KAMP VEROR NE ANGLI, BRISTOL

Kamp veror per femije ne kolegjin elitar Sidcot

KAMP VEROR NE ANGLI, SIDCOT

KAMP VEROR NE ANGLI, SIDCOT

Vendndodhja e Shkolles Verore per femije

Përjetoni bukurinë piktoreske të Bristolit me kodrat magjepsëse Mendip si sfond. Shkolla verore ku femijet do te akomodohen dhe do te qendrojne pergjate 2 javeve eshte Sidcot School, një shkollë tradicionale Angleze, me një kampus të madh e të bukur. Shkolla është 45 minuta nga qendra e Bristolit dhe më pak se dy orë nga  Londra. Sidcot është një vend ideal për të shijuar Angline, për të përjetuar aventura dhe per te mesuar gjera te reja.

Akomodimi

Shkolla Sidcot afer qytetit Bristol ofron një gamë të gjerë lehtësish që do te pasurojnë përvojën e kampit veror te femijeve. Kami veror përfshin një pishinë të brendshme, fusha tenisi, një sallë sportive, fusha loje, një bibliotekë dhe një qendër arti të pajisur me klasa muzike, drame dhe arti. Femijet do te shijojne një shumëllojshmëri ushqimesh të shijshme, të bëra vetë. Lidhja me internet WI-FI mbulon te gjithe teritorin e kampusit dhe prinderit mund te jene gjate gjithe kohes ne kontakt me femijet.

Akomodimi do te jete ne kampus. Shumica e dhomave të gjumit janë për dy ose tre studentë në secilën dhomë, megjithëse ka disa dhoma për katër studentë dhe disa dhoma teke. Shokët e dhomës zgjidhen me kujdes nga stafi paraprakisht, bazuar në moshën dhe gjuhën amtare qe ka secili femije për të nxitur praktikimin e gjuhes angleze dhe miqësitë me femije te nacionaliteteve te tjera.

Dhomat  teke në përgjithësi u caktohen studentëve të moshës 16 vjeç e lart. Tualetet e përbashkëta janë standarde. Dhomat e gjumit janë komode, dhe ka sallon dhe kuzhine te perbashket në çdo kat qe studentët të pushojnë dhe të kalojne kohe se bashku miqte e tyre të rinj pas një dite të mbushur me aktivitete emocionuese ne kampin veror.

INFORMACION I PERGJITHSHEM

Mosha:  7 – 17 vjeç
Numri i javëve  2 javë
Data:  15 Korrik – 29 Korrik 2024
Çmimi:  £2690 
Grupi udhëton me një konsulent arsimor te Integral. Personi shoqerues do te jete me grupin gjate udhetimit.

 

LENDET AKADEMIKE

Pervec mesimit te gjuhes angleze, femijet do te kene mundesi te bejne dhe lende mesimore sipas kurrikules Britanike te pershtatura sipas grupmoshave te femijeve. Mësuesit janë profesionistë dhe me shumë eksperiencë.

Adventurers (7 – 12 vjeç) 20 ore mesimore ne jave


Kampi veror i Aventurierëve, eshte një përvojë e jashtëzakonshme arsimore për te vegjlit e moshës 7-12 vjeç. Me mbikëqyrjen gjatë gjithë kohës nga staf me përvojë, kampi i jep përparësi sigurisë dhe mirëqenies së fëmijëve.

 

Mësimi i gjuhës angleze do te integrohet me një kurrikulë akademike të përshtatur për grupmoshën. Mesuesit  ndjekin një qasje ndërkurrikulare të përqendruar rreth një teme javore. 

 

Femijet e kesaj grupmoshe bejne lende si : Anglisht, Matematikë e aplikuar, Shkenca, Studime Sociale. Arte.
 

Explorers (12-14 vjeç) 30 ore mesimore ne jave


Zbuloni kampin veror Academik Summer Explorer, një përvojë dinamike mësimore dhe mjedis i favorshëm për rritjen akademike dhe zhvillimin e gjuhës angleze. Kurrikula përfshin një gamë të larmishme lëndësh, duke përfshirë: Anglisht, Matematikë e aplikuar, Shkencat, Studime Sociale, Arte.

 

Qasja gjithëpërfshirëse shërben si një përgatitje e shkëlqyer për GCSE. Stafi eshte i përkushtuar për ta bërë mësimin të këndshëm dhe praktik përmes një qasjeje ndërkurrikulare. 
 

Engagers (15 – 17 vjeç)

 

Kampi Veror Engagers ofron një përzierje unike të specializimit të lëndëve dhe zhvillimit të aftësive të gjuhës angleze, duke siguruar një bazë solide në temat GCSE dhe duke i përgatitur nxenesit  për sfidat e A Levels / Diploma IB, ose rrugë të tjera të avancuara akademike.

 

Femijet mund të zgjedhin vete lendet te cilat deshirojne ti studjojne. Ata do te studjojne katër lëndë në javë. Lendet nga te cilat mund te zgjidhni jane:  Matematikë e aplikuar, Art, Biologji, Kimi, Shkenca, Dizajn dhe teknologji, Ekonomi, Biznes dhe Sipërmarrje, anglisht, Sistemet dhe Shoqëritë Mjedisore, Shkrimi i Esesë, Historia dhe Politika, Studime për media, Fizike, Prezantimet dhe intervistat, Psikologji, Teoria e Dijes.
 

KOHA E LIRE DHE EKSKURSIONET

Mësimi shtrihet edhe  përtej mureve të klasës. Programi i kohës së lirë në Bristol nuk është vetëm një listë aktivitetesh; është një premtim i një vere të paharrueshme të mbushur me emocione, aventura dhe rritje personale. Të mërkurën, të shtunën dhe të dielën do jeni vetem për aventura! Qyteti  më i afërt, Bristol, nuk është thjesht një qytet; është një kanavacë e gjallë krijimtarie.  

Është vendlindja e Banksy, dhe ju mund të ndiqni udhëtimin e tij artistik në një turne emocionues në Banksy.  Më pas, do te kaloni Urën Clifton, një mrekulli inxhinierike. Do te organizohen ekskursione në Weston-Super-Mare, Thrope Park, Stafford, Oxford, Birmingham, Londër, Bounemouth, West Midlands Safari Park, Eden Project, Warwick dhe Bath. Gjithashtu organizohen edhe ekskursione gjysëm ditore në Bristol, Berkey Castle, Wood House Park dhe Cardiff.

NË CMIM PËRFSHIHET

 • Akomodim në kamp
 • Të treja vaktet (dreka e ngrohtë)
 • 20 -30 orë studimi në javë
 • Akses në internet
 • Materiale studimi
 • Çertifikatë vlerësimi për mbarimin e kursit
 • Ekskursione
 • Aktivitete sportive dhe zbavitjeje
 • Mbikqyrje  e nxënësve
 • Shërbimi i lavanderisë
 • Telefon 24/ 24 për çdo rast urgjence
 • Transferta nga/deri në aeroport
 • Bileta e avionit vajtje/ardhje
ÇMIMI
2 javë 14 Korrik – 28 Korrik 2024 £2540 nga £2690 deri ne daten 15 dhjetor 

 

SIDCOT SCHOOL

GALERI

REZERVO NJË KONSULENCË

KONTAKTONI KONSULENTËT TANË

Plotësoni formularin dhe rezervoni takimin tuaj për një konsultë me përfaqësuesin tonë

 

Rezervoni

Rezervoni një konsulencë

Hapi 1 nga 3

ABONOHUNI PËR LAJMËRIME DHE OFERTA AKTUALE

Merrni informacionin aktual nga Integral

Ju lutemi zgjidhni për cilat programe dëshironi të merrni lajme dhe oferta:

pages.front.server_error_title pages.front.server_error_message