Kampi veror Institut Montana Zugerberg | Integral

Kampi veror Institut Montana Zugerberg

Mosha: 10–15 vjeç
Akomodimi: kampus
Studimi: 24 orë/javë – аnglisht, gjermanisht
Mberritja/Nisja: në varësi të kursit
Periudha: 16 korrik – 29 korrik
Grupet: deri në 12 nxënës

Në cmim përfshihet :

 • Akomodim në kampus
 • Orët e mësimit në varësi të kursit
 • Të treja vaktet (dreka e ngrohtë)
 • Test, materiale studimore dhe çertefikatë
 • Program argëtimi, sporte dhe ekskursione
 • Shërbimi i lavanderisë
 • Mbikqyrje e vazhdueshme e nxënësve
 • Telefon 24 /24 për çdo emergjencë
 • Sigurim shëndetësor dhe ndaj aksidenteve
 • Transferta në / nga aeroporti

Tarifat në CHF :

5,800 për kampin 2 javor

Datat 16 Korrik – 29 Korrik 2023

Motoja e kesaj shkolle verore është Mësoni. Rrituni. Lëvizni.Takohuni.   Kjo është ajo që do të beni gjatë kohës që do te jeni pjese e ketij kampi.

Klasat intensive në anglisht ose gjermanisht çdo mëngjes do të permiresojne shpejt aftësinë tuaj në një gjuhë të huaj. Pasditeve i kushtohen sporteve si tenisi, golf, badminton, futboll dhe volejboll plazhi. Ju mësoni për biznesin, lidershipin dhe sjelljen e ideve të reja në jetë, gjithashtu ju mësoni shkencën dhe teknologjinë me projekte si ndërtimi i raketave. Mbrëmjet i dedikohen aktiviteteve të tilla si karaoke, ose thjesht rreth një zjarri me miqtë tuaj të rinj.

Ju keni mundësinë të jeni student i shkollës ditore nga e hëna në të premte ose të përjetoni jetën e shkollës me konvikt, të flini në kampus dhe të zbuloni Zvicrën dhe mrekullitë e saj në fundjavë. Ka udhëtime në qytetet e afërta të Interlaken dhe Brienz, në Qendrën Shkencore Zvicerane Technorama, Fabrika e Çokollatës Lindt ose Muzeu FIFA.

 

Data Numri i javeve Cmimi
16 Korrik –

29 Korrik 2023

2 jave 5,800 CHF

 

Ne cmim perfshihen

 • Transferta në grup për dhe nga Aeroporti i Zyrihut
 • Kujdesi gjatë gjithë kohës
 • Një dhomë dyshe e mobiluar me pamje panoramike nga liqeni ose pylli, e pajisur me lavaman, frigorifer të vogël dhe kasafortë. Banjat janë të përbashkëta.
 • Lavanderi
 • Mëngjes, drekë dhe darkë.
 • Mësime gjuhësore në mëngjes
 • Sportet dhe garat
 • Ngjarje speciale me profesionistë të njohur ndërkombëtarisht. Për shembull: regji filmash, fotografi, golf me një profesionist, dizajnim i një loje dixhitale dhe siguri kibernetike.
 • Ekskursione në fundjavë ne Zvicër