University of East London!

University of East London zhvillon një sesion informues për të gjithë studentët të cilët janë të interesuar në programet bachelor dhe master. Më...
20.05.2020 Lexo me shume

Prioritetet e nje shkolle te mesme private ne Mbre...

Mbretëria e Bashkuar është një lider botëror në shumë fusha të arsimit përfshirë inxhinieri, shkenca, art dhe dizajn, menaxhim biznes, ligj dhe financ...
11.03.2020 Lexo me shume

London South Bank University vjen në Tiranë !

Përfaqësuesi i LSBU vjen sërisht në zyren e INTEGRAL në datën 11 Mars ora: 15:00 – 18:00  Ju ftojmë të bëheni pjesë e këtij...
02.03.2020 Lexo me shume

UK Open Day - Newcastle University London

Universiteti i Newcastle, prej më shumë se 180 vitesh , është një universitetet me një reputacion shumë të mirë për mënyrën e mësimdh&e...
05.10.2019 Lexo me shume

E drejta për të punuar në UK!

Cdo student pas përfundimit të studimeve në Britanine e Bashkuar do të lejohet të qëndrojë edhe dy vite më shumë pas diplomimit,me arsyen për të...
16.09.2019 Lexo me shume

Study in UK – Aplikimet janë ende të hapura!

Mbretëria e Bashkuar është zgjedhja e duhur! Mbretëria e Bashkuar është një nga destinacionet kryesore në mbarë botën për të studiuar. E pa...
12.06.2019 Lexo me shume

Bursë deri në 75% të tarifës së akomodmit nga Buck...

Bucks New University ofron deri ne 7 bursa Vice-Chancellor’s International Excellence Award per studentet internacional me rezultate shume te mira akademike. Studentet do te kene munde...
21.05.2019 Lexo me shume

ST CLARE'S OXFORD vjen në Tiranë!

  ST CLARE’S ka reputacionin botëror si një ofrues ekspert i Diplomës IB. Asnjë shkollë ose kolegj tjetër në Angli nuk i ka eksperience në IB më...
05.12.2018 Lexo me shume

Përse duhet te studioni ne UK?

 Të diplomuarit në Mbretërinë e Bashkuar  fitojnë më shumë se kolegët e tyre në shumicën e vendeve të botës dhe arsyet jan&eu...
21.05.2018 Lexo me shume

Takim I hapur me përfaqesuesen e Universitetit Nor...

Ndoshta ju doni të studioni për një diplomë për të nisur karrierën tuaj ose për ta marrë atë në nivelin e ardhshëm? Ndoshta ju jeni të...
15.05.2018 Lexo me shume

Bromsgrove Foundation Program

Programet Foundation jane programe pergatitore  qe ndihmojme studentet e e viteve te 2 ose te 3 te gjimnazit te permiresojme rezultatet e tyre dhe njohurite perpara se te aplikojne ne Universitet...
09.05.2018 Lexo me shume

Pergatuni per universitetet me te mira ne Britanin...

Pergatuni per universitetet me te mira ne Britanine e Madhe Nese deshironi te studioni ne Britanine e Madhe , si edhe te njiheni me të gjitha programet dhe universitetet me te mir...
26.03.2018 Lexo me shume

Chelsea Independent College e kthen ambicjen për d...

Chelsea Independent College e kthen ambicjen për dije dhe karrierë të mëtejshme, në përbërësin kyç të suksesit! Takohuni me përfaqësuesin...
19.03.2018 Lexo me shume

Nisni tani aplikimin tuaj në universitet në Britan...

Nisni tani aplikimin tuaj në universitet në Britaninë e Madhe dhe përfitoni nga ofertat për aplikimet e hershme! Filluan aplikimet për universitetet në Britanin&eum...
07.12.2017 Lexo me shume

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message