Te apasionuar pas letersise britanike 2013

10.08.2017

Artisti i njohur britanik


Nga Britania e Madhe ky artist vjen ne kete ekspozite me disa nga librat me karakter artistik dhe ne dizajn dhe do te jene me te prekshem se asnjehere me pare per publikun shqiptar duke krijuar ndikim te konsiderueshem dhe frymezim per autoret e librit por njekohesisht edhe interes per publikun e gjere.

Ekspozita eshte sponsorizuar nga Universiteti i Northampton, ne Britanine e Madhe, British Council ne Shqiperi dhe Ambasada Britanike ne Tirane. Kjo ekspozite eshte ideuar nga Paul Middleton, Dekan i Shkolles se Arteve dhe Carolyn Puzzovio, grafik dizajner / tipografike dhe lektore. Shembuj inovative te librave britanike te cilet jane zgjedhur per ekspoziten demonstrojne shumëllojshmerine dhe gamen e përcaktimit të vete “librit” si fjale. Kjo zone kreative eshte nje terren ideal per artistet, punetoret, grate dhe dizajnerat c’ka perben nje force te gjalle dhe dinamike ne Mbreterine e Bashkuar.

Ekspozita do te jete pjese e Panairit Nderkombetar te Librit ne Pallatin e Kongreseve, Bulevardi Deshmoret e Kombit, Tirane, Albania ne datat 13-17 Nentor 2013.

Hapja e Ekspozites do te zhvillohet ne oren 10:00 me 13 Nentor.
Konferenca per shtyp “Te apasionuar pas letersise britanike 2013” do te mbahet ne oren 12 ne mesdite ne daten 14 Nentor.

Etiketa:
integral

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message