Një eksperiencë krejt ndryshe!

18.10.2023

Work and Travel USA


Nese jeni student, me siguri keni degjuar shpesh te flitet per programin “Work and Travel”. Work and Travel është një koncept përmes të cilit ju udhëtoni në një vend të huaj, punoni atje për një kohë të caktuar dhe përdorni pjesën tjetër për t'u zhytur në kulturën e vendit pritës. Mendojeni në këtë mënyrë: do të punoni, udhëtoni, do të njihni miq të rinj dhe do të përjetoni një eksperiencë ndryshe. Jo vetëm që mund të vizitoni të gjitha atraksionet turistike, por gjithashtu mund të jetoni në një vend dhe të mësoni të gjitha aspektet se si funksionon si shoqëri. 

Kur flasim për programet Work and Travel, vendi më i njohur, për sa i përket popullaritetit dhe rëndësisë, është SHBA. 

PËRSE TË BËHENI PJESË E WORK & TRAVEL?

  • EKSPERIENCA

Pjesëmarrja në program është përvojë e vlefshme si dhe një referencë e shkëlqyer në CV-në tuaj. Punëdhënësit amerikanë janë të gatshem kur bëhet fjalë për rekomandime dhe ju mund të mbështeteni në ndihmën dhe mbështetjen e tyre sapo të bëheni pjesë e tregut të punës.

  • PAGESA

Programi ju ofron mundësinë për të punuar në pozicione që paguhen shumë më mirë se çdo punë verore në Shqipëri. Mjafton të thuhet se disa studentë, përveçse nuk e kanë problem të mbulojnë të gjitha shpenzimet pas kthimit nga programi, kanë udhëtuar në të gjithë Ameriken dhe më pas kanë vizituar disa qytete të mëdha evropiane.

  • PAVARËSIA

Sfida më e madhe për të gjithë pjesëmarrësit është distanca nga miqtë, familja dhe të dashurit mijëra milje larg për muaj të tërë. Por është gjithashtu një mundësi për të dalë nga zona juaj e rehatisë dhe në të ardhmen për të marrë të gjitha sfidat në hapin tuaj!

  • NJOHJE DHE MIQ TË RINJ

Gjatë disa muajve të verës, ju do të punoni krah për krah me amerikanë nga e gjithë Amerika, si dhe studentë nga pjesë të tjera të Evropës dhe botës. Si rezultat, do të takoni shumë fytyra të reja dhe mundesisht të beni miq. 

  • UDHËTONI

Work and Travel USA ju ofron një mundësi unike për të parë disa nga vendet më të famshme në botë, për të shijuar natyrën mahnitëse, për të qenë pjesë e festave dhe festivaleve amerikane - e gjithë kjo dhe më shumë janë pjesë e përvojës Work&Travel USA!
 

PËRSE TË ZGJIDHNI INTEGRAL?

Ne bashkëpunojme me dy sponsorët më të medhenj dhe të besueshëm për programin Work & Travel USA: InterExchange dhe CIEE.

  • CMIMI ME I MIRE

Ne kemi çmimin më të mirë për Work and Travel si per opsionet e sigurimit te punës nga Integral "pre-arranged" dhe për sigurimin e punes personalisht "self-arranged".

  • SHUMLLOJSHMERI OFERTASH PUNE

Ne kemi oferta të shumta për punë, si në pozicione dhe ne vendndodhje. Përveç kësaj, ne përpiqemi ta bëjmë më të lehtë për ju gjetjen e punëdhënësit më të mirë.

  • MËNYRA MË LEHTË DHE MË SHPEJTË PËR TU REGJISTRUAR NE WAT

Konsulentët tanë jua lehtësojne të gjithë procesin e aplikimit.

Për më shumë informacion:

Rezervoni konsulencën tuaj falas!

☎️+355 69 40 40 901

  📧xhensila@integral.al

 

news.front.related_news

Gjithcka rreth programit Work and Travel USA!

Ky është programi më i njohur për studentë. Qëllimi i këtij programi është t’ju mundësojë studentëve të huaj, që gjatë...
06.02.2024 Lexo me shume

5 benefite të Programit Work and Travel USA

5 benefite të Programit Work and Travel Programi Work and Travel USA është një aventurë mahnitëse për këdo që guxon të dalë nga zona e komf...
03.01.2024 Lexo me shume

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message