Gjermani | Integral

Gjermani

07.10.2019

Berlin - Watersport fun

Qyteti Blossin është një qytet i vogël turistik 30 km në juglindje të Berlinit, i cili falë vendndodhjes së tij në mes të dy liqeneve Langeen dhe Voltzig është një vend i preferuar për të apasionuarit e sporteve te ujit dhe entuziastët e jahteve të kryeqytetit gjerman. Në afërsi të portit të Blossin mund të[...] Read more
23.01.2018

BWS Germanlingua

Tarifa: Tarifat në varësi të kursit duke nisur nga 270 Euro/java. Për më shumë informacion kontaktoni Integral. Shkolla ka nisur për herë të parë aktivitetin e saj në vitin 1984. Që prej asaj kohe mijëra studentë kanë mësuar në BWS dhe shumë prej tyre janë kthyer sërisht. Shkolla ka disa qendra në Munich, Berlin dhe Cologne.[...] Read more
23.08.2017

Berlin College

Tarifat në Euro:   2 javë 3 javë 4 javë  Javë shtesë Kampus/Meininger 2 1680€ 2490€ 3300€ 810€ Meininger 4 1520€ 2250€ 2980€ 730€ Shkolla dhe kurset Shkolla ndodhet në një nga zonat më moderne të Berlinit - Prenzlauer Berg, pranë Muzeut të Ishujve, Portës së Brandenburgut, Reichstag dhe qendrës tregtare Hackescher Market. Kolegji i[...] Read more
23.08.2017

Berlin - Munchen - Frankfurt

Tarifat në Euro: Apartament 2 javë 3 javë 4 javë Javë shtesë 20 ore/javë 700€ 1040€ 1380€ 340€ 24 orë/javë 780€ 1150€ 1520€ 370€ 28 orë/javë 900€ 1340€ 1780€ 440€ Gjermanishte biznesi 2120€ 3180€ 4240€ 1060€ Testi DaF -- -- 1240€ -- Hotel per te rinj** 2 javë 3 javë 4 javë Javë shtesë 20[...] Read more
23.08.2017

Bad Schussenried

  2 javë 3 javë 4 javë Javë shtesë Kurset gjithë vitin 2070€ 2995€ 3920€ 925€ Kurse verore 2150€ 3115€ 4080€ 965€ Qyteti dhe shkolla Qyteti turistik Bad Schussenried është një destinacion mjaft i njohur në Gjermani për SPA (sauna dhe banjo termale). Qendra e gjuhëve të huaja ndodhet në një kompleks modern me kapacitet[...] Read more
23.08.2017

Verë në universitet Berlin, Munich, Frankfurt, Hamburg

Datat e fillimit dhe tarifat në Euro: Familje pritëse Apartament Hotel** Studio Korrik 1 - 29 1880 1680 2060 2010 Kurse Kursi është ideuar si një iniciativë e përbashkët ndërmjet mësuesve të shkollës së gjuhëve të huaja dhe lektorëve të shkollës Ndërkombëtare të Menaxhimit (ISM). Kjo e fundit disponon katër kampuse dhe është një nga[...] Read more
23.08.2017

Kamp Aventurash, afër Mynihut

Tarifat në Euro: 2 javë 3 javë 4 javë Javë shtesë Kurs gjuhe 1990€ 2950€ 3910€ 960€ Qyteti dhe shkolla Shkolla ndodhet në një hotel me arkitekturë tipike alpine i cili është rinovuar së fundmi. Ai ndodhet buzë liqenit Spitzingsee, një nga liqenet më të pastër të Gjermanisë, afërsisht 50 km në jug të Mynihut.[...] Read more
23.08.2017

Kurs për të rinjë, Frankfurt

  Kurs i pergjithshëm 2 javë 3 javë 4 javë Jave shtesë Dhomë dyshe 1720€ 2520€ 3320€ 800€ Dhomë me 4 krevate 1570€ 2295€ 3020€ 725€ Kurs intensiv 2 javë 3 javë 4 javë Javë shtesë Dhomë dyshe 1820€ 2670€ 3520€ 850€ Dhomë me 4 krevate 1670€ 2445€ 3220€ 775€ Qyteti Frankfurti renditet si qyteti[...] Read more
23.08.2017

Schule Schloss Salem

 Tarifat ne Euro   Kurs Pushimesh 2 javë Kështjella Salem 9-11 (24 Korrik - 7 Gusht) 2900€ Kështjella Salem 12-14  (24 Korrik - 7 Gusht) 2900€ Spetzgart 14-16 (24 Korrik - 8 Gusht) 2900€ Kështjella Salem 9-11 (24 Korrik - 7 Gusht), Anglisht ose Gjermanisht E ndodhur mes një natyre të mrekullueshme, vetëm10 km larg liqenit[...] Read more