ARSIMI JASHTË VENDIT

Konsulenti nr 1 per edukimin tuaj jashte vendit

ARSIMI JASHTË VENDIT

PROGRAMET

UNIVERSITETE JASHTË VENDIT
UNIVERSITETE JASHTË VENDIT

Gjithçka në lidhje me universitetet jashtë vendit - përzgjedhje, përgatitje, aplikim.

Lexo me shume
SHKOLLA TË MESME JASHTË VENDIT
SHKOLLA TË MESME JASHTË VENDIT

Arsim me cilësi të lartë dhe diploma të njohura ndërkombëtarisht në kolegje elitare.

Lexo me shume
KAMPE VERORE JASHTË VENDIT
KAMPE VERORE JASHTË VENDIT

Kurse dhe kampe gjuhësore në 25 vende - mësimi i një gjuhe përmes një përvoje unike.

Lexo me shume
KURSET PËRGATITORE
KURSET PËRGATITORE

Kurse, teste, trajnime- zgjidhje profesionale për një aplikim të suksesshëm!

Lexo më shumë
WORK AND TRAVEL USA
WORK AND TRAVEL USA

Mënyra më e lehtë për të punuar dhe për të udhëtuar në Amerikë është përmes programit veror të shkëmbimeve kulturore.

Lexo me shume
WORLD EDUCATION FAIR
WORLD EDUCATION FAIR

Gjithçka rreth arsimit jashtë vendit në panairin më të madh të edukimit në rajon. 

Lexo me shume

REGJISTRIM I LEHTË DHE I SHPEJTË

Integral është agjencia më e madhe e konsulencës arsimore në Evropën Juglindore me zyra në Serbi, Slloveni, Bullgari, Rumani, Kroaci, Shqipëri dhe Lituani.

Për më shumë se 30 vjet, ne kemi ndihmuar të rinjtë të zbulojnë fushën e tyre të interesit, të gjejnë rrugën e duhur arsimore për karrierën e tyre të dëshiruar dhe të marrin arsimin më të mirë të mundshëm.

Ne bashkëpunojmë me të gjithë ata që duan të përmirësojnë njohuritë e tyre të gjuhëve të huaja, të vazhdojnë shkollimin në institucionet më të mira arsimore ose të përmirësojnë aftësitë e tyre në fushën e dëshiruar.

Konsulentët tanë ekspertë arsimorë i nënshtrohen dhjetëra trajnimeve në vit për t'i ofruar çdo klienti një qasje 100% kompetente, individuale dhe gjithëpërfshirëse.

INTEGRAL NË NUMRA

30

VITE EKSPERIENCE

16

ZYRA NË 6 VENDE

300+

PARTNERË NË MË SHUMË SE 25 SHTETE

18000+

KLIENTË TË KËNAQUR

NXËNËSIT DHE STUDENTËT TANË

Florida Gashi

Univeristy of Greenwich

Dëshira ime ka qenë gjithmonë të ndiqja studimet master në Angli. Konsulentja e Integral, Xheni më ndihmoi në përzgjedhjen e universitetit të duhur për mua dhe ka ndjekur cdo hap të aplikimit tim. Me ndihmën e saj unë u pranova në University of Greenwich në degën Agriculture for Sustainable Development. E falenderoj për korrektesinë e treguar dhe i jam shumë mirënjohese që bëri të mundur që procesi të ishte i suksesshëm dhe unë të pajisesha me vizën time studentore. INTEGRAL EDUCATIONAL PROGRAMS!

 

Univerisiteti: Univeristy of Greenwich
Dega: Agriculture for Sustainable Development
Viti: I pare Master

Ergita Gjyshi

Regent’s University London

Pas përfundimit të studimeve bachelor dëshira ime ishte të ndiqja një program master në Angli, por procesi i aplikimit më dukej goxha i komplikuar. Kështu vendosa t’i drejtohesha zyrës së Integral për të ndihmuar me procesin e aplikimit. Konsulentja Xheni më ndihmoi në përgatitjen e dokumentacionit dhe me procedurat e aplikimit. Me ndihmën e saj unë u pranova në Regent’s University London. Unë e bëra zgjedhjen e duhur për karrierën time akademike, bëjeni edhe ju. INTEGRAL EDUCATIONAL PROGRAMS!

 

Univerisiteti: Regent’s University London
Dega: Digital Marketing and Analytics
Viti: I pare Master

Grei Muskaj

ABBEY College Manchester

Duke qenë i vetmi student nga Shqipëria në Abbey College Mançester, isha pak nervoz në fillim. Por unë nuk duhet të shqetësohesha; të gjithë ishin shumë miqësor dhe mikpritës. Burimet dhe pajisjet studimore në kolegj ishin mjaft të mira. Mësuesit krijuan ambjent të kënaqshëm në klasa dhe shumë interaktiv. Duke qenë në një klasë shumë të vogël, më ndihmoi shumë në vetëbesimin tim dhe aftësitë e mia të komunikimit. Kam marrë vërtetë një ndihmë shumë të mirë gjatë përgatitjes së aplikimit tim për universitet, si dhe arrita të marrë disa oferta shumë të mira. Ja dola mirë në provimet e mia dhe arrita të futem në universitet si dhe në kursin që vërtetë dëshiroja. Përvoja në kolegj ishte e tillë që unë kurrë nuk do ta harroj dhe shpresoj se do të ketë gjithnjë e më shumë studentë nga Shqipëria që do të vijnë të studiojnë në Mançester. 

 

Kampus: ABBEY College Manchester
Destinacioni: Queen Mary University of London
Programi i Studimit: Stomatologji


Një Nivelet:
Biologji A *
Matematikë A *
Kimi A

LICENCAT

LAJMET DHE NGJARJET E FUNDIT

LAJME

Pse studentët në mbarë botën zgjedhin programin “W...

USA: Land of the Free, Home of the Brave  Amerika është e famshme për gjithcka:për shfaqjet televizive, vendet e mahnitshme, ushqimin dhe njerëzit - dhe mbi të...
24.11.2023 Lexo me shume

Shkollat ​​e mesme elitare në Zvicër: Dera e mundë...

Shkollat ​​e mesme në Zvicër prej kohësh janë konsideruar si një biletë për në botën e mundësive të pafundme për nxënësit nga e gj...
23.11.2023 Lexo me shume

Te studiosh ne Austri- Nje experience emocionuese!

“Në shtator 2016, disi papritur, u gjenda në Austri në fillim të një eksperience 2 vjeçare duke ndjekur një program Master. E them disi papritur, sepse...
16.11.2023 Lexo me shume

Pse familjet Shqiptare zgjedhin shkollat ​​e mesme...

Vitet e fundit, një numër në rritje i familjeve Shqiptare marrin vendimin për t'i dërguar fëmijët e tyre në shkolla të mesme elitare në Angli. Ars...
13.11.2023 Lexo me shume

Përse UK është destinacion i preferuar për studime...

Studente nga e gjithe bota kane preferuar UK si nje nga destinacionet e preferuara nder vite. Kjo ndodh per shume arsye- UK njihet per edukimin e larte, universitete dhe shkolla te mesme eli...
03.11.2023 Lexo me shume

Work and Travel USA - Një eksperiencë krejt ndrysh...

Nese jeni student, me siguri keni degjuar shpesh te flitet per programin “Work and Travel”. Work and Travel është një koncept përmes të cilit ju udhëtoni n&eu...
18.10.2023 Lexo me shume

Edukimi jashtë Shqipërisë, vjen panairi më i madh...

  Studimet jashtë vendit mundësojnë formimin tuaj profesional, por edhe njiheni me kultura të reja. World Education Fair (WEF), panairi më i madh për studime jasht&...
16.10.2023 Lexo me shume

Ekipi Integral vjen ne qytetin tend

Misioni i EDU MARATHON eshte te informoje te rinjte per mundesite e pafundme per arsimin e larte jashte vendit, ne institucione arsimore prestigjoze. Shpesh studentet nuk jane ne dijeni te ketyre mund...
22.09.2023 Lexo me shume

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message