Aventurierët dhe Liderët e së Ardhmes | Integral

Aventurierët dhe Liderët e së Ardhmes

Mosha: 9-14; 12-17
Akomodimi: I përfshirë
Programe akademike
Arrival/Depart: 27 Qershor; 25 Korrik
Period: 3 - 30 Korrik
Kohëzgjatja: 14 ditë
Grupe: 80 studentë
Niveli i Anglishtes: A1 - C1

Në cmim përfshihet :

 • Akomodim në vilë
 • Mëngjesi (për akomodimin në familje)
 • 20, 25 ose 30 orë të gjuhës frënge në javë
 • Test për përcaktimin e nivelit të gjuhës
 • Çertifikata e kursit të përfunduar
 • Akses në pajisjet e shkollës
 • Program argëtimi
 • Telefon 24 / 24 për çdo emergjencë

Tarifat në CHF :

Ky kamp veror, daton nga fundi i viteve 1800, u rinovua dhe modernizua plotësisht në 2018 për t’u bërë një hotel modern, me cilësi të lartë në Alpet Austriake. Hoteli është i vendosur në zemër të fshatit historik Hopfgarten, afër vendpushimit të famshëm të skive Kitzbohel. Me një akses të lehtë në kufijtë Zviceranë, Italianë dhe Gjermanë, ky vendpushim i bukur veror mund të thuhet se shtrihet në kryqëzimin e Evropës e cila mund të aksesohet lehtë me makinë, tren dhe avion.

Akomodimi

Studentët akomodohen në një zonë të Haus Schoneck të rezervuar nga Shkolla Verore Britanike për përdorimin e saj ekskluziv të mbikëqyrur nga stafi i Shkollës Verore Britanike. Akomodimi është i organizuar kryesisht në dhoma me katër studentë, por edhe disa dhoma dyshe ose treshe mund të jenë në dispozicion. Të gjitha dhomat e gjumit kanë pajisje të plota dhe djemtë dhe vajzat janë vendosur në hapësira / të ndryshme të hotelit për të siguruar ndarjen. Të gjitha dhomat e gjumit kanë shumë porta USB pranë secilit shtrat.

Destinacione për të vizituar

 • Teleferiku në majën e më të lart afër Hohe Salve
 • Salvenaland – liqen artificial
 • Golf në Windau Lodge Westendorf
 • Shtigje për shëtitje, ecje dhe çiklizëm

Vaktet

Të gjitha vaktet konsumohen në njërën nga dy dhomat e ngrënies. Ushqimi përbëhet nga një mëngjes i ngrohtë, drekë me vakte kurse dhe darkë me 3 vakte. Vegjetarianët dhe dietat e veçanta për respektim mjekësor ose fetar akomodohen me njoftim të avancuar. Uji është i disponueshëm gjatë gjithë ditës.

Aksesibiliteti

 • Stacioni i trenit Worgl – Udhëtim 10 minutësh me tren nga stacioni i trenit Hopfgarten
 • Inntal Autobahn Al2 – 15 minuta
 • Aeroporti i Innsbruck – 74 km
 • Aeroporti i Salzburgut – 130 km
 • Aeroporti i Mynihut – 155 km

Facilitete

 • 2 dhoma ngrënie (për 50 persona secila)
 • Pishinë të hapur me shezlong
 • Akses në TV me kanele angleze dhe europiane
 • Sallë bilardo
 • Fushë volejbolli
 • Restorante dhe supermarkete afër
 • Wi-Fi falas

Datat e fillimit:

Akomodimi Opsionet 2 javë 4 javë
Dormitory Mountain adventures and film € 3000 € 6000