Zvicër | Integral

Zvicër

22.02.2022

Kampi veror Le Château des Enfants (CDE)

Përfitoni deri në 20% zbritje për kampet e verës në Zvicër nga data 7-11 Mars! Le Chateau des Enfants është një kamp veror ndërkombëtar, i cili zhvillohet në vilën Belvedere të Tasis. Nxënësit deri në 6 vjeç përdorin gjithashtu godinën Focolare, e cila ndodhet 5 minuta më këmbë nga shkolla fillore. Të gjitha aktivitetet drejtohen nga profesionistë[...] Read more
22.02.2022

Kampi veror Institut Montana Zugerberg

Përfitoni deri në 20% zbritje për kampet e verës në Zvicër nga data 7-11 Mars! Përjetoni një verë të paharrueshme në Institut Montana Zugerberg në një mal në Zvicrën qendrore! I cili ndodhet një orë nga Aeroporti i Cyrihut dhe ofron një përvojë të vërtetë mësimore argëtuese ndërkombëtare dhe gjithëpërfshirëse. Motoja e shkollës verore është[...] Read more
22.02.2022

Shkolla verore ECOLE CHANTEMERLE

Përfitoni deri në 20% zbritje për kampet e verës në Zvicër nga data 7-11 Mars! E themeluar në vitin 1966 nga Mathilde dhe Jean Wegmüller, Chantemerle është një shkollë me konvikt në pronësi të familjes me mbi 50 vjet përvojë në arsim. E vendosur midis Gjenevës dhe Montreux, Chantemerle ka pamje nga liqeni i Gjenevës[...] Read more
15.02.2021

Kamp veror akademik në Zvicër

Qyteti Qendra e gjuhëve është e vendosur në qytetin e vogël dhe të qetë të Porrentruy, me një popullsi prej 6.300 banorë. Ndodhet në veriperëndim të Zvicrës, që është pjesa frankofone e vendit afër kufirit me Francën. Tërheqjet turistike përfshijnë Parkun Dinosaur Prehisto Park, Muzeun Jurassic, Shpellën Grottes de Reclere, Kalanë mesjetare Porrentruy  dhe shumë[...] Read more
29.01.2018

Shkolla verore dhe akademike në Lugano

Përfitoni deri në 20% zbritje për kampet e verës në Zvicër nga data 7-11 Mars! Shkolla dhe akomodimi Ndërtesa kryesore e shkollës amerikane në Zvicër ndodhet në të famshmen Villa de Nobile. Akomodimi bëhet në konvikt, në dhoma me 2-4 shtretër me tualet në çdo kat, ose në mini-studio në dy kate, ku në një[...] Read more
16.02.2021

Shkolla verore më e mirë e Hotelerisë në Zvicër

Shkolla Hotel Institute Montreux ndodhet në qendër të Montreux pranë liqenit të Gjenevës. Kampusi i tij përbëhet nga 4 ndërtesa të cilat më parë kanë qenë hotele. Kampusi është rikonstruktuar dhe ofron ambjente akomodimi dhe klasa modeme. Njëra prej ndërtesave është mobiluar me pjesë të ndryshme aeroplani si: sedilje, krahët e aeroplanit dhe pjesët motorike.[...] Read more
15.02.2021

Kamp veror ndërkombëtar në Lausanne

Ndjej frymën olimpike Lausanne është kryeqyteti i kantonit Vaud në pjesën frankofone të Zvicrës dhe është qyteti i dytë më i madh në brigjet e liqenit të Gjenevës liqeni më i madh i mbyllur në Evropë. Është një qytet me një të kaluar të pasur historike dhe një qendër moderne që luan një rol udhëheqës[...] Read more