5 benefite të Programit Work and Travel USA

03.01.2024

Dëshironi të kaloni verën e ardhshme në Amerikë?


5 benefite të Programit Work and Travel

Programi Work and Travel USA është një aventurë mahnitëse për këdo që guxon të dalë nga zona e komfortit dhe të kalojë verën në vendin e mundësive të pafundme. Por çfarë e bën saktësisht programin Work and Travel kaq unik dhe pse ja vlen të shkosh në Amerikë?

E vërteta është se arsyet janë të shumta dhe të ndryshme për të gjithë. Më posht do të gjeni të përmbledhura përfitimet që studentët tanë kanë marr nga pjesëmarrja në këtë program.

  • Kujtime të paharrueshme

Nëse e lidhni SHBA-në me filmat e hollywoodit, qiellgërvishtëset, muzikën e mirë dhe jetën e shpejtë, duhet të dini se Programi Work and Travel, do t’ju japë mundësinë të zhyteni në këtë atmosferë, të grumbulloni përvoja dhe kujtime emocionuese.

  • Miq nga e gjithë bota

Amerika është një destinacion ëndrrash për pothuajse të gjithë dhe një fakt i njohur është se vendi ka shumë emigrantë nga çdo cep i Tokës. Prandaj një nga avantazhet më të mëdha është se do të jeni të rrethuar nga njerëz nga e gjithë bota dhe përveçse do të punoni dhe argëtoheni me shumë prej tyre, do të krijoni edhe miqësi të forta që do të zgjasin edhe pasi të ktheheni në shtëpi.

Për shumë studentë, paratë nuk janë faktori më i rëndësishëm për të zgjedhur nga punët që ofron programi Work and Travel, por fakti është se pagesa juaj atje do t’ju ndihmojë të largoheni me një shumë mjaft të mirë. Paratë e grumbulluara mund t’i shpenzoni në Shqipëri ose të “investoni” në udhëtime.

  • Eksperienca e punës

Eksperienca e punës mund të mos jetë aq e rëndësishme për ju, por aftësitë që do të fitoni gjatë punës në programin Work and Travel, vlerësohen shumë nga punëdhënësit kudo, dhe do t’ju ndihmojnë të keni një karrierë të suksesshme pasi të mbaroni universitetin.

  • Aftësitë gjuhësore

Edhe nëse shkoni në Amerikë me njohuri të kufizuara të gjuhës, pas muajve të kaluara në Amerikë do ta zotëroni goxha mirë gjuhë angleze, dhe ky është një bonus i dobishëm!

A ju frymëzuam sadopak? Nëse prisni me padurim të regjistroheni në këtë program, ju presim në zyrat e Integral për t’ju treguar më shumë për kushtet e pjesëmarrjes në programin work and travel, ofertat e punëve, destinacionet e ndryshme që ofron ky program dhe shumë informacione të tjera që jeni kurioz ti dini.

Per me shume informacion rreth pyetjeve qe mund te keni klikoni ketu

Rezervoni konsulencën tuaj falas!

+355 69 40 40 901  | xhensila@integral.al

news.front.related_news

Gjithcka rreth programit Work and Travel USA!

Ky është programi më i njohur për studentë. Qëllimi i këtij programi është t’ju mundësojë studentëve të huaj, që gjatë...
06.02.2024 Lexo me shume

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message