KAMP VEROR NE BARCELONE, SPANJE

Shkolla verore per femije ne plazhet e Barcelones

KAMP VEROR NE BARCELONE, SPANJE

KAMP VEROR NE BARCELONE, SPANJE

Vendndodhja

Shkolla verore per femije ndodhet vetëm pak minuta nga zemra e Barcelonës, në Castelldefels, i cili ofron më shumë se 5 kilometra plazhe me rërë të imët. Ai shtrihet në bregdet, midis Detit Mesdhe dhe peizazheve të Parkut Natyror Garraf. Castelldefels, plazhi më i mirë në Barcelonë, njihet si një destinacion i turizmit sportiv nga Agjencia Katalanase e Turizmit, duke e bërë atë një vend ideal nëse femijet jane adhurues te aktiviteteve në natyrë. Rezidenca studentore ndodhet brenda universitetit UPC në zonën metropolitane të Barcelonës dhe është 10 minuta me makinë nga aeroporti.

Lehtesirat qe ofron kampusi

Një ndërtesë moderne në një kampus universitar të rrethuar nga zona të gjelbra pranë plazhit.
E vendosur në një mjedis natyror ideal për sporte dhe aktivitete në kampusin universitar.
Dhoma të bollshme dhe të ndritshme teke ose dyshe me të gjitha komoditetet, ajer te kondicionuar dhe tualet private.

Akomodimi

Qëndrim Rezidencial

Mishëron thelbin e filozofisë së kampit veror: duke jetuar, studiuar, luajtur dhe praktikuar gjuhën e huaj 24 orë në ditë në një mjedis tërësisht multikulturor, femijet do të mësojnë aftësi ndërpersonale dhe gjuhësore. Ata do të përjetojnë gjithçka së bashku, nga zgjimi i mëngjesit deri te sportet, aktivitetet rekreative, ekskursionet, ushqimet etj. Është receta e përsosur për të bërë miq të përjetshëm nga e gjithë bota!

INFORMACION I PERGJITHSHEM

Datat:  7 Korrik 2024 – 14 Korrik 2024
Numri i javëve 1 javë
Mosha: 14 – 18 vjeç
Çmimi:  €1590  
Grupi udhëton me një konsulent arsimore te Integral nga Shqipëria. Personi shoqerues do te jete me grupin gjate udhetimit dhe gjate periudhes se qendrimit ne kampin veror jashte vendit. 

 

Kurse gjuhesh jashte Shqiperise

Kurset verore të gjuhës organizohen në 20 mësime në javë, me 4 mësime çdo ditë, nga e hëna në të premte. Çdo ore mesimore është 45 minuta me nje maksimum prej 15 nxenesish për klasë në mënyrë që të sigurojne vëmendje të individualizuar te secili nga femijet. Ofrohet mundesia qe femijet te mesojne anglisht ose spanjisht.

Sportet e perfshira

Koha më e mirë për të rinjtë për të përmirësuar dhe zhvilluar aftësitë e tyre atletike është vera! Nxenesit kanë mundësinë të praktikojnë një sërë sportesh në ekipe multikulturore. Sportet janë një mënyrë e shkëlqyer për kampistët për të bashkëvepruar me studentë nga e gjithë bota dhe për të vënë në përdorim aftësitë e tyre të reja gjuhësore. Ata kane mundesi te luajne: Basketboll, Aerobike, Bowling, Volejboll, Gjuajtje me shigjeta, Futboll, Hokej, Hendboll, Not, Frisbee, Bejsbolli, Gjuajtje me Hark, Vaterpolo, Badminton, Ngjitje në shkëmbinj etj.

Ekskursionet

Ekskursione ditore: Tossa de Mar, Pals, Cadaqués dhe Gerona, Sitges, Tarragona, Castelldefels. Sigurisht qe pjese e programit jane vizitat ne pikat me te bukura turistike te Barcelones.
Ekskursione gjysmëditore: Sagrada Familia dhe Parku Güell, Pueblo Español, Mali Montjuic dhe shatërvani Magjik, Kanali Olimpik, Parku argëtues Tibidabo.
 

NË CMIM PËRFSHIHET

 • Akomodim në kampus
 • 4 vakte ne dite (dreka e ngrohtë) 
 • 20  orë studimi te gjuhes angleze ose spanjolle
 • Akses në internet
 • Materialet e studimit
 • Çertifikatë vlerësimi për mbarimin e kursit, ekskursione
 • Aktivitete sportive dhe zbavitjeje
 • Mbikqyrje  e nxënësve
 • Shërbimi i lavanderisë
 • Telefon 24/ 24 për çdo rast urgjence
 • Transferta nga/deri në aeroport
ÇMIMI
1 javë 7 Korrik 2024 – 14 Korrik 2024 €1390 nga €1590  deri ne date 15 dhjetor 

(ne cmim perfshihet cdo gje per qendrimin 1 javor ne kamp)

BARCELONE

GALERI

REZERVO NJË KONSULENCË

KONTAKTONI KONSULENTËT TANË

Plotësoni formularin dhe rezervoni takimin tuaj për një konsultë me përfaqësuesin tonë

Rezervoni

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message