KAMP VEROR NE LONDER, ACADEMIC SUMMER

Kamp veror per femije ne qender te Londres

KAMP VEROR NE LONDER, ACADEMIC SUMMER

KAMP VEROR NE LONDER, ACADEMIC SUMMER

Mirë se vini në verën akademike, ne  Westminster, ku zemra e Londrës rreh pak jashtë derës tuaj. I vendosur drejtpërdrejt përballë House of Parlaments, vendndodhja ofron më shumë sesa thjesht një përvojë të jashtëzakonshme akademike; ofron një aventurë të paharrueshme në Londër, me monumente të famshme.

Shkolla verore per femije zhvillohet ne kolegjin DLD, i cili ka një vendndodhje të jashtëzakonshme, brenda një shëtitjeje nga disa prej monumenteve më ikonike të Londrës. Eye of London, House of Parlaments, Sheshi Trafalgar dhe Pallati mbretëror Buckingham janë të gjitha shume afer.
Zona e Westminster-it ka një rëndësi të madhe historike dhe politike. Është i njohur për monumentet e tij të famshme dhe, më e rëndësishmja, Pallatin e Westminsterit, ku ndodhet Parlamenti i Mbretërisë së Bashkuar, dhe Kulla Elizabeth, e njohur si Big Ben.

Akomodimi

Kolegji DLD, Londër

Kolegji privat DLD është një shkollë e mesme moderne me konvikt. Karakteristikat e kampusit: Klasa moderne, duke përfshirë hapësira të dedikuara për Art dhe Dramë, Laboratorë shkencorë të pajisur mirë për mësimin praktik, Një atrium i gjerë dhe një zonë sociale për t'u çlodhur dhe për të bërë miq, Një mense moderne që shërben ushqime të shijshme të bëra në shtëpi, Akomodim i rehatshëm, Dhoma gjumi teke me banjo (Numër i kufizuar dhomash dyshe), Dhomat e përbashkëta në çdo kat , Siguri 24-orë për të garantuar sigurinë në çdo kohë, WIFI në të gjithë kampusin për te mbajtur kontaktet me familjen.
 

INFORMACION I PERGJITHSHEM

Mosha:  12 – 17 vjeç
Numri i javëve: 2 javë
Data: 15 Korrik – 29 Korrik 2024
Çmimi:   £2990 
Grupi udhëton me një konsulent arsimor te Integral nga Shqipëria. Personi shoqerues do te jete me grupin gjate udhetimit dhe gjate periudhes se qendrimit ne kamp.

 

LENDET AKADEMIKE

Explorers dhe Engagers (12-17 vjeç)
 

Femiet do te kene mundesI te hulumtojne dhe angazhohen në fushat kryesore të kurrikulës GCSE. Ata mund te  zgjedhin nje nga opsionet  akademike të mëposhtme per ti studiuar çdo javë:
STEAM - Shkencë, Teknologji, Arte dhe Matematikë
Artet - Letërsi, Arte Kreative, Arte Performuese dhe Muzikë
Studime Sociale - Histori, Politikë, Sociologji, Studime Mjedisore dhe Aktualitet


Gjate oreve mesimore femijet do te:

 • Pemirësojne aftësitë studimore
 • Përjetojnë natyrën praktike të lëndës
 • Kënaqen duke përdorur teknologjinë moderne
 • Eksplorojne një shumëllojshmëri kulturash
 • Eksplorojnë lendet në kontekstin e lokalitetit të tyre
 • Punojnë së bashku për të ndihmuar njëri-tjetrin dhe te permiresojne aftesite e punes ne grup.
   

Programi “Be a Leader”

Femijet do te marrin pjesë në programin të klasit botëror “Be a Leader”, si pjesë e përvojës se tyre ne kampin veror. Pavarësisht nëse jeni një udhëheqës i lindur ose dikush që preferon të mbështesë ekipin në sfond, kampi ka si synim të zhvilloje grupin e aftësive për ti ndihmuar femijet të arrijne më të mirën personale. Stafi do te punoje për të zbuluar dhe zhvilluar aftësitë e komunikimit, negocimit, zgjidhjes së problemeve dhe prezantimit. Ne përfundim femijet do të marrin një kualifikim të akredituar CPD.


Ky program do ju ndihmoje të:

 

 • Fitoni një kualifikim të akredituar nga CPD,
 • Zhvilloni aftësitë tuaja drejtuese,
 • Te provoni diçka të re
 • Rrisni besimin
 • Përmirësoni aftësitë tuaja të komunikimit, negocimit, zgjidhjes së problemeve dhe prezantimit
 • Argëtoheni me përvoja të reja
 • Bëni miq nga e gjithë bota


Çdo javë femijet do do të takojne një udhëheqës shumë të suksesshëm nga industri të ndryshme do të vijnë për t'ju folur për përvojat e tyre personale.
 

EKSURSIONE

Nga Londra, ekskursionet  e fundjavës do t'ju çojnë në Oksford, Windsor, Kembrixh, Stratford-Upon-Avon të Shekspirit, Hampton Court i Henry VIII, Brighton ose Greenwich. Do të argëtoheni shumë në parqet me tematikë më të dashur në Mbretërinë e Bashkuar Thorpe Park, Chessington World of Adventure dhe Drayton. Gjate ekskursioneve gjysem ditore do te keni mundesine te vizitoni the Houses of Parliament, Downing Street, Trafalgar Square, The Mall, National Gallery, Piccadilly Circus, Horse Guards Parade, Shakespeare's Globe, Tower of London dhe shume te tjera.

Ju do të keni mundësinë të vizitoni muzetë dhe galeritë më interesante të qytetit - Muzeu Victoria dhe Albert, Muzeu i Historisë Natyrore, Muzeu i Luftës Imperial, Muzeu i Shkencës, Tate Modern, Tate Britain, HMS Belfast, Muzeu i Londrës, Muzeu Britanik etj.

NË CMIM PËRFSHIHET

 • Akomodim në kampus
 • Të treja vaktet (dreka e ngrohtë)
 • 20 -30 orë studimi në javë
 • Akses në internet
 • Materiale studimi
 • Çertifikatë vlerësimi për mbarimin e kursit
 • Ekskursione
 • Aktivitete sportive dhe zbavitjeje
 • Mbikqyrje  e nxënësve
 • Shërbimi i lavanderisë
 • Telefon 24/ 24 për çdo rast urgjence
 • Transfertanga/deri në aeroport
 • Bileta e avionit vajtje/ardhje
ÇMIMI    
2 javë 14 Korrik – 28 Korrik 2024 £2790 nga £2990 deri ne daten 15 dhjetor 
DLD LONDON

GALERI

REZERVO NJË KONSULENCË

KONTAKTONI KONSULENTËT TANË

Plotësoni formularin dhe rezervoni takimin tuaj për një konsultë me përfaqësuesin tonë

Rezervoni

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message