Zbuloni ofertën nga Integral per kampet e verës në Europë!

08.01.2024

Ofertat e grupeve për kampet verore jashte Shqiperise


Gjatë verës ju mund të dergoni fëmijen tuaj në një shkollë verore jashtë Shqipërisë, pikërisht në Evropë ku ata pervec argetimit, mund te praktikojne gjuhet e huaja te preferuara. Çdo shtet në Evropë ka një histori të pasur nga e cila mund të mësojnë më shumë, dhe kontinenti është plot me vende të bukura e me arkitekturë të jashtëzakonshme. Nga ana tjetër, në Europë ndodhen shkollat më elitare dhe Universitetet më prestigjoze të cilat ofrojnë mundësi të pafundme nga ana akademike.

Gjithsesi, prindërit gjithmonë janë në dilemë se cili destinacion është më i miri për t’i dërguar fëmijët e tyre për shkollë verore jashtë vendit. Për t’ju ndihmuar të bëni një zgjedhjen e duhur, më poshtë do t ju sjellim sygjerimet tona për këtë vit duke ju prezantuar me ofertën për grupet e shkollave verore jashtë Shqipërisë.

Përse UK? 

Regjistrimi i fëmijës suaj në një kamp veror në UK do t’i sigurojë përfitime të shumta akademike, do t’i japë një shans për të takuar njerëz të rinj nga kultura të ndryshme dhe do t’i japë mundësinë për të përmirësuar anglishten duke u argëtuar. Përmes kombinimit të peisazheve piktoreske dhe kulturës unike, UK premton të jetë një destinacion ideal për kampet verore me vende të mrekullueshme që presin për t’u eksploruar.

Nga UK ne ju sygjerojmë dy nga kampet më prestigjoze:

ACADEMIC SUMMER – SIDCOT

15 Korrik – 29 Korrik
Numri i javëve (2 javë)
Mosha: 7 – 17 vjeç
Çmimi all-inclusive: £2,690 

Vendndodhja e Shkolles Verore per femije
Përjetoni bukurinë piktoreske të Bristolit me kodrat magjepsëse Mendip si sfond. Shkolla verore ku femijet do te akomodohen dhe do te qendrojne pergjate 2 javeve eshte Sidcot School, një shkollë tradicionale Angleze, me një kampus të madh e të bukur. Shkolla është 45 minuta nga qendra e Bristolit dhe më pak se dy orë nga  Londra. Sidcot është një vend ideal për të shijuar Angline, për të përjetuar aventura dhe per te mesuar gjera te reja.

Akomodimi
Shkolla Sidcot afer qytetit Bristol ofron një gamë të gjerë lehtësish që do te pasurojnë përvojën e kampit veror te femijeve. Kami veror përfshin një pishinë të brendshme, fusha tenisi, një sallë sportive, fusha loje, një bibliotekë dhe një qendër arti të pajisur me klasa muzike, drame dhe arti. Femijet do te shijojne një shumëllojshmëri ushqimesh të shijshme, të bëra vetë. Lidhja me internet WI-FI mbulon te gjithe teritorin e kampusit dhe prinderit mund te jene gjate gjithe kohes ne kontakt me femijet.

ACADEMIC SUMMER – LONDON

15 Korrik – 29 Korrik
Numri i javëve (2 javë)
Mosha: 12 – 17 vjeç
Çmimi all-inclusive: £2,990 

E vendosur drejtpërdrejt përballë House of Parlaments, vendndodhja ofron më shumë sesa thjesht një përvojë të jashtëzakonshme akademike; ofron një aventurë të paharrueshme në Londër, me monumente të famshme.

Shkolla verore per femije zhvillohet ne kolegjin DLD, i cili ka një vendndodhje të jashtëzakonshme, brenda një shëtitjeje nga disa prej monumenteve më ikonike të Londrës. Eye of London, House of Parlaments, Sheshi Trafalgar dhe Pallati mbretëror Buckingham janë të gjitha shume afer.
Zona e Westminster-it ka një rëndësi të madhe historike dhe politike. Është i njohur për monumentet e tij të famshme dhe, më e rëndësishmja, Pallatin e Westminsterit, ku ndodhet Parlamenti i Mbretërisë së Bashkuar, dhe Kulla Elizabeth, e njohur si Big Ben.

Përse Spanja? 

Epo Spanja ka kaq shumë për t’u ofruar fëmijëve që vijnë në kampet verore dhe mbetet një nga destinacionet me me vlerë në Europë. Me plazhe të bukura, aktivitete të panumërta, ushqim të mirë, kulturë dhe natyrë të jashtëzakonshme, Spanja është një destinacion i mrekullueshëm udhëtimi. Dhe sigurisht kampi veror në Barcelonë i ka të gjitha: kurse në spanjisht\ anglisht pa hequr dorë nga plazhi dhe në atmosferën e një qyteti të madh si Barcelona.

BARCELONA

7 Korrik – 14 Korrik
Numri i javëve (2 javë)
Mosha: 14 – 18 vjeç
Çmimi: €1590 

Shkolla verore per femije ndodhet vetëm pak minuta nga zemra e Barcelonës, në Castelldefels, i cili ofron më shumë se 5 kilometra plazhe me rërë të imët. Ai shtrihet në bregdet, midis Detit Mesdhe dhe peizazheve të Parkut Natyror Garraf. Castelldefels, plazhi më i mirë në Barcelonë, njihet si një destinacion i turizmit sportiv nga Agjencia Katalanase e Turizmit, duke e bërë atë një vend ideal nëse femijet jane adhurues te aktiviteteve në natyrë. Rezidenca studentore ndodhet brenda universitetit UPC në zonën metropolitane të Barcelonës dhe është 10 minuta me makinë nga aeroporti.

Lehtesirat qe ofron kampusi
Një ndërtesë moderne në një kampus universitar të rrethuar nga zona të gjelbra pranë plazhit.
E vendosur në një mjedis natyror ideal për sporte dhe aktivitete në kampusin universitar.
Dhoma të bollshme dhe të ndritshme teke ose dyshe me të gjitha komoditetet, ajer te kondicionuar dhe tualet private.

Përse Austria? 

Me pamjet e saj të jashtëzakonshme natyrore, kulturore dhe arkitekturore, Austria është një nga destinacionet më magjike të Evropës. Kudo që të shkoni, historia, muzika dhe arti janë prezent. Peisazhet e bukura alpine zëvendësohen shpejt nga vende ikonike si Vjena dhe Salzburgu. Kryeqyteti i Austrisë është qyteti me cilësinë më të mirë të jetës në botë për sigurinë, pastërtinë dhe shumëllojshmërinë e ofertave kulturore dhe festive. Atmosfera e jashtëzakonshme e vendit do të magjepste çdo fëmijë apo të ri, duke e bërë komunikimin në gjermanisht një përvojë unike.

VIENNA

28 Korrik– 3 Korrik
Numri i javëve (2 javë)
Mosha: 12 – 17 vjeç
Çmimi: €1790

Shkolla verore per femije zhvillohet ne nje kolegj privat prestigjioze, i themeluar nga Perandoresha Maria Theresia, qe ofron mjedise optimale të të mësuarit dhe rekreacionit. Shkolla ndodhet në qendër të Vjenës,shume afer me atraksionet me te bukura turistike te ketij qyteti. 

Në mes të kampusit gjendet një park i madh per Kohen e lire duke ofruar një fushë futbolli, fusha tenisi, fusha sportive dhe volejbolli, të cilat janë në dispozicion pas mësimeve te gjuhes gjermane.

Femijet do te akomodohen në kampus në dhoma moderne së bashku me studentë të së njëjtës moshë nga vende të ndryshme. Oret e mesimit te gjuhes gjermane do te zhvillohen në grupe të vogla. Nga ana tjeter, femijet do te kene mundesi te konsumojne te gjitha vaktet në mensen e shkollës. Pjatat ndërkombëtare (dhe gjithashtu specialitete austriake) do te shërbehen gjatë vakteve.

Nëse doni të dini më tepër rreth eksperiencës personale nga ekspertja jonë e kampeve verore në kampin veror në Londër, mund të lexoni artikullin e mëparshëm këtu! Xhesi ndan ekperiencen e saj me prinderit qe jane ende te pavendosur per zgjedhjen e nje kampi veror jashte Shqiperise. 

Përfitoni nga ofertat e grupeve për kampet verore jashtë vendit!
Sigurojini femijës tuaj nje verë te paharrueshme mbushur me udhetime e aktivitete qe do e ndihmojnë të jete më social dhe te zhvilloje aftësitë e tyre.

Regjistrohuni këtu!
Për më shumë informacion na kontaktoni: 

+355 69 40 40 801

xhesika@integral.al

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message