Zbritje ekskluzive deri në 20% për kampet verore në Zvicër!

Nëse dëshironi që fëmijët tuaj të kalojnë një eksperiencë unike në një prej vendeve më të bukura në Europë, ju ftojmë të vizitoni Integral në datat 7 – 11 Mars për të zgjedhur kampin e preferuar veror!

Zvicra është një ndër vendet më të bukura, më të sigurta dhe me standartet më të larta të jetesës në Europë. E mirënjohur jo vetëm për traditën në prodhimin e orëve cilësore, çokollatës, djathit dhe sportin e skive, por edhe në ofrimin e një arsimi tejet cilësor dhe të sigurtë, ajo është destinacioni perfekt për këtë verë. Fëmijët tuaj do të kenë mundësinë të mësojnë në shkollat verore më prestigjoze në Zvicër, të cilat kanë një eksperincë shumëvjeçare në mësimdhënie dhe organizojnë aktivitete edukative, argëtuese dhe të sigurta.

Regjistrohuni këtu

TASIS - LE CHATEAU DES ENFANTS

Mosha: 4-10 vjeç

Gjuha: Anglisht, Frëngjisht

Data: 25 Qershor - 21 Korrik & 24 Korrik - 13 Gusht

 • Kampi veror në Villa Belvedere ofron kurse fillestare dhe të avancuara në frëngjisht dhe anglisht.
 • Aktivitetet jashtë shkollore përfshijnë lojëra të ndryshme (pantomimën), natën e Harry Potter, shfaqjen e talenteve, gjuetinë e thesarit, turnetë sportive, robotikën, artet performuese dhe pamore, shkencën.
 • Nxënësit përjetojnë emocione të paharrueshme gjatë një vizite në një fabrikë të vërtetë çokollate, udhëtime me varkë në liqenin Lugano dhe një vizitë në kështjellat mesjetare në Bellinzona. 
Më shumë informacion

TASIS LUGANO

Mosha: 11 -18 vjeç

Gjuha: Anglisht, Frëngjisht, Italisht

Data: 25 Qershor - 21 Korrik & 24 Korrik - 13 Gusht

 • Shkolla amerikane në Lugano është vendosur në vilën e famshme Villa de Nobili .
 • Studentët zgjedhin nga 15 module të ndryshme
 • Klasat e gjuhës, arkitekturën dhe dizajnin, shkrimin akademik, përgatitjen e diplomës ndërkombëtare, kuzhinën italiane, përgatitjen e portofolios, Lean Startup Masterclass, modën dhe dizajnin, muzik, fotografinë dixhitale, shkrim, kampin ditor, futboll me Milanin , basketboll me Armani, akademi tenisi ose golfi, crossfit dhe shumë më tepër.

INSTITUT MONTANA ZUGERBERG

Mosha: 10 -15 vjeç

Gjuha: Anglisht, Gjermanisht

Data: 17 Korrik - 30 Korrik

 • Kampi ndodhet në një zonë malore dhe piktoreske në Zvicrën qendrore. Është më pak një orë nga Aeroporti i Zyrihut.
 • Shkolla verore kombinon mësimin me argëtimin.
 • Mëngjeset i dedikohen orëve intensive në anglisht ose gjermanisht dhe do të përmirësojnë në mënyrë dramatike aftësitë tuaja në mënyrë që të mund të komunikoni me besim në një gjuhë të huaj.Aktivitetet e pasdites fokusohen në "të mësuarit duke u praktikuar" për t'ju frymëzuar në biznes dhe sipërmarrje, shkencë, teknologji, kreativitet dhe arte.

ECOLE CHANTEMERLE

Mosha: 6 - 11 & 12 - 16 vjeç

Gjuha: Anglisht, Frëngjisht, Gjermanisht

Data: 26 Qershor - 31 Korrik

 • Chantemerle propozon një gamë të gjetë programesh mësimore tërheqëse, praktike dhe argëtuese.
 • Pas mësimit, mbrëmjeve dhe fundjavave, studentëve u propozohen një gamë e gjerë aktivitetesh sportive, artistike, aventura në natyrë dhe ekskursione kulturore.
 • Për entuziastët e vërtetë të sportit, si opsion i programit të rregullt, Chantemerle bashkëpunon me klubet dhe akademitë profesionale pranë shkollës për të ofruar programe intensive në Futboll (futboll), Basketboll, Tenis, Lundrim, Golf dhe Kalërim.

Regjistrimet përfundojnë për:

-
Days
-
Hours
-
Minutes
-
Seconds

Përfitoni zbritje ekskluzive deri në 20% për kampet verore në Zvicër

Regjistrohuni tani