Call us
00355 422 52 065

Britani e Madhe

16.02.2018

Brooke House College

Brooke House College eshte i vendosur ne nje qytet tipik Anglez, Market Harborough i cili ndodhet me pak se nje ore larg veriut te Londres me tren, si dhe nje ore e gjysem me makine larg aeroportit Heathrow. Qyteti ofron per vizitoret nje shumellojshmeri dyqanesh, kafenesh, restorantesh dhe lokalesh. Studentet e Brooke House kane ndertuar[...] Read more
23.08.2017

CATS Cambridge, London and Canterbury

CATS Cambridge, London dhe Canterbury eshte pjese e Cambrige Education Group (CEG) nje grup shkollash qe ofrojne programe te ndryshme studimi nxenesve nga Britania e Madhe dhe jashteshtetit. Qellimi kryesor i shkolles eshte vlersimi i potencialit, stimulimi i ambicies, zhvillimi i komponenteve dhe zbulimi i aftesive te reja te nxenesit. CATS Cambridge eshte e vetmja[...] Read more
23.08.2017

Kings Colleges

Kings Colleges jane nje nga grupet kryesorete kolegjeve internacionale ne Britanine e Madhe te cilat ofrojne programe te specializuara per integrimin me sukses ne sistemin arsimor britanik dhe regjistrimin ne universitetet elitare ne Angli. Qe prej themelimit te tyre ne vitin 1957, eshte i mundur zhvillimi i kurseve te ndryshme duke kombinuar traditat e pasura[...] Read more
23.08.2017

Liverpool College

Liverpool College ndodhet 6,5 km larg qendres se Liverpool. Qyteti eshte qender administrative e komitetit Merseyside ne veri-peendim te Anglise dhe ka fituar nje njohje nderkombetare fale grupit muzikor “The Beatles” dhe fale ekipit te futbollit me po te njejtin emer. Shkolla me nje hapesire pre 26 ha ndodhet ne nje zone me pyje shume[...] Read more
23.08.2017

ABBEY DLD Group of Colleges

Abbey DLD Group of Colleges perfshin tre kolegje elite Cembridge, Londer dhe Manchester, qe ofrojne edukim te cilesise se larte per pranimin ne specializimet me te kerkuara ne universitetet me te mira britanike. Te gjitha shkollat kane metodologji te perbashket dhe zbatojne te njejtat menyra arsimimi per te arritur qellimin kryesor, i cili eshte zgjedhja[...] Read more
23.08.2017

Chase Grammar School

Chase Grammar School eshte nje shkolle private e themeluar ne vitin 1979 ne nje ndertese te vjeter te vitit 1879 me vendndodhje ne Cannok ndermjet kodrave te rajonit Stafordshire. Shkolla ndodhet jo shume larg stacionit te trenit dhe te autobusit ne Cannok, te vendosura ndermjet Regly dhe Birmingham. Aeroportet me te aferta jane Manchester dhe[...] Read more
23.08.2017

D’Overbroeck’s College

Shkolla eshte themeluar ne vitin 1978 dhe ndodhet shume afer qytetit te njohur universitar Oxford. D’Overbroeck’s ka nje fame akademike te shkelqyer dhe eshte i pershtatur per nxenes te pavarur, mjaft te motivuar dhe ambicioze qe deshirojne te vazhdojne studimet ne universitetet me prestigjoze te Britanise se Madhe.   Niveli akademik i arsimimit, atmosfera e[...] Read more
23.08.2017

Bellerby College

Bellerby College eshte nje shkolle me tradita ne formimin professional te nxenesve te huaj nga me shume se 120 shtete. Shkolla ka 4 qendra studimi moderne ne Brighton, Cambridge, Londer dhe Oxford. Atmosfera e ngrohte e miqesore dhe orientimi praktik i programeve e bejne Bellerby College vendin perfekt per studim.   Bellerby College ofron programe[...] Read more
23.08.2017

Sidcot School

Sidcot School është një shkollë britanike e pavarur me konvikt dhe nxënës ditor. Ajo është një nga shtatë shkollat Quaker në Angli dhe një shkollë tipike britanike me vendndodhje në Mendip Hills pranë fshatit Winscombe, Somerset dhe kujdeset për fëmijët mes moshës 3 dhe 18   Shkolla është e pajisur me konvikt dhe shkollë ditore,[...] Read more
23.08.2017

Mander Portman Woodward

MPW regjistron 950 studentë çdo vit, nga të cilat afërsisht dy të tretat janë britanik, një e treta ndërkombëtare. London College është e vendosur në South Kensington në rrugën historike Queen's Gate dhe është i shpërndarë në tri ndërtesa të gjitha shkrirë në një ndërtesë. Birmingham College është e vendosur në Edgbaston dhe është hapur në vitin 1980[...] Read more
23.08.2017

Cardiff Sixth Form College

Kolegji filloi si një qendër  e vogël private tutoriale në vitin 2004. Ajo kishte statusin e bamirësë që në fillim me vetëm një numër të vogël nxënësish nga komuniteti lokal. Në të do të gjeni një kombinim të klasave të vogla, vëmendje individuale dhe mësimdhënie të shkëlqyer.   Kolegji ofron dy rrugë kryesore të studimit:[...] Read more
23.08.2017

Earlscliffe College

Sixth Form College Earlscliffe ofron më të mirëm e edukimit britanik; të ashtuquajtur "gold standard” A-Level program në lëndët tradicionale, duke siguruar studentët me përgatitjen më të mire akademike për hyrjen në universitetet më konkurruesenë botë. Shkolla ofron shumëllojshmëri aktivitetesh rigoroze suplementare që kontribuojnë për një student në Earlscliffe duke fituar një avantazh të rëndësishëm[...] Read more
23.08.2017

Oxford Tutorial College

Oxford Tutorial College është themeluar në vitin 1991. OTC është një kolegj i pavarur i specializuar në programet A-level dhe GCSE. Përgjatë viteve OTC ka fituar një reputacion të shkëlqyer në ofrimin e një përgatitje efiçente për provimet shtetërore. Mësimdhënia zhvillohet në grupe të vogla, fokusohet në nevojat individuale e studentëve dhe i mundëson atyre[...] Read more
23.08.2017

St. Michaels College

St. Michaels College eshte nje shkolle nderkombetare e vogel dhe mikpritese, e vendosur ne Tenbury Wells, ne zemer te Anglise, te rrethit te Worchestershire, afer qytetit Herfort dhe Worcester. Krahina eshte e famshme per bukurine natyrore. Fale vendodhjes se saj, gjimnazi ofron kondita ideale studimi dhe jetese ne nje mjedis te qete dhe te sigurte,[...] Read more
23.08.2017

St. Clare’s

St. Clare's, Oxford eshte unik pasi i ofron studenteve nga e gjithe bota nje arsimim te klasit te pare ne Oxford, nje nga qytetet me interesante ne Europe. St. Clare's Oxford eshte themeluar ne 1953 me nje mision, per te cuar para arsimin dhe te kuptuarit nderkombetar dhe ka rezultuar e suksesshme deri ne ditet[...] Read more
23.08.2017

Bishopstrow College

Bishopstrow College eshte i vendosur ne zemer te Anglise jug perendimore i cili eshte nje vend me nje gjelberim te mrekullueshem. Bishopstrow eshte nje kolegj i specializuar per djemte dhe vajzat e moshes 7-17 vjece, te cilet synojne te hyjne ne shkolla te pavaruara ne Mbreterine e Bashkuar si ne nivelin pergatitor ose ne ate[...] Read more
23.08.2017

Bromsgrove School

Eshte e vendosur ne afersi te qytezes se mrekullueshme Bromsgrove te qarkut te Worcestershire. Shkolla ka nje histori te vjeter, informacionet e para duke filluar nga shekulli i XVI, i kohes se Dinastise Stuart. Shkolla eshte e vendosur ne nje park te bukur prej 100 hektaresh. Ndertesat e ndertuara ne kohe te ndryshme perbejne nje[...] Read more
23.08.2017

Sherborne International

Sherborne International eshte qendra ndekombetare e studimit ne Angli. Edhe pse nen pronesine e Sherborne, shkolla eshte me vete dhe eshte e akredituar si anetare e keshillit te shkollave te pavarura. Ajo eshte per vajza dhe djem nga mosha 11 deri në 17 vjec. Konsullata Britanike ka akredituar cilesine e Gjuhes Angeze si element perberes[...] Read more
23.08.2017

Cambridge Tutors College

CTC u themelua ne vitin1958 nga Roger Osborne, nje i diplomuar nga Universiteti Cambridge. Qe nga viti 1958 ne jemi rritur duke u bere nje nga universitetet lider ne Angli pasi reputacioni per persosëri akademike eshte perhapur globalisht.   Monitorimi i kujdesshem i progresit akademik dhe testimi javor eshte ne qender te vemendjes se CTC[...] Read more
23.08.2017

Cambridge International School CIS

Në 1976, të frymëzuar nga rëndësia për të krijuar një ambient sa më të ngrohtë dhe mësimdhënie në klasa të vogla, Jill Sturdy themeloi një shkollë vetëm me 11 fëmijë dhe 2 klasa. Më vonë drejtori i shkollës hapi Holme Court School në Bedfordshire, e specializuar për fëmijët me problemet e disleksisë. Holme Court është[...] Read more